PDA

Zobacz pełną wersję : vitargo+bcaa



ht
29-05-10, 05:39
witam. panowie dostalem oswiecenia. przebudzilem sie o 4 rano i wpadlem na genialny plan,
robie redukcje. waga 5kg na - w tydz. czyli zdecydowanie za duzo. sila ciagle na tym samym poziomie. moze nawet lekko na +.
dalem krete mono 20g dziennie. do tego bcaa+glutamina .
myslalem zeby kupic cos okolo treningowego. sizeon lub intrasize.
ale po przemysleniu nie wiem czy bym nie mial podobnego efektu jesli podczas treningu bym pil vitargo+xtreme antykatabolix(bcaa+gluta).
powiem szczerze ze z vitargo nie maielm wczesiej do czynienia. mniej wiecej wiem o co z nimi chodzi.

a wiec suplemementacja okolo treningowa by wygladala nastepujaco:
przed treningiem. jakas przedtreningowka( super pump, muscle serum, napalm lub cos w tym stylu)
podczas treningu vitargo+antykatabolix
po treningu 30g bialko.

najbardziej mi chodzi o ten napoj okolo treningowy.
jakies plusy jakies minusy ????

bo teoria wegli jest zeby pic po treningu zeby odbudowac glikogen, a znowu bcaa przed treningiem.

KowalX
29-05-10, 16:03
Tylko po co podawać węgle w czasie krótkiego wysiłku,jeśli już to przed.Najlepsza mieszanka przed treningowa to węgle + białko/aminy

fallenursus
29-05-10, 16:08
Purple Wrath
po treningu bialko
wegle w posilku potreningowym

/end thread

MolderDist
29-05-10, 23:26
wegle koniecznie razem z amino po treningu

lub amino w czasie treningu a wegle po

**

według mnie najlepsza opcja:
wegle (vitargo dobra opcja) razem z aminokwasami
za 20 minut białko
30-40 minut potem normalny posiłek

KowalX
30-05-10, 01:30
Jak już weźmie aminy to wystarczy posiłek ,po co jeszcze białko.

MolderDist
31-05-10, 01:15
po to, że aminy bierzmy w innym celu

stymulowanie różnych szlaków sygnałowych, np. bardzo ważna mTOR stymulowana przez leucyne

a białko, aby jak najszybciej dostarczyć wszystkich aminokwasów do odbudowy

KowalX
31-05-10, 07:35
Stymulować możesz również aminami z białka,nie tylko leucyna to robi.Jak dostarczysz zresztą aminy to wystarczy chyba białko z szamy,nie wiem po co jeszcze odżywka, zbędne.

ht
31-05-10, 09:20
jednak dolozylem te vitergo z bcaa podczas treningu. bedac na ujemnym bilansie(robie redukcje) fajnie sie trenuje. wczoraj trening klatka barki. poszlo ogolnie 24 serie. druga sprawa chce zobaczyc sprobowac na sobie taki sposob. moze sie sprawdzi:) po treningu pije od razu hydrolizat bialka. na innym forum czytalem wlasnie o piciu bialka bezposrednio po treningu. madre glowy sie wypowiadaly i moze miec to sens. nie sprobuje na sobie nie bede wiedzial;)

KowalX
31-05-10, 13:22
Łyknij vitargo przed treningiem będzie lepiej ;),sam sprawdzisz.
Po treningu hydrolizat jest okson,lepszy od aminów .Sam bym mógł szamać ,ale jest dla mnie za drogi,ale jak masz kasę śmiało łykaj.
Wykukałem hydrolizat kazeiny ,cena miażdży hehe :)

ht
31-05-10, 13:56
co do pory treningu to ma sie tak: jem sniadanie. 50g platki owsiane 5 bialek jaj 2 zoltka. 30 min po sniadaniu kawka rozp. i 2xlipoburn. tak ze nie widze sensu dawania vitargo przed samym treningiem. gdyz naprawde jestem pelny. potem robie sobie ten mix vitargo bcaa gluta i mono. to popijam podczas treningu.
mialem kupic wlasnie cos okolo treningowego. typu sizeon czy intra size. ale patrzac sklady to wlasnie maja tam krete aminokwasy itp.
tak ze po przemysleniu za i przeciw doszedlem do wniosku ze bede robil sobie samemu taki mix i go zapijal. :)

KowalX
31-05-10, 14:06
Myślałem ,że standardowo pijesz ,ale jak masz zapchany żołądek to faktycznie nie ma sensu.W sumie sam posiłek dobrze się sprawdza.No jeśli chodzi o suple/aminy to chyba purple wraath ekonomicznie i z tych co kojarzę to najlepszy(bcaa też ok).Mono bym nie popijał podczas.Można walnąć po treningu i kilka godzin później przed posiłkiem.

MolderDist
31-05-10, 14:40
Stymulować możesz również aminami z białka,nie tylko leucyna to robi.Jak dostarczysz zresztą aminy to wystarczy chyba białko z szamy,nie wiem po co jeszcze odżywka, zbędne.

aminy z białka pójdą odrazu do odbudowy, nie stymulacji
wiec wcale nie zbędne

KowalX
31-05-10, 14:44
Aminy pójdą tam gdzie są potrzebne,nie sama leucyna to stymuluje.I o czym innym pisałem.Jeśli ładujesz aminy po treningu to później wystarczy posiłek ,nie trzeba jeszcze białka dodawać :).Chyba mi nie powiesz ,że wolne poza oczywistym czasem i łatwiejszym dawkowaniem mają inne właściwości oddziaływania na organizm :)

MolderDist
03-06-10, 20:29
aminy jak dajemy to dajemy egzogenne co najwyzej, a wiec te kilka niezbednych

odżywka będzie miała wszystkie aminokwasy dlatego pojdzie na odbudowe

pozatym nie ma co tak dyskutowac nad tym ponieważ wiekszość zawodników stosuje tak jak mówie, czyli przetestowali na sobie i jednak odzwyka po aminach jest im potrzebna ;-)

KowalX
03-06-10, 20:46
Jak nie dostarczysz wszystkich w danym momencie też może być odbudowa i wcześniej pisałeś o leucynie ;).Co mnie ,że tak biorą jacyś tam kulturyści ,nie świadczy to o tym,że aminokwasy z pożywienia zadziałają inaczej niż z białka jako odżywki,nie wmówisz mi oczywistych rzeczy ;)

MolderDist
03-06-10, 20:50
nie mam zamiaru nic Ci wmawiać ;]

i ciągle chyba nie rozumiesz poprostu co chce napisać
białko to białko
a odżywka szybciej dostarczy wszystkich aminokwasów właśnie do odbudowy, szybciej niż jedzenie

ciagle czepiasz się tej leucyny, skoro tak to napisz mi jakie jeszcze aminokwasy są tak dobre w stymulowaniu różnych szlaków sygnałowych?

a to co biorą doświadczeni zawodnicy ma dużo jednak do znaczenia ;]

KowalX
03-06-10, 20:55
Ja się opieram na biochemii i fizjologi,z których korzystają również kulturyści. Jasne ,że izolat dostarczy szybciej ,ale nie zadziała inaczej.Czy wzrost będzie większy hmm... nie spodziewałbym się nawet jeśli tak by był to wzrost jakoś specjalnie mierzalny.
Co do leucyny się nie czepiam po prostu pisałeś o niej i nagle przeskoczyłeś na wszystkie ;). Nie pisałem ,że źle coś stymuluje ale ,że nie tylko ona to robi i nie tylko ona jest ważna,a to wielka różnica :).
Uważam,że po treningu jeśli ktoś spożyje białko to wystarczy już posiłek tak samo jeśli spożyje aminokwasy.

MolderDist
03-06-10, 21:04
no jak nie tylko leucyna stymuluje to jakie jeszcze aminokwasy jakie szlaki sygnałują?


Aminokwasy - pisze tutaj konkretnie o bcaa (własnie w celu stymulowania hipertrofii)
potem białko
potem jedzenie

dla kogos kogo na to stać
jest jedna z najlepszych opcji poparte juz wieloma opiniami doswiadczonych zawodników, dla których każdy szczegół ma ogromne znaczenie

KowalX
04-06-10, 13:08
no jak nie tylko leucyna stymuluje to jakie jeszcze aminokwasy jakie szlaki sygnałują?

mTor ,a np. kreatyna,hmb,rozgałęzione i nie tylko,nie tylko też aminokwasy są ważne.


Aminokwasy - pisze tutaj konkretnie o bcaa (własnie w celu stymulowania hipertrofii)
potem białko
potem jedzenie

dla kogos kogo na to stać
jest jedna z najlepszych opcji poparte juz wieloma opiniami doswiadczonych zawodników, dla których każdy szczegół ma ogromne znaczenie

Nie poparte badaniami i znam takich kulturystów i nie tylko kulturystów co twierdzą ,że przy dostarczeniu białka z pożywienia odżywka nie jest potrzebna.
Poza tym nie ma mowy ,że aminokwasy z odżywki białkowej zadziałają w jakiś inny sposób tak to mogą na reklamach wciskać.
Co do samych bcaa owszem mogą się przydać ,ale później wystarczy posiłek. Samo białko też stymuluje hipertrofie ;)

MolderDist
04-06-10, 23:45
okej najwidoczniej poprostu nie nadajemy na tych samych falach

bo ja nigdzie nie pisze, ze odżywka ma działać inaczej niż jedznie, chodzi o czas wchłaniania i dostępu aminokwasów dla mięśni

z mojej strony dyskusja skończona bo napisałem wszystko co chciałem :-)

jaca666
04-06-10, 23:50
Spece a czemu na konsultacjach u Radka Słodkiewicza kazał on Markowi Dąbrowskiemu po treningu brać 5g bcaa i 5 g glutaminy i do tego 30g izolatu?

MolderDist
04-06-10, 23:57
troche malo tych aminek jak na Marka jakby nie patrzeć dużego chłopa :-)

jeszcze nie oglądałem tych konsultacji, czekam na wszystki odcinki bo nie lubie tak przerywanych :-D

jak dla mnie to własnie ok metoda - aminki i odżywki czyli tak jak w sumie pisałem ;-) wiec chyba nie domnie uwagi :-D

p.s. dobra forma, niesamowity progress robisz :-)

KowalX
04-06-10, 23:59
bo ja nigdzie nie pisze, ze odżywka ma działać inaczej niż jedznie, chodzi o czas wchłaniania i dostępu aminokwasów dla mięśni

No ja nie zaprzeczam tylko mówiłem o zbędnym podawaniu 3porcji po treningu w postaci wolnych,następnie białka i jeszcze jadła :)


Spece a czemu na konsultacjach u Radka Słodkiewicza kazał on Markowi Dąbrowskiemu po treningu brać 5g bcaa i 5 g glutaminy i do tego 30g izolatu?
Tylko tyle amin ,bo reszta jest w białku i chciał w ten sposób uzupełnić białko w dodatkowe aminy :)

MolderDist
05-06-10, 00:04
tak ale chyba kwestią którą napisałem o czasie wchłaniania, to pominąłeś?:]

KowalX
05-06-10, 00:11
Nie pominąłem :] po treningu białko,później posiłek dla mnie git lub aminy i posiłek też git :),ale nie aminy,białko,posiłek.Nic nie pominąłem ;)

jaca666
05-06-10, 00:21
To Wy się tu sprzeczajcie a ja będę obserwował i robił progres :)
Aha Molder uważaj bo to KowalX doradzał mi z dietetyki wtedy kiedy postanowiłem że zostanę kulturystą, choć nie wiem czy zostanę??? :)

fallenursus
05-06-10, 00:28
jak oni se pisza to ja mam zawsze polew i robie po swojemu http://imgcash5.imageshack.us/img683/2053/bowdown.gif

MolderDist
05-06-10, 00:37
To napiszcie swoje zdania, a nie tylko obserwujecie :-D

jaca666 ale na co mam uważać? Ja niczego KowalXowi nie odejmuje ;-) jeżeli on się przyczynił do takiego progresu to gratulacje się należą

jaca666
05-06-10, 00:38
Ja żartowałem a KowalX dał mi wtedy kilka dobrych które do dziś wykorzystuje.

KowalX
05-06-10, 00:40
Fallen my z Molderem gawędzimy,a ty tylko robisz po swojemu http://emoty.blox.pl/resource/knitting.gifhehe

MolderDist
05-06-10, 00:41
ja do Ciebie bede musiał podbić kiedyś pogadać tak ogolnie, bardziej od praktycznej strony :-)
bo kiedyś tam też chce startować ale to jeszcze długa droga.

Twój temat czytam na animalu także nie wiem co Ci KowalX poradził, ale jak działa to świetnie :-)