PDA

Zobacz pełną wersję : Brak postepów na klatce



Batop
26-05-10, 09:20
Witam,
Czwarty tydzień ćwicze tym planem na klatke w superserii z plecami:
1. rozpiętki + podciaganie 3s
2. wyciskanie na płaskiej na przemian z wiosłowaniem 3s
3. wyciskanie na skosie i wiosłowanie podchwytem 3s
4. wyciskanie hantlami na płaskiej i wiosłowanie hantlą 3s

wszystkie ćwiczenia robie 3x8.
Od momętu gdy zaczołem ćwiczyć tym planem nie zrobiłem żadnego postępu na klatce, ćwicze wsumie od ponad roku, ale od kilku miesięcy w miare porządnymi planam. Wcześniej jak ćwiczyłem miałem zakwasy na całej klatce teraz mam tylko po bokach - przy ramionach i to mnie nie pokoi.
wcześniej ćwiczyłem:
płaska 12,10,8,8
ukośna 12 10 8 6
rozpiętki 3x8

Co jest nie tak w tym planie na superserie?? Na inne partie wmiare postęp idzie.
Z góry dzięki za pomoc

fakkson
26-05-10, 10:11
wywal te wiosłowania na koniec, albo na kiedy indziej, bro. Przecież jeśli przerywasz serie na klate, seriami na plery, to krew odpływa z klaty i dupa zbita. Jak robisz klate to rób klate. Skonczysz serie na jedną partię mięśni - dopierow tedy zaczynaj cwiczyc inna partie miesniową, bro.
[Koksowianie - jesli sie myle poprawcie mnie]

MAXIMUS 2
26-05-10, 11:33
Hmm przy Twoim stażu pomysł połączenia klaty i pleców w superseriach nie jest najlepszy. Jeżeli klatka stoi to poleciałbym ją jako priorytet np planem 5-10-20 Słodkiewicza :) Przy dobrej diecie i suplementacji na pewno ruszy :)

Pozdro
Kolego Arus a gdzie można więcej poczytać o tym planie Słodkiewicza

Maxi90
26-05-10, 11:45
http://kulturystyka.pl/metoda-5-10-20-radka-slodkiewicza/

Google nie boli...
(sory za kopiowanie linkow z innego forum/bloga-do moderatorow kieruje ta wypowiedz xD )

MAXIMUS 2
26-05-10, 11:50
http://kulturystyka.pl/metoda-5-10-20-radka-slodkiewicza/

Google nie boli...
(sory za kopiowanie linkow z innego forum/bloga-do moderatorow kieruje ta wypowiedz xD )
No niby nie boli ale trzeba się znać dzięki

Maxi90
26-05-10, 13:12
Wystarczy wpisac 2-3 kluczowe slowa:P Jak np "Slodkiewicz trening klatka"(albo samo "slodkiewicz klatka") i juz jest tego pare dziesiat tematow xD no ale rozumiem;) Dobra koniec spamu:) powodzenia w treningu:)

Batop
26-05-10, 21:48
wychodzi na to, że musze zmienić plan. ten plan Słodkiewicza wygląda ciwkawie, ale myśle, że może lepiej dopiero za rok albo tak okolo jak mnie pożądna stagnacja weźmie, bo teraz to pewnie jak piszecie nie odpowiedni dla mnie plan

Grzybi
26-05-10, 22:31
skoncz z tymi super seriami. cwiczysz 2 duze partie na raz i to jeszcze w super seriach-cos strasznego. przeciesz twoj orrganizm nie wydali na 2 takie grupy miesni. jak chcesz cos wiczyc z klata to niech to bedzie tric lub bic
pozdro

Budrys
29-05-10, 14:22
skoncz z tymi super seriami. cwiczysz 2 duze partie na raz i to jeszcze w super seriach-cos strasznego. przeciesz twoj orrganizm nie wydali na 2 takie grupy miesni. jak chcesz cos wiczyc z klata to niech to bedzie tric lub bic
pozdro

noo, nie koniecznie Grzybi...

superserie dla kolegi z jednorocznym stażem na pewno nie są mu potrzebne

ale abstrachując od jego osoby to z klatą jest taka sprawa:

Z JEDNEJ STRONY ISTNIEJE ZASADA JEDEN TRENING=JEDNA LUB DWIE GRUPY MIĘŚNIOWE ALE WÓWCZAS TYLKO JEDNA GRUPA MIĘŚNIOWA MOŻE BYĆ DUŻA DRUGA MA BYĆ MAŁA (np. klata + biceps) ALE ISTNIEJE TEŻ CELOWE ŁĄCZENIE KLATY Z GRZBIETEM W PLANACH WIELU ZAWODNIKÓW, PONIEWAŻ UDOWODNIONO ŻE MIĘŚNIE GRZBIETU I KLATY MAJĄ WSPÓLNE PRZYCZEPY MIĘŚNIOWE, stąd też warto je ćwiczyć razem, a nawet w superseriach, tak robił np. Arnold Schwarzeneger.

Zgadzam się więc że lepiej dla kolegi by odpuścił superserie, ale nie zgadzam się z podważaniem zasadności treningu klaty i grzbietu na jednej sesji.

Grzybi
29-05-10, 18:17
ale jesli widzi ze nie ma efektow to trzeba skonczyc z tym. poprosty jego organizm nie moze uciagnoac 2 duzych parti

Pioter1994
30-05-10, 16:18
Budrys racja.

Klatka i grzbiet to antagonistyczne partie mięśniowe - tak samo jak triceps i biceps.