PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta na masę. Czy dobra?



Gwido
25-05-10, 16:37
Witam.
Proszę o sprawdzenie diety na masę. Moja waga 69kg, wzrost 183. Cel-Masa. Mam 15 lat. Oto dieta:

Śniadanie 7:00
Mleko 3,2% (250ml) + płatki owsiane (100g)
Mleko 3,2% (125ml) + twarog chudy (125g)

Drugie śniadanie 10:35
Serek wiejski (200g) + chleb żytni (100g)

Obiad 1 14:30
Kartofle udko i sałatka

Obiad 2 16:00
Ryz (100g) + pierś z kurczaka (150g)


Trening 17:30

Posiłek bezpośrednio po treningu 18:30
Ryż (50g)

Potreningowy19:35
Jajecznica (3jajka) + chleb żytni (100g)

Kolacja 22:00
twarog chudy (125g)
Owoc

Zamierzam cwiczyc 3 razy w tygodniu na masę oczywiscie.. Poniedzialek sroda i piątek. Czy w dni nietreningowe takie jak wtorek i czwartek mogę pobiegac ok.30 minut? Chodzi mi tutaj jedynie o redukcję tłuszczu, ktorego nabędę podczas takiej diety. Pozdro i proszę o szybką odpowiedz.

opalinho
25-05-10, 19:03
Śniadanie - daj jajka zamiast twarogu.Twaróg jest zródłem białka,które długo się wchłania.Po kilku godzinach snu potrzebujemy szybkowchłanialnego białka.Wydaje mi się, że jajka będą lepsze(szczególnie same białka)
Ten OBIAD 1 daj godzinę wczesniej.Jedząc go o 14.30 masz przerwy po 2 posiłku 4 godziny i 1,5 godziny po zjadasz kolejny.
Na kolację twaróg z oliwą,owoc możesz sobie darować na noc.Dorzuć warzywa do posiłków.

ht
25-05-10, 19:07
malo miesa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

Gwido
25-05-10, 19:16
ok, ile takich jajek mam sobie zjesc gotowanych? 2? A co do 1 obiadu to pora moze byc rozna. Bo przewaznie koncze szkołę w tych godzinach tzn 14:30 jem obiad. mogłbym 2 sniadanie przełozyc na nastepną przerwe i moze byc ok??? No fakt mięsa troche mało. Moge dołozyć szynki drobiowej na 2 sniadanie do sql. Wystarczy? :)

Pero
25-05-10, 19:39
Bazujesz tylko na drobiu, a przecież na masę powinno się jeść też wołowinkę czy inne mięsa, które też są bogate w białko.No i trochę mało warzywek+mało błonnika.Co do biegania to niby mógłbyś, ale jak dla mnie aeroby na masie to pomyłka.Policzyłeś sobie B/W/T?Jajecznice rób nie na oleju tylko na oliwie z oliwek.I dorzuć sobie omega3 w kapsułkach(dostaniesz w aptece).No i kalorie.Na cyklu masowym powienien być bilans dodatni jakieś 300-500 kalorii w stosunku do prawidłowej ilości.No i jeszcze sprawdź swój trening w dziale trening :) pozdro i powodzenia

PS:Rybki też są dobre (zdrowe tłuszcze), ale nie te z puszki.

Gwido
25-05-10, 20:36
Hmm... Faktycznie zrezygnuję z biegania,bo przy diecie na masę to niewypał. Ale zamiast tego pomyślałem, żeby w dni nietreningowe jak i treningowe bezpośrednio po ćwiczeniach, zrobić sobie 8 serii brzuszków przeplatanych z 8 seriami pompek. Myślę, że w ten sposób dzięki brzuszkom spale zbędne sadło z brzucha i wzmocnię mięśnie. Dobrze myślę? Co o tym sądzicie? Pero, widzę, że na diecie znasz się trochę i wiesz co i jak:) Ja w tym temacie nie jestem za dobry... Czy możesz poprawić mój plan dietetyczny, tak żeby był OK według Ciebie? Będę wdzięczny. Pozdro:)

slim shady
25-05-10, 21:08
Hmm... Faktycznie zrezygnuję z biegania,bo przy diecie na masę to niewypał. Ale zamiast tego pomyślałem, żeby w dni nietreningowe jak i treningowe bezpośrednio po ćwiczeniach, zrobić sobie 8 serii brzuszków przeplatanych z 8 seriami pompek. Myślę, że w ten sposób dzięki brzuszkom spale zbędne sadło z brzucha i wzmocnię mięśnie. Dobrze myślę? Co o tym sądzicie?źle myślisz, jak najbardziej biegaj czy idź na rowerek, jestem przeciwny olewaniu aerobów


Jajecznice rób nie na oleju tylko na oliwie z oliwek.na Pamie, ale na maśle też ujdzie

więcej mięsa i warzyw

z ostatniego posiłku wywal owoc

po treningu dodaj jakąś pierś z kurczaka

do 2 obiadu możesz dać trochę oliwy

Gwido
25-05-10, 21:14
Juz kilka osob mi mówiło ze bieganie przy masowaniu jest bez sensu. bieganie=spalanie. Mi zalezy na masie. Wiec widze ze zdania są podzielone. A jest jakaś mocna róznica w tym czy jajecznice se zrobie na maśle margarynie oleju czy oliwie z oliwek? Dalej Proszę o przekształcenie diety..Pozdro

slim shady
25-05-10, 21:37
Juz kilka osob mi mówiło ze bieganie przy masowaniu jest bez sensu. bieganie=spalanie.
Bezsensu jest unikanie, dzięki aerobom utrzymasz kondycję(zdrowie dla serca), będziesz w pewnym stopniu na bieżąco spalał tkankę tłuszczową. Jak będziesz odpowiednio kontrolował bilans kcl to nic Ci nie będzie.


A jest jakaś mocna róznica w tym czy jajecznice se zrobie na maśle margarynie oleju czy oliwie z oliwek?
oleje stają się "toksyczne", jajka ścinają się w temperaturze 60 stopni więc przed tym za nim zacznie palić się masło. Nie polecam smażyć innych produktów na maśle, bowiem spalone wytworzą toksyczną akroleinę.


Dalej Proszę o przekształcenie diety
dostałeś rady, wprowadź je do planu i wrzuć jeszcze raz do oceny

Pero
25-05-10, 21:39
Co do diety to Slim dobrze gada, najlepiej smażyć na Pamie (taki olej beztłuszczowy w spreju) ale ja osobiście preferuje oliwe, bo i też Pama nie dostane w spożywczym :) Ja nie jestem raczej ekspertem od diety, ale sam zaczynam niedługo ostry cykl na masę i wychwytuje co i jak.Co do aerobów to zależy czy masz tendencje do łapania tłuszczu, jeśli już w tym momencie masz oponkę to bieganie czy rowerek się przydadzą.Ale jeśli masz też problemy ze złapaniem ogólnie masy to bieganie bym MOIM zdaniem odradzał.Jak już to rób sobie jakieś dłuższe spacery-też spalasz tłuszcz.Pozdro

ht
25-05-10, 21:52
Juz kilka osob mi mówiło ze bieganie przy masowaniu jest bez sensu. bieganie=spalanie. Mi zalezy na masie. Wiec widze ze zdania są podzielone. A jest jakaś mocna róznica w tym czy jajecznice se zrobie na maśle margarynie oleju czy oliwie z oliwek? Dalej Proszę o przekształcenie diety..Pozdro

biegasz -podkrecasz metabolizm.
podkrecasz metabolizm- wiecej jesz
wiecej jesz-rosniesz.

taki prosty schemat.

bieganie mozemy dokladac przy redukcji jak i masowaniu. tutaj chodzi o manipulowanie dieta.

Gwido
25-05-10, 22:20
Hmm. W sumie biegac moge zacząć kiedy chce:) a na razie chce troche zmasować. Mam małą oponę... Ale tak jak juz wczesniej mowiłem o tych brzuszkach przeplatanych pompkami mysle ze to wystarczy. CO WY O TYM MYŚLICIE pytam jeszcze raz:) Ok dzieki za wszystkie rady co do diety, gdyby ktoś jeszcze miał jakies sugestie to piszcie. Plan diety wrzuce jutro do oceny:)

Gwido
26-05-10, 16:39
Śniadanie
Mleko 3,2% (250ml) + płatki owsiane (100g)
Chleb żytni z szynką + Jajo

Drugie śniadanie
Serek wiejski na kanapkę + chleb żytni 2 całe kromki
+ Kilka plasterków szynki

Obiad 1
Kartofle + (jakieś mięsko) + sałatka

Obiad 2
Ryz (50g) + pierś z kurczaka (100g)


Trening

Posiłek bezpośrednio po treningu
Ryż (50g) + Trochę piersi z kurczaka czy indyka

Potreningowy
Jajecznica (3jajka) na margarynie + chleb żytni (100g)

Kolacja
twarog chudy + trochę ogórka

Czy teraz dobrze? W jakich odstępach czasowych zjadac posiłki? NIe liczyłem B/W/T. Ułozyłem tą dietę na oko zeby być sytym i zeby mniej wiecej były zachowane proporcje B/W/T... A czy mając taką diete nie urosnie mi brzuch? tzn tłuszcz zacznie odkładac sie na brzuchu i bokach? jak temu zapobiec? brzuszki jak wczesniej napisałem? bieganie w dni nietreningowe?