PDA

Zobacz pełną wersję : No więc ...



a łuu !!
16-02-07, 00:47
Siema !!
Jestem dość początkujący. Sprzętu praktycznie nie mam :cry: , ale jakoś sobie radzę.
Moje pytanie dotyczy techniki wykonywania pompek z nogami na podwyższeniu.
Należy je robić tak, że tułów powinien poruszać się tak z góry na dół, podobnie jak w pompkach klasycznych czy tak bardziej robić ruchy tułowia do przodu, do rąk. Mam nadzieję, że to zrozumiałe jest :wink: ... w pierwszym ćwiczeniu ręce są w jednej odległości i nie zbliżają się do klaty, natomiast w drugim tak.

Jeszcze mam takie jedno pytanie. Jestem początkujący i parę dni po każdym treningu widać efekty, oby jak najdłużej :grin: Myślicie, że wystarczy na klatę robić pompki z 4 wariantami rozstawu rąk: wąsko, normalnie, średnio i szeroko:
:arrow: Na dolną część ćwiczę na biurku. Nogi zgięte w kolanie na krzesło, ręce na blat i jadę do dołu
:arrow: Na środkową część - klasyczne na dywanie :mrgreen:
:arrow: Na górną część - nogi na biurko(50-60 cm) i ręce na dywan

Jeszcze jedna sprawa. Mógłby ktoś zaproponować mi jakiś trening z tego(serie, powtórzenia). Czy na jednym treningu robić np.:
Dolną i środkową część z 4 rozstawami rąk, na następnym treningu środek i górę i na kolejnym górę i dół itd. I po miesiącu zmienić na takie wykonywanie:
Wąski rozstaw i jadę górę dół i środek, na następnym treningu normalny rozstaw i góra dłół, środek itd.

Z góry dzięki
Pozdrawiam

jonasz7
16-02-07, 11:00
jakmasz zamiar ćwiczyć tylko pompki podciąganie na drążkui jakieś takieinne ćwiczenia bez sprzętu toty za wielki nie będziesz :razz:
Przy takich ćwiczeniach możesz sobie tylko poprawić trochę wygląda nic pozatym.
Trening hmmm....Nie warto układaćdo takichćwiczeń ale rób sobie te pompki z dwa razy w tyg. co 3dni!! i brzuszki i biegaj.
pzdr.

a łuu !!
16-02-07, 13:18
Chodzi mi o same pompki narazie, resztę ćwiczę, tylko mało sprzętu mam.
Biegam często, poza tym uprawiam inny sport też i nogi mam b. dobrze rozbudowane.
Co drugi/ trzeci dzień ćwiczę brzuch - ABS
Biceps i triceps razem - głównie hantlami
Klatę z przedramieniem
I barki

Punisher
16-02-07, 22:51
Przy takich ćwiczeniach możesz sobie tylko poprawić trochę wygląda nic poza tym.
a nie siła?

jonasz7
16-02-07, 23:36
sofok666, pisałem już wcześniej na temat pompek i siły!!
Pompki są dobre na rozgrzewke i dobicie się po, klaty na nich nie zbudujesz!!
pzdr.

Punisher
17-02-07, 12:45
sofok666, pisałem już wcześniej na temat pompek i siły!!
Pompki są dobre na rozgrzewke i dobicie się po, klaty na nich nie zbudujesz!!
Uzgadnialiśmy to w jednym temacie a nie mi wyjaśniałeś.
Weź mi nie .,l, ze sily nic nie przyjdzie. Wiadomo najpierw robisz po 20 a z czasem juz masz sily na więcej.
Nic nie pisałem o zastepywaniu sztangi pompkami. Czytaj uważnie, a nie powierzchownie.

jonasz7
17-02-07, 13:25
sofok666, znowu odwracasz kota ogonem :idea:
Wiadomo że coś tam siły pujdzie ale to będzoie malutko!!


onasz7 napisał/a:
Przy takich ćwiczeniach możesz sobie tylko poprawić trochę wygląda nic poza tym.

a nie siła?


Tak to napisałeś jakbyś miał na myśli że siła idzie wypasnie!!
Znowu sprzeczka :wink:
pzdr.

Punisher
17-02-07, 13:39
Tak to napisałeś jakbyś miał na myśli że siła idzie wypasnie!!
Nie, nie o to mi chodziło. Tak, sprzeczka. :cool:

jonasz7
17-02-07, 14:09
jonasz7 napisał/a:
Tak to napisałeś jakbyś miał na myśli że siła idzie wypasnie!!

Nie, nie o to mi chodziło.

To pisz tak zęby nie było się domyślać i strzelać i źle cię rozumieć!!
pzdr.

sławo
17-02-07, 14:12
a może po ostrzeżeniu dla obojga na zgodę
takie rzeczy to na gg wyjaśniać

jonasz7
17-02-07, 16:31
sławo, ale po co od razu się unosić :wink:
pzdr.

Prezydent_1c
17-02-07, 16:44
Na pompakch idzie siła mom zdaniem (takie ogólne moje zdanie :P). A tak wracając do tematu to polecam ci robić pompki codziennie. I wykupić jednak karnet bo troche zdziałać się da "domowymi sposobami" ale siłowni ci nic nie zastąpi ;)

a łuu !!
17-02-07, 19:33
Codziennie ??!!
No nie wiem ... trochę z tym nie będzie łatwo. :roll:
Czy na pompkach klaty nie zbuduję ?? Raczej zbuduję, ale to trochę dłużej potrwa na pewno. Mam hantle, ćwiczę rozpiętki i wznoszenie skosem, robię z krzeseł ławeczkę :razz:

Chciałbym, żeby ktoś mi jeszcze odpowiedział, co do techniki wykonywania pompek z nogami u góry, w pierwszym poście.

Pozdrawiam

jonasz7
17-02-07, 20:26
a łuu !!, masz dużo możliwoścu robienia pompek, choćby rozstaw rąk, popki na krzesłach, w podporze tylnim, na poręczach, wąsko z nogami u góry.
Na pompkach podrzeźbisz sobie klatke i zlapiesz trochę maski ale to nie będzie klata jak u pirata!!
pzdr.

areneusz
18-02-07, 21:05
Ja pompki traktuje jako rozgrzewke przed wyciskaniem na klate :mrgreen:

jonasz7
18-02-07, 21:33
areneusz, i dobrze robisz!!
pzdr.