PDA

Zobacz pełną wersję : Kilkaset brzuszków codzień - rzeźba czy masa?



Kunio
21-05-10, 15:28
Witam, mam przerwę od siłki już 3 tydzień i zaczyna mi chyba przybywać tłuszczu na brzuszku ;)
Brzuch mam dość dobrze rozwinięty ale przez 2 miesięczną przerwę boję się że to co było widać zniknie. Przymierzam się robić codziennie 200-300 brzuszków (i zwiększać ilość co tydzień o 50). Spalę dzięki temu tłuszcz i uwidocznię mięśnie?

Pioter1994
21-05-10, 15:37
Nie spalisz tłuszczu. Jak chcesz uwidocznić mięśnie to rób kilka różnych ćwiczeń a nie same brzuszki.

Kunio
21-05-10, 15:40
No to po co jest takie fundamentalne ćwiczenie jak brzuszki? ;) Kilkaset brzuszków dzień w dzień chyba swoje robi. Tylko co, wytrzymałość, masa ?

Pioter1994
21-05-10, 15:46
Gówno robi. Na początku jakieś efekty daje a poźniej cialo przyzwyczaja się do ćwiczeń i dupa - stoisz w miesjscu. Rób scyzorkyki, nożyce, unoszenie nóg w leżeniu a brzuszki możesz dać na rozgrzewkę jako dodatek.

Kunio
21-05-10, 15:48
http://www.youtube.com/watch?v=y_W_9-uW-3Y
DO tej pory robiłem to, ale złamana ręka trochę mi to uniemozliwila. Teraz mam skrócony gips więc zaczynam od nowa. PYTANIE: robić to codziennie?

Pioter1994
21-05-10, 15:54
Możesz zrobić własny plan który będzie Ci pasował i co tydzień np dodawaj po kilka powtózeń do ćwiczeń więcej, mieszaj ćwiczenia itd.


PYTANIE: robić to codziennie?

To zależy jak szybko regenerują Ci się mięśnie. Ja np: nie jestem za tym by trenować codziennie, ponieważ mięśnie muszą mieć czas na regeneracje. Jeśli mięśnie zaczneimy ćwiczyć zanim się zgregenerują to tak jakbyśmny burzyli fundamenty domu. A jak wiadomo dom bez fundamentów nie można budować wyżej - tak samo jest z mięśniami ( pojawia się stagnacja). Jeśli masz szybką regenreacje to możesz ćwiczyć codziennie, ale lepiej będzie jak będziesz ćwiczył co 2 dzień.

mtm
21-05-10, 15:55
Przejrzyj wszystkie tematy podwieszone , czytaj artykuły . Zdobywaj wiedzę , pochłaniaj branże tematyczną , by zdobyć jako taką wiedzę .

Kunio
21-05-10, 15:57
Możesz zrobić własny plan który będzie Ci pasował i co tydzień np dodawaj po kilka powtózeń do ćwiczeń więcej, mieszaj ćwiczenia itd.
To zależy jak szybko regenerują Ci się mięśnie.
Mowisz o zakwasach? Cwicząc jeszcze miesiąc temu sposobem ktory pokazałem nie mialem wcale zakwasow i mogłem to robić codzień

Pioter1994
21-05-10, 16:00
Zakwasy nie są wyznacznikiem dobrego treningu i nie mowią czy mięśnie do końca się zregenerowaly.

Kunio
21-05-10, 16:01
No więc jak mam rozpoznać zmęczenie mięśni brzucha?

Ezachiel
21-05-10, 16:02
regeneracja!
jak bedziesz jechał codziennie to spalisz owszem, tylko ze miesnie...

fallenursus
21-05-10, 18:05
lol kilkaset brzuszkow dziennie? masturbujesz sie czy cwiczysz?