PDA

Zobacz pełną wersję : Pompki- jak ćwiczyć



lukas029
20-05-10, 22:39
Witam.
Od dawna robiłem regularnie- nieraz mniej regularnie, pompki.
Ostatnio od kilku tygodni robię regularnie przeważnie codziennie po dwa razy. Tak nie przemęczając się maksymalnie- w sumie ok 100 dziennie (nieraz trochę na kościach).
Mam plan, żeby zrobić minium 100 pompek (już robię 70-80)
Teraz moje pytanie- jak ćwiczyć poprawnie same pompki, żeby było skutecznie-efektownie, ale żeby nie przemęczać mięśni i żebym szedł z postępem, a nie tak, żeby cierpiały na tym moje mięśnie..
Raczej ręce mnie nie bolą nigdy, ale chciałbym zacząc bardziej intensywnie ćwiczyć i nie chcę przemęczyć mięśni..
Dodam, że chodzi tylko o pompki. Siłownia nie wchodzi w grę bo nie mogę (załatwiłem sobie plecy właśnie na siłowni)
A lepiej zamiast normalnych pompek wprowadzić zmiany- np ręce szeroko-wąsko, nogi na łóżku itp.. ??
Chciałbym głównie, żeby ktoś kto się zna podpowiedział mi ile i jak często robić pompki..
z góry dzięki

Tadel
20-05-10, 22:57
super stronka tam masz plany treningowe itd...
http://www.100pompek.pl/jak-cwiczyc-pompki/

lukas029
20-05-10, 23:32
widziałem tę stronkę i właśnie miałem pytać, czy te ćwiczenia są dobre ;)
Tzn, czy polecacie taki plan treningowy- raz dziennie kilka serii pod rząd, codziennie przerwa, po trzecim dniu dwa dni przerwy..
Czy przerwa co drugi dzień to nie za często?? nie lepiej robić dwa dni pompki, a trzeci dzień przerwa??

Tadel
20-05-10, 23:34
Ten plan z tej stronki jest naprawdę fajny i bardzo dobrze ułożony możesz śmiało nim ćwiczyć ;)

lukas029
20-05-10, 23:39
Ok. skoro robię teraz.. powiedzmy 70 pompek.. to liczę, że w ciągu trzech tygodni dojdę do 100 ;)
co drugi dzień pompeczki;)

Tadel
21-05-10, 00:46
Powodzenia ;)