PDA

Zobacz pełną wersję : Wartości odżywcze



artekk
15-02-07, 22:17
Witam
Chciałbym sobie juz dokładnie ułożyc dietkę na mase. Mam 189 cm i 91 kg wagi. Mam zamiar dojść do 96-97 kg. I tu moje pytanie. Jakie wartości odżywcze białka, węglowodanów i tłuszczu przyjąć. Mój typ to endomorfik.

FANATOR:)
15-02-07, 22:38
Moim zdaniem to ponad 3gramy białka na kilogram masy ciała dziennie plus sporo węglowodanów z pochodzenia owoców(banany są git w przeliczeniu 80gr jeden pożądny banan posiada jakieś 150gram pożądnego węglowodanu i troszke białka). Twój zestawik żarcia powinien mieć około 5000kalori dziennie. Powinieneś nie jeść niczego takiego jak smalec, zupki chińskie, czy inne bez wartościowe uzupełniacze. fakt że maja sporo kalorii i masa po smalcu wchodzi ale jaka masa:P Rób bardzo często z rańca jajecznice z co najmniej pięciu białek i 3 żółtek. 200 gram ryżu dziennie gotowanego z owocami jak np. ananas z puszki plus mleko! Mniam. Polecam orzechy,rodzynki, ryby i inne wynalazki. Bardzo dobrze jest kupić sobie kilka puszek tuńczyka w puszce bo nie jest drogo ma długą ważność spożywczą i smakuje lepiej niż nie jeden gainer:P Miód to podstawa wielu kulturystów chwali w okresie robienia masy mięśniowej( w czasie robienia żeźby słodzą słodzikiem) 60gram miodu dziennie starczy:P Trzymam się tych zasad wykonuje każdy trening sumiennie i dokładnie niczego nie opuszczam. Odpoczywam też sporo i jak narazie mam 43 cm w biku jakieś 120 w klacie i mam dobry wygląd. Nie wpieprzam żadnych supli a ćwiczę 3 miechy po 2 letniej przerwie(choć wtedy ćwiczyłem jakby to powiedzieć mhhhhhhh tak na pałe:P) co by tu wiele gadać ćwicz i jedz a sukces kiedyś osiągniesz:P POZDRO ALL!!!