PDA

Zobacz pełną wersję : Tito Ortiz



hubi1910
17-05-10, 13:08
Tito Ortiz
http://www.yorkblog.com/mma/img/Tito2.jpeg

Imie: Tito Ortiz
Klasa Wagowa: Polciezka
Klub: Team Punishment
Wiek: 35
Data Urodzenia: 01/23/75
Miejsce Urodzenia: Huntington Beach, CA - USA
Zamieszkanie: Huntington Beach, CA - USA
Wzrost: 187.96 cm
Waga: 93 kg
Styl: Submission Fighting
Rekord UFC - W/P/R: 8-2-0
Rekord MMA - W/P/R: 15-7-1
Pseudo: Huntington

Plusy: Dobry zapasnik. Dobry bokser. Zna się na dzwigniach i duszeniach.
Przebieg Treningu: "Walka z Tannerem skonczyla sie zbyt szybko abym wpelni mogl zaprezentowac swoje umiejetnosci. Chciałbym moc powalczyc z nim dluzej, ale i tak bym go zniszczyl. Im ciezej trenuje tym pojedynki trwaja krocej, wiec na te walke bede cwiczyl jak szaleniec" - Tito Ortiz


Historia:

W Collegu Tito byl podwojnym Mistrzem Zapasow w kategori juniorow. Trenerem Tito w liceum byl weteran UFC Paul Herra, przyjaciel Tanka Abbotta. Tank potrzebowal sparing partnera - Ortiz nim zostal. Tito ogladajac UFC wiedzial, ze tylko treningi z Tankiem moga pozwolic mu wziac udzial w tej imprezie. Nie mylil się, wkrotce wystopil w UFC. Drogi Tanka z Tito szybko sie rozeszly. Niektorzy probuja polaczyc razem te dwie osoby, ale Ortiz twierdzi - "Roznica pomiedzy mna i Tankiem jest jak dzien i noc. On jest tylko streetfighterem. Ja czuje sie profesjonalnym fighterem. Ja osiagnalem apogeum moich zdolnosci, on nie potrafil tego zrobic. Nie wspolzawodniczymy ze soba. Tank nauczyl mnie jak być znaczacym fighterem, ale juz mam wlasny styl. W UFC sa tacy dobrzy fighterzy, ze nie wystarczy duzo cwiczyc - musisz być obeznanym w tym wszystkim. Abbott uczynil mnie odrobine lepszym bokserem, a ja go lepszym zapasnikiem. On dal mi troche i ja mu dalem troche. Teraz nawet ze soba nie rozmawiamy. On robi swoje gowno a ja moje. "


Tito czuje ze znacznie sie polepszyl od jego pierwszego doswiadczenia z UFC - "Jestem sto razy bardziej swiadomy tego co dzieje sie wokol mnie. Udowodnilem wiele swoimi grapplingowymi zdolnosciami. Moje uderzenia sa dobre. Mam wspanialy zasieg dzieki dlugim rekom. Trenowalem przeciwko kickboxerom i chwytaczom. I NIGDY wiecej nie dam sie zlapac w gilotyne!"
Tito jest jedynym czolowym fighterem swiata który uwazy ze osignol dopiero polowe swojego potencjalu. "Jesli dojdziesz do wniosku ze juz wszystko umieszt to niczego sie nie nauczysz, a to jest zle. Widzimi wielu zawodnikow, ktorzy nie chca sie niczego uczyc. Ja staram sie zachowac otwarty umysl na nauki, gdyz to najlepszy sposob na bycie mistrzem. Nie mozesz byc ignorantem. Widze siebie jako 60% ze 120% jakimi bede"


Tito zadziwil wszystkich jego osiagnieciem na zawodach "2000 Abu Dhabi Submission Wrestling World Championships" wygrywajac je poprzez zmuszenie do poddania sie Mikea Vana Arsdalea, Matta Hughesa, i Rumina Sato. "Musialem udowodnic ze jestem wszechstronnym fighterem. Chcialem pokazac, ze dzwignie i duszenia zakladam rownie dobrze jak dobrze uderzam. Dzieki temu zyskalem podziw u wielu ludzi"
Tito ozenil sie w lipcu z Kristin. Drugiego dnia ich miodowego miesiaca w Bermudach kiedy jechali na skuterze potracil ich autobus. Uderzenie przerzucilo Tito przez skuter. Zostal ranny w piete i nabil sporo siniakow, a jego zona polamala zebra i kregoslup w czterech miejscach. Kristin jest juz w stanie chodzic i wszystko wskazuje na to, ze wpelni wyzdrowieje. "Dostalismy okolo 400 e-maili zyczacych nam powrotu do zdrowi. To naprawde wiele dla mnie znaczy. Wiem ze ludzi w tym biznesie, zarówno fighterzy jaki i fani dbaja o nas"
Tito jako ojciec: "Moj syn ma teraz 5 miesiecy. Jesli bedzie chial zostac fighterem, nie bede mu tego utrudniac. Chce aby wierzyl w swoje marzenia i zostal tym kim chce być. W ten sposob spelnily sie moje marzenia. Wierze w siebie i w to co chce osiagnac."
Jakie to uczucie byc mistrzem: "To zabawne uczucie, ale wiele wymaga. Teraz wielu chce mnie pokonac. Nie ja tym razem walcze o tytul. Każdy pragnie pokonac Tito Ortiza. Teraz mam o wiele bardziej urozmaicone zycie niz przedtem. Zycie to jest ciezkie bo ciagle musze kontynuowac trening."

Ciekawostki:

Jest kumplem Freda Dursta z Limp Bizkit. "Tito to gigant. Razem zmiazdzymy Shamrocka! Ja z moim glosem i Tito wraz ze swymi piesciami i nogami. Jako jego przyjaciel wiem, ze nie ma watpliwosci - On jest najlepszy ze wszystkich. Ta walka bedzie walka Ortiza." - Fred Durst prze wlaka Tito z Kenem Shamrockime do ktorej Durst stworzyl specjalna wersje "Break Stuff".
Zagral w filmie Andrzeja Bartkowiaka "Cradle 2 The Grave" wraz z Jet'em Li, DMX'em i Chuck Liddellem. "Zagralem w kwietniu w filmie Cradle 2 Grave wraz z Jetem Li. Aktorstwo bardzo mi sie spodobalo. Producenci byli mna zachwyceni. Mowli rzeczy w stylu - Wow, to moze byc Twoje drugie powolanie! To jest cos co chciałbym kontynuowac" - Tito Ortiz

Ortiz w UFC:

UFC 13 - Tito szybko pokonal uderzeniami Wesa Albrittona. Zaraz potem dostal się do finalu poniewaz Enson Inoue nie byl wstanie po swojej wygranej walczyc dalej na skutek obrazen jakie otrzymal. Tito w finale zmierzyl sie z Guyem Mezgerem [Lion's Den]. W ciagu pierwszej minuty Ortiz wziol Mezgera w trzymanie uderzajac kolanem w jego glowe. John McCarthy rozdzielil ich. Tito był przekonany, ze wygral. Wielu ludzi lacznie z komentatorem tej walki Brucem Beckem uwaza ze Guy odklepal. Jednak McCarthy uwazal ze Mezger nie klepal i po sprawdzeniu stanu jego glowy zarzadzil aby kontynuowac walke. Po krotkiej wymianie Guy sprowadzil Tito to parteru i zalozyl gilotyne wygrywajac walke.

UFC 18 - Tito pokonal kumpla Guya Mezgera - Jerreg Bohlandera. W 14 minucie doktor przerwal walke.

UFC 19 - Rewanz Ortiza z Mezgerem. Tito pokonal go w 9 minucie przez solidny oklep w parterze.
"Guy mowil duzo zlych rzeczy o mnie. Uwazal ze jestem dzieckiem w meskiej grze, ze jego babcia uderza mocniej niz ja oraz ze zostane ukarany jak maly chlopczyk. Wiec kiedy walka sie skonczyla, kiedy zpuscilem mu ostre lanie. Pokazalem mu serdeczny palec, aby wiedzial ze jest dla mnie nikim. Ken Shamrock myslal ze obelga była skierowana do niego, pomimo ze wykonalem to centralnie prze Guyem. Trudno, on po prostu chial sie przyczepic. Byłem gotow stanac przeciwko niemu. Wtedy wszycy mowili - Ken Shamrock najbardziej niebezpieczny czlowiek swiata, ale ja miałem to gdzies. Tam gdzie dorastalem, chodzac po ulicach musialem stawic czolo swoim swoim lękom i slaboscia albo zyc w cieniu i strachu. Nie balem sie. Bylo dla mnie bez znaczenia czy to Ken Shamrock czy ktos z Lion's Denu. Mysle ze od tego momentu zaczela sie ta rywalizacja" - Tito

UFC 22 - Frank Shamrock pokonal Tito Ortiz odzyskujac tytul w jednym z najlepszych pojedynkow w UFC. Po 3 rundach Tito prowadzil na punkty. W czwartej rundzie Frank był bardziej aktywny atakujac Tito wieloma uderzeniami i kopniakami. Ortizowi wkoncu udalo sie sprowadzic go do parteru. Shamrock wzial go do gardy, atakujac caly czas glowe Tito. Frankowi udalo sie powrocic do stojki, gdzie miał wymiane ciosow z Ortizem rozwalajac mu luk brwiowy. Tito sprobowal po raz kolejny sprowadzic Shamrocka do parteru jednak popelnil blad i zostal zlapany w gilotyne. Ortiz wydostal sie z duszenia trzymajac Franka za noge, ale potezne uderzenie z lokcie w glowe Tito sparalizowaly go. Shamrock poprawil 3 solidnymi uderzeniami, które zmusily Ortiza do odklepanie w 11 sekundach pozostalych do konca rundy.

UFC 25 - Tito zwycieza jednego z czolowych brazyliskich fighterow Vanderleia Silva przez decyzje sedziow po 5 rundzie. Decyzje uwienczylo sprowadzenie pod koniec walki Silvy do parteru, gdzie Tito mial nad nim calkowita kontrole. Po tej walce Tito zdobyl tytul mistrza.

UFC 29 - Ortzi pokonal bylego "King Of Pancrase", Yukiego Kondo przez duszenie w 1:52 pierwszej rundy.Tito skomentowal - "Postonowilem po prostu wykonac moja robote. Piekielnie cieszko cwiczylem, wiec walka jest dla mnie naturalna reakcja. Wiem, ze Kondo jest twardy. Powinienem wiedziec jak zaatakuje, ponieważ ogladalem jego walki. Zawsze posyla kolano z wyskoku. Po prostu znow stanolem na nogach i wszystko było oczywiste. Byłem skupiony i chwycilem tego goscia i już był koniec. Wziolem go do gardy i atakowalem wszystkim czym moglem. Zlapalem go w duszenie i byl stracony. Jestem naprawde szczesliwy z tego zwyciestwa"

UFC 30 - Tito zszokowal swiat MMA przez 30 sekundowa destrukcje wysoko cenionego Evana Tannera. Ortiz wziol go w klincz i rozbil go o podloge.

UFC 32 - Ortiz pokonal Elvisa Sinosica uzywajac metody "ground and pound". W polowie pierwszej rundy Sinosicowi krwawily rany na glowie. John McCarthy przerwal walke oglaszajac zwyciestwo Tito przez nokaut techniczny w 1:28.

UFC 33 - Tito pokonuje Valdimira Matyushenko przez decyzje sedziow

UFC 40:Vendetta - Tito Ortiz vs. Ken Shamrock.
Wypowiedz Tito przed walka na temat Kena - "On jest legenda w tym sporcie. On spowodowal popularnosc tego sportu w 1993. Wszyscy wieza, ze to najbardziej niebezpieczny czlowiek swiata. Przeciwnicy jakich mial kiedys sa zupelnie innego kalibru niz ci teraz. Pora aby stare poznalo nowe i Ken Shamrock będzie w niezlych tarapatach walczac zemna"
Tito raz jeszcze udowodnil ze jest jednym z najlepszych fighterow na swiecie. Pogromil Legende Octagonu Kena Shamrocka zmuszajac go do poddania sie po 3 rundzie. Po tej walce Shamrock zawarl pokoj z Ortizem.

UFC 44 : (9/26/03) Tito lost to Randy Couture by a unanimous decision. UFC 44 : (9/26/03) Tito zdołał Randy Couture na mocy jednomyślnej decyzji.


UFC 47 : (4/02/04) Tito lost to Chuck Liddell by KO in 0:38 of the Second Round. UFC 47 : (4/02/04) Tito lanie od Chuck Liddell przez KO w 0:38 drugiej rundy.


UFC 50 : (10/22/04) Tito defeated Patrick Cote by unanimous decision. UFC 50 : (10/22/04) Tito pokonał Patrick Cote drodze jednomyślnej decyzji.


UFC 51 : (02/05/05) Tito defeated Vitor Belfort by split decision. UFC 51 : (02/05/05), Vitor Belfort pokonał Tito w drodze decyzji podziału.


UFC 59 : (4/15/06) Tito defeated Forest Griffin by split decision at 5:00 of the Third Round. UFC 59 : (4/15/06) pokonał Tito Forest Griffin decyzją split o 5:00 w trzeciej rundzie.


UFC 61 : (7/8/06) Tito defeated Ken Shamrock by TKO at 1:18 in the First Round. 61 UFC : (7/8/06) pokonał Tito Ken Shamrock at 1:18 przez TKO w pierwszej rundzie.


Ultimate Fight Night 7: (10/10/06) Tito defeated Ken Shamrock by KO at 2:23 in the First Round. Ultimate Fight Night 7: (10/10/06) Tito pokonał Ken Shamrock at 2:23 przez KO w pierwszej rundzie.


UFC 66 : (12/30/06) Tito lost to Chuck Liddell by TKO at 3:59 in the Third Round. UFC 66 : (12/30/06), Tito lanie od Chuck Liddell at 3:59 przez TKO w trzeciej rundzie.


UFC 73 : (7/7/07) The fight against Rashad Evans ends in a draw at the end of the Third Round. UFC 73 : (7/7/07) Walka z Rashad Evans zakończy się remisem po zakończeniu trzeciej rundy.


UFC 84 : (5/24/08) Tito Lost to Lyoto Machida by unanimous decision at the end of the Third Round. 84 UFC : (5/24/08) Tito Lost Lyoto Machida na mocy jednomyślnej decyzji pod koniec trzeciej rundy.


UFC 106 : (11/21/09) Tito Lost to Forest Griffin by split decision at the end of the Third Round. UFC 106 : (11/21/09) Tito Lost Forest Griffin decyzją podzielone na koniec trzeciej rundy.

Źródło: http://www.mmaniacs.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=105&Itemid=67



http://i.cdn.turner.com/si/2008/mma/05/09/ortiz.plans.future/titoortiz.jpg
http://www.reviewjournal.com/lvrj_home/2006/Apr-03-Mon-2006/photos/ufc.jpg
http://mmafrenzy.com/files/2008/12/tito-ortiz.jpg



http://www.youtube.com/watch?v=UPiI0AgLpYI

BoloYeung
21-05-10, 22:16
ostatni był na dołku , szkoda ze Tito juz tak rzadko walczy

burn
21-05-10, 22:21
Mąż Jenny Jameson <3
Te tłumaczenia walnięte popraw :/

hubi1910
22-05-10, 06:54
Sorka za takie tłumaczenie ale ja tego nie pisałem ;)

grochos
22-05-10, 09:13
Mąż Jenny Jameson <3


jak ona sie pier*** to az milo popatrzec;)