PDA

Zobacz pełną wersję : Biceps - glowa krotka i dluga



Healek
13-05-10, 23:17
Siemka

Dość sporo szukałem na ten temat, na każdym forum piszą co innego. Np. Żeby zaangażować bardziej głowę długą(zewnętrzną) używać wąskiego uchwytu na innych ze szerokiego. Jak to w końcu jest. Prosił bym żeby się wzorować na zdjęciu które daje, jest ono z dobrego źródła(www.wikipedia.org).

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f2/Gray411.png Obrazek trzeba powiększyć bo słabej jakości.

Fajnie jak by ktoś miał książkę o budowie anatomicznej żeby na 100% potwierdzić czy głowa długa to zewnętrzna a krotka to wewnętrzna. Bo jak wiadomo jak się napnie to wydaje się to być na odwrót, ale bardzo istotne są to przyczepy ścięgien.

piuras86
14-05-10, 02:34
głowa krótka to zewnętrzna część
głowa długa wewnętrzna ...............

zjadłem............

spojrzałem w atlas anatomiczny ;P

i idę spać

narty!!

Healek
14-05-10, 20:56
Czy byl bys wstanie wrzucic zdjecie albo skan?

fallenursus
14-05-10, 21:06
zdby zaangazowac jak nawiecej zew miesien bica- mlotki poszukaj na you tube ''cross body hammer curls''
zeby wystorzkowac-dlugi miesien bica- koncentracje np. hantle na siedzaco lawka 45stopni. lub uginanie na wysokim wyciagu,czy maszyna, szukaj na youtube ''biceps concentration curls''

piuras86
15-05-10, 00:40
i masz swoja odpowiedź ............. a po co ci skan przecież juz jest zdjęcie wstawione to samo jest w ksiażce tylko jest opisane ;P

.Smile
15-05-10, 10:39
Ja sie nie wypowiadam, ostatnio w kifie czytalem, ze biceps moze miec 4 a nawet 6 glow. Wiec juz w ogole mam kupe w glowie :s

szycha77
15-05-10, 11:17
Od pół roku nie czytam KiFa, i tobie też to radzę.

piuras86
15-05-10, 12:28
Kif to jest najwieksze gów***** jakie wydali w polsce ;/..........

Healek
16-05-10, 23:53
Moje zdjecie tez jest opisane tylko trzeba powiekszyc lub zajrzyj na wikipedie. Opis tego zdjecia jest sprzeczny z tym co podales dlatego chce skana. Chce byc w 100% jak to jest z tym bicem, bo wlasnie zmagam sie z dysproporcja gl. zew wzgledem wew.

piuras86
17-05-10, 01:45
z dysproporcją mozesz się zmagać do usranej śmierci ....... ćwicz normalnie obie łapki tak samo nie przejmuj się tyk nikt nie jest równy... każda strona jest inna i tak samo z mięśniami powód: zła technika........ i zauważ że któraś strona jest bardziej zaangażowana którą wykonujesz najwięcej czynności ...... innego wytłumaczenia nie widzę ..........

Healek
17-05-10, 03:31
Ja wiem co jest przyczyna dysproporcji i wiem ze ja moge w wiekszym stopniu zminimalizowac. Dlatego potrzebna mi jest informacja na temat cwiczen i budowy. Wiec pytam drugi raz czy byl bys w stanie wszucic skan?