PDA

Zobacz pełną wersję : Efekty ćwiczeń.



SlavO
11-05-10, 14:45
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy mój trening jest wystarczający, do uzyskania widocznych efektów.
Mam 17lat, waga - 82kg, wzrost - 182cm. Ćwiczę od początku czerwca - tego roku.

Mój plan ćwiczeń:
Ćwiczę sztangą 35kg, ponieważ nie mam większej a na siłownie nie mam warunków chodzić. Ławkę do ćwiczeń mam. Przed treningiem robię sobie rozgrzewkę... Teraz opowiem jak wygląda mój trening.
A więc ćwicze tak - 10 powtórzeń (wyciśnięcia na ławce), schodzę z ławki i robię 10 brzuszków a potem znowu na ławkę i znowu 10 powtórzeń wyciskania - i tak cały czas, aż wykonam 300 wyciśnięć i 300 brzuszków (pomiędzy tymi ćwiczeniami nie robię odpoczynku, po prostu ćwiczę cały czas.) Po zakończeniu tych ćwiczeń robię 100 pompek (rozkładam na ok. 20x).
Teraz, gdy robi się ciepło zacznę chodzić na basen, będzie to jakieś dwa razy w tygodniu po 2godz. Przypominam, że jestem początkującym więc mój trening nie jest jeszcze tak intensywny :) Ćwiczę 3 razy w tygodniu (wtorek, czwartek, sobota).
Moim celem jest zwiększenie bicepsu ręki z 32cm do 35-38cm, zwiększenie mięśni klatki piersiowej i mięśni brzucha oraz pozbycie się tkanki tłuszczowej z brzucha.

Teraz parę pytań.
1. Czy po takich ćwiczeniach przez np 3 miesiące mogę uzyskań widoczny efekt? Chodzi mi o klatkę piersiową, biceps ręki i brzuch (w sprawie brzucha pkt 2.)
2. Ponieważ nie dawno ważyłem zaledwie 72kg na 182cm postanowiłem przytyć bo byłem strasznie chudy. Przytyłem przez zimę 10kg - tak chciałem bo w tej chwili już wyglądam dużo lepiej, ale za to wiadomo, brzuch urósł i mam trochę tzw. sadło. Czy ten trening pomoże, na pozbycie się tej tkanki tłuszczowej i zwiększy moje mięśnie brzucha ?
3. Czy moje przerwy pomiędzy treningami są odpowiednie ? Może za długie, a może za krótkie?
4. Ile powtórzeń uginania ramion na sztandze 15-20kg proponujecie dołożyć do treningu? - Zdaję sobie sprawę, że ćwiczenia które wykonuje mało działają na biceps u ręki, dlatego pytam.

Proszę o wasze opinie. Pozdrawiam.

Tadel
11-05-10, 15:58
biceps ręki
a jest jeszcze jakiś??

1. coś może i będzie ale na pewno Cie to nie zadowoli... Sztangą 35 kg nie zrobisz zbytnio masy mięśniowej
Ogólnie ten trening to katastrofa... luknij tutaj http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?25578-Trening-obwodowy-dla-osob-z-0-sta%BFem-%28ACT%29-video-opis-%E6wicze%F1

2. Co do brzucha, kaloryfer sie robi dietą w kuchni.. Na siłce możesz go sobie powiększyć, robiąc ćwiczenia z obciążeniem

3. W ogóle zły trening

4. Wszystkie ćwiczenia powinieneś robić w zakresach 12-8 powtórzeń

Pioter1994
11-05-10, 16:14
wszystkie ćwiczenia powinieneś robić w zakresach 12-8 powtórzeń

Oprócz brzuszków oczywiście :P.

SlavO
11-05-10, 17:17
Sztangą 35 kg nie zrobisz zbytnio masy mięśniowej

Czytałem, że lepiej robić więcej powtórzeń a lżejszą sztangą, to może po prostu robić 15-20 powtórzeń na jedną serie ?



Co do brzucha, kaloryfer sie robi dietą w kuchni..

To dobrze, że ucze się w zawodzie Technik Żywienia - inaczej dietetyk. Ale to później mi się dopiero przyda bo narazie nie mam odpowiednich tematów. Spróbuje ustalić sobie dietę.
A co do brzuszków... a więc nie opłaca mi się ich robić ?

Tadel
11-05-10, 19:26
Oprócz brzuszków oczywiście :P.

Nie bede tego komentowac..

Tadel
11-05-10, 19:34
wógle ne ma sensu robić brzuszków... Lepiej robić serie spięć z obciążeniem.. przykładowo mozesz robic 3 razy w tyg
- 4 s po 15 spięć i 4 s po 15 wznosów nóg z obiążeniem, ew. mozesz dorzucić coś na skośne mieśnie brzucha jeszcze

blood in blood out
11-05-10, 19:51
Oglądałem jakiś czas temu program o najcięższych więzieniach w Hameryce
Byli tam więźniowie spędzający 23 godziny w odosobnieniu
Do dyspozycji- podczas "wybiegu" mieli jedynie drążek, poręcze i...podstawowe ćwiczenia "domatora"- nie uwierzycie jacy byli dojebani:)
Jest to znakomity dowód na to że nie sprzet czyni mistrza ale chęci, zaangażowanie i.... odpowiednia dieta (szame w tych wiezieniach mieli naprawde przyzwoitą)

Tadel
11-05-10, 20:53
nie każdy ma tyle wolnego czasu co więźniowie ;D

Pioter1994
11-05-10, 21:38
Czytałem, że lepiej robić więcej powtórzeń a lżejszą sztangą, to może po prostu robić 15-20 powtórzeń na jedną serie ?

Ja tak robię na koniec treningu np: na biceps robie unoszenie przedramion ze sztangą podchwytem po 2 x 15 powtórzeń i na koniec jeszcze jedna seria aż do upadku np 20 powtórzeń Wujek ( nie z forum :D) polecil to mojemu tacie a on mi :P. Pompa zajebiaszcza.

Pozdro

Tadel
11-05-10, 21:42
Ja tak robię na koniec treningu np: na biceps robie unoszenie przedramion ze sztangą podchwytem po 2 x 15 powtórzeń i na koniec jeszcze jedna seria aż do upadku np 20 powtórzeń Wujek ( nie z forum :D) polecil to mojemu tacie a on mi :P. Pompa zajebiaszcza.

To pompa świadczy o dobrym treningu?? śmieszne... to że Ci polecił to nie znaczy że to dobra metoda ;)

Pioter1994
11-05-10, 21:45
To pompa świadczy o dobrym treningu?? śmieszne... to że Ci polecił to nie znaczy że to dobra metoda ;)

CZY JA NAPISAŁEM ŻE POMPA ŚWIADCZY O DOBRYM TRENINGU? ZACYTUJ MI TO BARDZO CIĘ PROSZĘ.

PS: Mój wujek wie co mówi :)

Tadel
11-05-10, 22:42
CZY JA NAPISAŁEM ŻE POMPA ŚWIADCZY O DOBRYM TRENINGU? ZACYTUJ MI TO BARDZO CIĘ PROSZĘ.
ale można było tak wywnioskować ;D poza tym nic dziwnego że po szybkich powtórzeniach masz pompe.. przecież to naturalne..

Pioter1994
11-05-10, 22:48
Wiem. Chodziło mi jednak o to że robię to na koniec treningu by"dopakować" mięśnie.

SlavO
12-05-10, 17:08
Słuchajcie, mi aż tak bardzo nie zależy aby być tzw "pakerem" tylko chce w końcu móc chodzić w samej koszulce bez wstydu. Obecnie w bicepsie bez napinania mam 32cm a napięty 34,5. Chce na razie uzyskać efekt 34-36cm w bicepsie bez napinania. Czy ćwiczenie sztangą 35kg 300 wyciśnięć 3 razy w tygodniu (wtorek, czwartek, sobota) wystarczy? Robię 15 powtórzeń i 30-60sec przerwy i tak do 300 powtórzeń - wiem, że jestem cienias ale od czegoś trzeba zacząć... (maksymalnie wezmę około 50kg ale ćwiczę od Kwietnia tego roku, w temacie przez pomyłke napisałem, ze od czerwca - jak czerwca jeszcze w tym roku nie było ;p) po tym na koniec robię sobie 100 pompek.
Jeśli to za mało to doradźcie jak mam ćwiczyć aby taki efekt uzyskać np w 3 miesiące.

szycha77
12-05-10, 22:36
Tadel napisał, że trening katastrofa. CZYTAJ UWAŻNIE!!! Dokup sprzętu lub zapierdzielaj na siłownie i więcej dupy nie zawracaj tymi samymi pytaniami!

SlavO
13-05-10, 21:07
Tadel napisał, że trening katastrofa. CZYTAJ UWAŻNIE!!! Dokup sprzętu lub zapierdzielaj na siłownie i więcej dupy nie zawracaj tymi samymi pytaniami!

Eh... Napisał, że nie będę zadowolony z efektu - ale nie wiedział, co dokładnie chce osiągnąć... dlatego ostatecznie wyjaśniłem. - To po pierwsze.
A po drugie - to jest forum! - tutaj się zadaje pytania. A jeśli nie podoba Ci się mój temat, to w nim nie pisz i nie wyjeżdzaj z takimi tekstami.

Tadel
13-05-10, 21:17
Eh... Napisał, że nie będę zadowolony z efektu - ale nie wiedział, co dokładnie chce osiągnąć... dlatego ostatecznie wyjaśniłem. - To po pierwsze.
A po drugie - to jest forum! - tutaj się zadaje pytania. A jeśli nie podoba Ci się mój temat, to w nim nie pisz i nie wyjeżdzaj z takimi tekstami.
Osiągniesz go w 10x dłuższym czasie niż trenując normalnie

blood in blood out
14-05-10, 20:53
Osiągniesz go w 10x dłuższym czasie niż trenując normalnie
Normalnie czyli jak? (proszę cie nie przytaczaj stereotypowych treningów wymyślonych przez innych:))


Poczytaj o treningu domatora
lub jak trenować za niewielkie pieniądze ( jest taki temat na konkurencyjnym forum)

Tadel
14-05-10, 23:01
Normalnie czyli jak? (proszę cie nie przytaczaj stereotypowych treningów wymyślonych przez innych:))
A Ty podajesz jedynie treningi wymyślone przez siebie?? ...
Uważasz że ćwicząc klatkę 3 razy w tygodniu i robiąc na nią po 300 powtórzeń będzie miał podobne/lepsze efekty niż na jakimkolwiek standardowym lub jak to określasz stereotypowym treningu? Po kij mu trening domatora jak ma sztange.. niech sobie dokupi parę kg i jazda..

Pozatym mówisz "stereotypowe".. Nigdy nie robiłeś żadnego spiltu czy FBW??

blood in blood out
15-05-10, 20:27
Pozatym mówisz "stereotypowe".. Nigdy nie robiłeś żadnego spiltu czy FBW??

Nigdy :)

SlavO
22-05-10, 10:21
Dziś w szkole sprawdziłem ile daje radę podnosić. Sztangą 65kg wyciskałem 5-7 razy - więcej kg nie mieliśmy. Myślę, że jak na początkującego (1 miesiąc cwiczeń) to nie jest tak źle. Kupię sobie sztangę tak, żebym miał 50-55kg na wyciskanie i 25 na uginanie ramion. Dlaczego tylko 50-55kg? Ponieważ ćwiczę sam w garażu i w razie jak by coś się działo, to nie mam asekuracji. Zamiast robić 300 powtórzeń tą 35 kilówka będę robił 200 powtórzeń 50 kilówką. Dołożę do tego uginanie ramion, przysiady ze sztangą na uda - wiem, że skrytykujecie, że to lipny trening ale po prostu będę ćwiczył te mięśnie, na których wyglądzie najbardziej mi zależy.
I jedna pytanko, czy ćwicząc przysiady ze sztangą ćwiczę również łydki czy tylko uda ?
Z góry dzięki.

szycha77
22-05-10, 11:28
Przysiad działa na czworogłowe uda: obszerny boczny, prosty uda, obszerny pośredni, obszerny przyśrodkowy oraz na pośladkowe średni i wielki. Na łydy niet. W jakimś stopniu działają na dwugłowe uda.
P.S. Wszyscy ci mówią, że robienie po kilkaset powtorzeń mija się z celem ale twoja sprawa.

Dzban
23-05-10, 17:58
Już to widzę jak zrobisz 200 powtózeń z 50kg na jednym treningu. ;d

szycha77
23-05-10, 20:13
Już to widzę jak zrobisz 200 powtózeń z 50kg na jednym treningu. ;d

W seriach.

SlavO
23-05-10, 20:15
Już to widzę jak zrobisz 200 powtózeń z 50kg na jednym treningu. ;d

No tutaj akurat nie mam wątpliwości bo w ostatni piątek na w-f podczas jednej godziny tyle zrobiłem (po 8 powtórzeń i chwilka przerwy) i jeszcze szedłem na atlasy robić inne ćwiczenia. Z natury jestem w miare silny ale chudy.
Tylko jeśli mówicie, że te 200 powtórzeń to za dużo, to ja już sam nie wiem.

SlavO
23-05-10, 20:31
Najlepiej uznać temat na zamknięty bo będziemy krążyć w kółko. Powoli jakoś i w ten sposób ćwiczenia coś osiągnę. Tak jak pisałem wcześniej, chce po prostu wyglądać przeciętnie, a nie jak chudzielec. Zamiast tych 32cm w bicepsie, chce mieć te 35-36 - bez napinania.
Tak więc dzięki za wszelką pomoc. Temat uznaje za zamknięty.