PDA

Zobacz pełną wersję : Mam spory problem



zanik_mięśni
09-05-10, 02:10
Witam
Mam spory problem, nie tyle z brakiem mięśni co z niedowagą w moim ciele. Na wzrost 184cm przypada tylko niespełna 60kg. Wyglądam dosyć dziwnie będąc tak wysoki, a tak bardzo chudy i jest to bardzo niewygodne, dlatego że ubierając sie normalnie do szkoły pod spód zakładam co najmniej jedną cienką bluze żeby "pogrubić" nieco sylwetke, o samych tshirtach z krótkimi rękawami zapominając. Jem dosyć dużo, więc nie może to być wina braku apetytu. Brałem już białka po obiedzie przed i po "treningach" niestety nie pomogło a jeśli tak, to rezultat był znikomy. Mam 18 lat, dlatego gadki typu: "jeszcze dojrzejesz i nabierzesz masy" nie utrzymują mnie w nadziei. Patrząc po swoich kolegach nabierali znaczną część masy w okolicach 14-16 roku życia przez dojrzewanie.
Jest jakaś szansa na normalny wygląd?

fallenursus
09-05-10, 02:38
za malo jesz, lub masz nadczynnosc tarczycy.
wcinaj wiecej lub idz sie zbadac do lekarza.
napisz co zjadles przez ostatnie 3 dni., dokaldnie i o tkorych godzinach. jak nie pamietasz to sobie zapisuje przez nastepne 3 dni i wruc tu.

Hegeliusl
10-06-10, 00:17
polecam wizyte u lakarza rodzinnego przedstaw mu problem i porozmawiaj z nim o megalii lek cud na mase sam fat ale na ciebie to i to dobre bez recepty w co watpie ze trafisz na okazje dwie bute po 450ml okolo 300 zl a z recepta od rodzinnego 12 zl za dwie, pozniej gainerek ok kilograma za ok 35 zl,popijesz nitrobolonem i oki sam tak zrobilem na samych dwoch megaliach zlapalem ok 24-25 kg to nie malo przez ok 2 miechy nitrobolon miachy ci napompuje a gainer przygotuje kiszki pod nitrobolon(gainer przed nitrobolonem) cala impreza powinna cie wyniesc okolo 250 zl oczywisci jezeli megalie na recepte

Dominick
10-06-10, 01:18
waga masakra... podbij kcal o 1k jak nic to o 2k jak nic to rob szejki bialko+owsiane i popijaj pomiedzy posilkami

Grzybi
10-06-10, 07:33
jeśli jest to problem dlugo trwaly i naprawde masz bardzo wysoko kaloryczne posilki ktore spozywasz bardzo czesto to jedyne co pozostaje to sie udac do lekarza

D3
10-06-10, 09:13
Że ty masz siłę przy takiej wadze jeszcze posty zamieszczać... :>

A tak na poważnie - o 1k-2k podbij kaloryczność tak jak Dominik pisał. Zacznij jeść tłuste mięso (wieprzowina, wołowina)

mumin1992
10-06-10, 09:15
Może ty jakiegoś tasiemca masz? (bez żartu)

Dragoth
10-06-10, 10:59
Dokładnie ja tak samo pomyslałem o tasiemcu, i to jest prawnopodobne. A moze Ty jakies dziadostwo jesz albo cos, nie wiem... w sumie tez mam kolege co ma podobny probklem, nawet massXXL i inne odżywki mu nie pomogły w koncu poniechał ćwiczenia... najlepiej idz do lekarza, a myslalem ze to ja mam jakis niedobor mam 188cm i wazze jakies 75 kg ale widze ze Ty to masz dopiero problem. Pozdrawiam.

Micek185
10-06-10, 15:38
Może ty jakiegoś tasiemca masz? (bez żartu)


Dokładnie ja tak samo pomyslałem o tasiemcu, i to jest prawnopodobne. A moze Ty jakies dziadostwo jesz albo cos, nie wiem... w sumie tez mam kolege co ma podobny probklem, nawet massXXL i inne odżywki mu nie pomogły w koncu poniechał ćwiczenia... najlepiej idz do lekarza, a myslalem ze to ja mam jakis niedobor mam 188cm i wazze jakies 75 kg ale widze ze Ty to masz dopiero problem. Pozdrawiam.

http://gfx.efotek.pl/images/07hkq3ybanikhnxm6ns.jpg (http://efotek.pl/)

mumin1992
10-06-10, 15:41
( ... )

Hermann
10-06-10, 20:02
Popieram zdanie Fallenursusa. Tak jak on radzi zapisuj posiłki i godziny. Po trzech dniach napisz nam swoje menu, i jeszcze dodatkowo napisz coś o sobie, czy jesteś nerwowy, czy spisz dobrze, czy miewasz uszności, drżenia rąk czy sie pocisz. Objawy te oprócz chudnięcia sa typowe dla nadczynności tarczycy. Czy Twoi rodzice widząc Twą nienaturalną chudość nie myśleli o przebadaniu Cie w poradni endokrynologicznej? Jeżeli chodzi o tasiemca to nie martw sie, to tylko tak sie utarło potocznie mówic na chudzielców że maja wspólnika jednak zapewniam Cie że objawy tasiemca sa bardzo uciążliwe i prawie zawsze występują bóle brzucha i nudności. Odnośnie leków pobudzających apetyt typu MEGALIA czy CACHEXAN to zalecałbym daleko idąca ostrożność. Mają duzo skutków ubocznych a Ty jestes jeszcze nastolatkiem.Badania- TSH, dobrze by było panel hormonalny, morfologia i według mnie konieczna konsultacja z endokrynologiem.