PDA

Zobacz pełną wersję : Średnio zaawansowany jaki dobry dla mnie trening na masę polecacie ?



Kamiloss
08-05-10, 22:32
Witam szanownych użytkowników! Od 10 miesięcy z lekkimi przerwami chodzę na siłownię. Przez pierwsze 3 miesiące chodziłem 3 razy w tygodniu potem 2 ale teraz od miesiąca wróciłem do 3 i już tak zostanie. Mój wzrost 180cm waga przed siłownią 69kg teraz 83kg.
Od miesiąca czasu zaczałem pić gainer Mega Mass 4000 i jest ok bo stanąłem na wadze 80-81kg i nie mogłem ruszyć. Do tego zacząłem 1 cykl z kreatyną.
Przez ten czas ćwiczyłem tak:

Poniedziałek:
Klatka:
5 serii na ławce prostej
4 serie na ławce skośnej głową w dół
3 serie na ławce skośnej głową w górę
4 serie rozpiętek na maszynie lub na ławce

Biceps:
5 serii modlitewnik
3 serie sztangą na stojąco
2 serie hantlami na stojąco


Środa:
Plecy:
5 serii ściągania drążka na maszynie na klatę
5 serii ściągania drążka za kark
5 serii na siedząco przyciągania drążka do brzucha
5 serii kaptury

Triceps:
5 serii hantlą na siedząco
3 serie na maszynie prostym drążkiem
2 serie na maszynie na linkach

Teraz dołączyłem piątek:
Nogi:
5 serii ze sztangą przysiady
5 serii na maszynie prostowanie nóg
5 serii na maszynie ćwiczenie mięśnia czworogłowego

Barki:
5 serii wyciskania sztangi za karku
5 serii z hantlami wyciskanie na boki


Potrzebuje dobrego treningu na masę ten powiem szczerze trochę mi się znudził już pozatym trzeba je zmieniać co jakiś czas. Problem też mam taki, że nie mogę ruszyć z siłą szczególnie wyciskane na klatkę stanałem na 55kg i nie mam siły zwiększyć ciężaru by zrobić wszystkie serie. Czekam na Wasze porady pozdrawiam.

Micek185
08-05-10, 23:28
Na początku powiem tak coś fisiujesz tymi ciężarami bo przy wadze ponad 80kg nie mozesz ruszyc 60kg???coś mi tu śmierdzi ale mniejsza o większość

Co do twojego planu,nie jest najgorszy ale ja bym do pleców dodał martwy ciąg nie musisz go zmieniac całkowicie tylko zmieniaj cwiczenia tzn np zamiast robic wyciskanie sztangą daj wyciskanie hantlami zamiast rozpietyek zrób przenoszenia hantlem Ja doradzam pójscie na siłownie z tym planem który masz i kombinowanie na sprzecie typu np dziś mam klatke muszezrobic 5cwiczen i myslisz jakego jeszcze nigdy nie robiłes i walisz akurat to cwiczenia
druga sprawa to pozamianiaj kolejnosc cwiczen i dni w których trenujesz dana grupe
jesli nie bedziesz umiał tak czegos wykombinowac to zajrzyj w dziale trening do tematów podwieszonych i tam sobie znajdz jakiś slit dla siebie,
pozdro

Gutek912
09-05-10, 09:38
ale jemu chyba chodzi o 55kg na serie. Hmmm Kamilos jeśli chcesz trening na mase to ja bym pokombinował z powtórzeniami i ilością serii bo jak na moje oko to z deczka za dużo ich u Ciebie... ja bym zrobił sobie 4 cwiczenia na wiekrze partie (Klata, Nogi, Plery) po 3 seryjki... jeśli chcesz żeby Ci bardziej siła np na klatke poszła to sobie zrób w każdej serii po 6 powtórzeń, max 8. Ja teraz tak robie i jest elegancja. Na mniejsze partie (Bic, Tric, Barki) Spróbuj sobie zrobić 3 ćwiczenia i też tak po 8 powtórzeń. Twój aktualny plan wygląda mi bardziej na rzeźbę (Troche taki hardcore)Ale tu dużo tez zależy od tego jaką masz budowę (ja miałem raczej kościstą i w ten sposób mi ładnie poszło) A co do zmian ćwiczeń, kolejności itp to popieram Micka

PS. Jeśli zredukujesz ilość powtórzeń i seri we wszystkich partiach powinno CI na mase przyjść ładnie. Jeśli Ci jakaś partia nie idzie to musisz kombinować na własną rękę jak je zaskoczyć. Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na poszczególne bodźce

Kamiloss
09-05-10, 15:14
ale jemu chyba chodzi o 55kg na serie. Hmmm Kamilos jeśli chcesz trening na mase to ja bym pokombinował z powtórzeniami i ilością serii bo jak na moje oko to z deczka za dużo ich u Ciebie... ja bym zrobił sobie 4 cwiczenia na wiekrze partie (Klata, Nogi, Plery) po 3 seryjki... jeśli chcesz żeby Ci bardziej siła np na klatke poszła to sobie zrób w każdej serii po 6 powtórzeń, max 8. Ja teraz tak robie i jest elegancja. Na mniejsze partie (Bic, Tric, Barki) Spróbuj sobie zrobić 3 ćwiczenia i też tak po 8 powtórzeń. Twój aktualny plan wygląda mi bardziej na rzeźbę (Troche taki hardcore)Ale tu dużo tez zależy od tego jaką masz budowę (ja miałem raczej kościstą i w ten sposób mi ładnie poszło) A co do zmian ćwiczeń, kolejności itp to popieram Micka

PS. Jeśli zredukujesz ilość powtórzeń i seri we wszystkich partiach powinno CI na mase przyjść ładnie. Jeśli Ci jakaś partia nie idzie to musisz kombinować na własną rękę jak je zaskoczyć. Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na poszczególne bodźce


Tak moja budowa też była bardzo koścista. Czyli mam rozumieć, że np na klatkę robię 4 ćwiczenia po 3 serie powtórzeń 6-8. A może zrobić progresje np: 12,10, 8 ??

Pioter1994
09-05-10, 15:19
Kamiloss czy my się nie znamy? Mieszkasz może w Bydgoszczy i chodzisz do 3 klasy gimnazjum?

Kamiloss
09-05-10, 21:59
Nie nie ja z Krakowa jestem. No nic trochę może pokombinuje z progresją.

Ezachiel
10-05-10, 09:57
Kamiloss czy my się nie znamy? Mieszkasz może w Bydgoszczy i chodzisz do 3 klasy gimnazjum?



co to? "zerwane więzi"?


ja bym doszukiwał sie przyczyny w diecie...
jak to u Ciebie wyglada?

kubaCK
10-05-10, 11:42
Kamiloss czy my się nie znamy? Mieszkasz może w Bydgoszczy i chodzisz do 3 klasy gimnazjum?

hehe udalo Ci sie...
http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/1250330917_by_JinJer_500.jpg

Kamiloss
10-05-10, 11:49
Właśnie teraz dopiero wziąłem się za siebie. Wcześniej zero odżywek 3 posilki dziennie czasami 2 i często alkohol. Teraz 3 posiłki dziennie spore gainer 2 razy dziennie między posiłkami no i cykl kreatyny zacząłem.

Pioter1994
10-05-10, 14:27
Nie bo mój kumpel też mail podobny plan i zatrzymał się na 55 kg w seriach tylko on po 15 razy podnosił. Też mu waga skoczyła z 69 do 80. Myślalem że to on :P