PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta dla 18-latki. Chcę wyrzeźbić brzuch i tyłek.



Mia
07-05-10, 22:35
Witam. Mam 18 lat i nadal się uczę. Mam 161 cm wzrostu i ważę około 43 kg (waga czasem się waha do 1,5 kg w obie strony). Ogólnie jestem szczupła. Palę i nie mam zamiaru przestać. Kiedyś dużo ćwiczyłam (biegi + wszelkiego rodzaju gry zespołowe za młodu, hehe), ale w ciągu ostatnich kilku lat nieco się zaniedbałam i moje (i tak nikłe) mięśnie szlag trafił. Chciałabym nieco schudnąć na brzuchu. Mam tam małą warstewkę tłuszczu, która w porównaniu z resztą mojego ciała jest ogromna, a do tego nie pozwala mi na wyrzeźbienie ładnego brzucha (chodzi mi o lekki zarys mięśni). Ponadto pragnę nieco wyrobić mięśnie pośladków, żeby to wyglądało jako tako. Coś tam słyszałam o diecie białkowej, w której eliminuje się węglowodany, ale nie jestem pewna jak nie za dużymi kosztami (żeby to nie miało ceny kawioru czy coś) sformułować optymalną dietę. Jeśli o jedzenie chodzi jestem w stanie bardzo się poświęcić, ale wolałabym by nie trwało to wiecznie - i tak raczej nie tyję, metabolizm mam w porządku, mimo że przez całe życie wpieprzam pasztet, majonez, ser żółty, tony czekolady i cukru oraz inne wynalazki, a ponad miesiąc raczej nie wytrzymam na takiej totalnej diecie. Jeśli możecie, pomóżcie mi także ustalić jakiś odpowiedni trening. Na razie jestem bardzo słaba i ledwo wyciągam 8 minut ABS. W moim mieście mam warunki do biegania, pływania, jazdy rowerem oraz aerobiku. Chciałabym skupić się przede wszystkim na brzuchu, a na drugim miejscu na tyłku. Wiem, że może trochę za dużo tego wszystkiego, ale gorąco proszę o pomoc. Chcę zmienić trochę swoje ciało i zacząć aktywnie spędzać czas, mieć więcej ruchu i zdrowia. Pozdrawiam!

fallenursus
07-05-10, 22:40
nie da sie schudnac tylko na brzuchu.
nie da wie wyrobic miesni tylko dupska.

tematy podwieszone w dziale dieta zapraszaja.jak juz je przeczytasz ze zrozumieniem, to podwieszone w dziale trening. Ale najpierw dzial dieta!!

KowalX
07-05-10, 22:45
Skoro palisz i nie masz zamiaru przestać to po co o tym piszesz?Wystarczy jeść trochę mniej ,nie masz dużej masy i raczej nic nie powinno się tu kombinować.Możesz zacząć jeść produkty pełnoziarniste zamiast przetworzonych, dodać trochę tłuszczy wielonienasyconych,zwiększyć ilość płynów do około 2litrów na dobę.Jeść regularnie i o podobnych porach.Najlepiej co około 3h.Nie popijaj do posiłków.
To chyba wszystko.

Mia
07-05-10, 23:00
nie da sie schudnac tylko na brzuchu.
nie da wie wyrobic miesni tylko dupska.
Wiem, że się nie da schudnąć tylko w jednym miejscu i że nie da się wyrobić jednego konkretnego mięśnia. Nie jestem idiotką. Jak przeczytasz mój post ze zrozumieniem, to zauważysz, że chcę się skupić na brzuchu i tyłku, co nie znaczy, że nie pojmuję, że jednocześnie schudnę lub nabiorę mięśni też w innych partiach ciała.

Prosiłam o szczególną dietę i ćwiczenia, ponieważ na ogół diety dostosowywane są do osób, które ważą i mierzą więcej niż ja. Jeśli są już tematy, o które mi chodzi, a których nie mogę znaleźć, proszę o linki.

KowalX, dzięki za rzeczowy post.
Piszę o tym, że palę, żebyście mieli pełny obraz sytuacji (i żeby nie było pytań, czy palę). Tak samo piszę, że nadal się uczę, żeby nikt mi nie próbował wcisnąć o 10 rano potraw, których nie jestem w stanie przygotować w szkole.

Pozdrawiam!

fallenursus
07-05-10, 23:02
twoj post to jakis belkot. Twoje szczescie ze Kowal ma cierpliwosc.
kazdy sie uczy lub pracuje, i kazdy jakos sobie radzi zjesc pozadnie w pracy czy szkole. Kazdy to z rozumem podchodzi do rzeczy....

Mia
07-05-10, 23:07
Możliwe, że dla Ciebie jest bełkotem. Nie wiem, czy chodzi Ci o składnię, czy o brak specjalistycznych sformułowań. Jak widać piszę w dziale dla zielonych, bo nie znam się na tym wszystkim za bardzo. Co nieco czytałam w internecie, ale były to informacje ogólne (w większości dla osób, które w ogóle nie są fizycznie podobne do mnie). I nie piszę tu, żeby robić jakieś ciśnienia. Jak masz problem, czy jesteś sfrustrowany, to radzę się zgłosić do kogoś innego.

Pozdrawiam serdecznie!

EDIT:

kazdy sie uczy lub pracuje, i kazdy jakos sobie radzi zjesc pozadnie w pracy czy szkole.
Nie każdy się uczy lub pracuje. I nie mówię o tym, że nie mogę zjeść porządnie w szkole. Mówię o posiłkach, których nie jestem w stanie w szkole przygotować, czy są porządne czy też nie.
I Ty mnie, człowieku, pouczasz o czytaniu ze zrozumieniem?

fallenursus
07-05-10, 23:15
przygotuj w domu, wpakuj do pudelka i szamaj.
czytaj miedzy zdaniami :)
nikt ci nie kazde w szkole gotowac.
dlatego jakbys przestudiowala ww dzialy ze zrozumieniem wiedzialabys ocb. lenistwo gora.
na forum jest duzo kompetentnych ludzi ktorzy chetnie pomagaja, jak widza ze dajesz rowniez cos od siebie...

Mia
07-05-10, 23:32
Piszę to, po to, by nikt mi nie wcisnął nagle, że powinnam wypić lub zjeść coś ciepłego, albo cokolwiek, czego nie mogłabym zrobić w szkole lub też do niej przytaszczyć. Nie wiem, czy po prostu nie rozumiesz, czy nie chcesz zrozumieć. Piszę takie rzeczy, żeby było każdemu łatwiej wszystko ogarnąć i mi pomóc, a Ty się do tego czepiasz.

Nie będę czytać między zdaniami. Czytam, to co napiszesz, nie siedzę w Twojej głowie.

Racja, jestem trochę leniwa. Ale szukałam różnych diet tutaj (i nie tylko) oraz treningów. I naprawdę trudno jest cokolwiek znaleźć wśród 101 stron z tematami typu 'Pare pytań do diety', kiedy jak już pisałam, z tego co widzę mam nietypową figurę (tj. jestem mała i chuda) jak na osobę, która chce zacząć dietę i trening. Większość diet jest dla osób, które są otyłe i chcą schudnąć lub typowe na masę, większość treningów to samo.

I na serio nie mam ochoty dyskutować o tym, czy będę przygotowywać coś w szkole czy w domu i spomiędzy których zdań co mam wyczytywać. Napisałam o szkole odpowiadając pośrednio na pytanie KowalaX. Koniec dyskusji o tym, proszę. Jak nie chcesz podać linków do topiców z dietami, których ja nie umiem znaleźć (nie przekopię 101 stron, przykro mi), a Ty najwidoczniej znasz to forum na pamięć, to proszę o zakończenie tej rozmowy lub o jakiejś bardziej ambitne wskazówki niż 'poszukaj', jeśli już szukałam.

Problem z dietami i treningami jest jeszcze taki, że na każdej stronie (i w ogóle wszędzie) napisane jest coś innego. Nie jestem do końca pewna jak dana dieta odniesie się do mnie, dlatego napisałam na tym forum. Tu (chyba) mam możliwość konsultacji i zdobycia wiadomości z pierwszej ręki.

fallenursus
07-05-10, 23:39
najproscie Ci bedzie tak
papu
szejk
papu
szejk
papu
szejk
kup dobre bialko i po sprawie. np. Dymatize lub Ultimate nutrition Iso sensation 93 smaki jakie tam lubisz, wszystkie obydwie firmy maja dobre.

rafio83
08-05-10, 08:24
Nie kumam, warzysz tak malo ze nie ma potrzeby stosowania diety redukcyjnej! Zacznij poprostu zdrowo jeść, chleb pełnoziarnisty,oliwa z oliwek, w ciągu dnia pij dużo wody(w sumie można nazwać to dietą) i będzie dobrze.
Co do wyrobienia mięśni brzucha i pupki to wystarczy trochę ćwiczeń. Tak jak fallen mówi na pewno przyda Ci się białko, więc możesz sobie zakupić, ja używam tego i polecam Ci, smakowo jest GIT. Pzdr.

http://www.allegro.pl/item1023721272_dymatize_elite_whey_2_27_kg_super_b ialko.html

sts
08-05-10, 10:26
Pokaż zdjęcie powiem czy trzeba rzeźbić

rafio83
08-05-10, 11:19
Pokaż zdjęcie powiem czy trzeba rzeźbić

Właśnie to samo chciałem zaproponować :)

wujek.maciek
08-05-10, 12:44
Pokaż zdjęcie powiem czy trzeba rzeźbić

http://img693.imageshack.us/img693/983/jz7azk.jpg (http://img693.imageshack.us/i/jz7azk.jpg/)

to ja wrzuce jedno z moich slitasnych, hihihihi. mam na imie samanta i dolaczam sie do pytania kolezanki, bo jestem w b. podobnej sytuacji. tez bym chciala diete, ale musicie mi napisac prostymi i nie za dlugimi slowami, bo z czytaniem u mnie nie najlepiej, hihihihi. tez jestem takim leniuchem, bo zawsze mama wszystkop robila, bo ja nie mialam kiedy. nawet nie zdajecie sobie sprawy ile czasu i energii zajmuje robienie foci i wysylanie na fotka.pl, n-k i komentowanie na pudelku. a jak jeszcze tipsy jakies fajne se zrobie, to juz na nic czasu nei starcza, no. tez chce miec jedrny tyleczek, bo wiecie jak na disco, to sie nie wyrwie fajnego ciacha z bmw, tylko jakichs samych golodupcow w golfach. hihihihihi. w sumie, to najlepiej by bylo gdybyscie ta diete i te cwiczenia robili za mnie. hihihihihi. a jak da to jakies efekty, to obiecuje kazdemu po gale, hihihihi.

papaptki, hihihiihi

rafio83
08-05-10, 12:52
Ja sie pisze, będę jej robil wszystkie potrawy związane z dietą i zostane jej osobistym trenerem... :)
Wujek dawaj numer tel.

Giro
08-05-10, 14:02
Wujek, majtki mi opadły xD

Pioter1994
08-05-10, 14:07
A może to zdjęcie to wujek ? xD Daj swój numer :D

fakkson
08-05-10, 14:26
Mia: po pierwsze ZWIĘKSZ MASĘ. :knockout:

fallenursus
08-05-10, 15:31
wujek powala na plecy
jak zawsze

Indiana
08-05-10, 15:34
Z pewnościa pomoże Ci zwisanie na drążku 15 minut dziennie ! fat pójdzie z brzucha w cycki co jak sądze jest porządanym efektem. Nie przekraczaj 15 minut bo wyskoczy ci drugi podbródek.
Jak się pewnie domyśliłaś chodzi o zwisanie głową w dół.

http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/1253446939_by_Crimson_500.jpg