PDA

Zobacz pełną wersję : Zielony na forum



matti508
06-05-10, 18:19
Witam
Na wstępie chciałbym napisać, iż nie jestem obeznany w temacie, jednakże potrzebuje pomocy gdyż chciałbym zacząć ćwiczyć lecz nie chcę brać żadnego koksu typu metanabol itp..
Mam 18 lat, 181 cm, 65 kg i mam do dyspozycji ławeczkę ze sztangą..
Chce jedynie przytyć do ok 75 kg i wyrobić sobie mięśnie..
Chciałbym też zaznaczyć, że treniuję piłkę nożną i nie wiem czy to nie będzie miało żadnych skutków ubocznych..
Mam zamiar kupić 1 kg białka tylko nie wiem czy ono samo mi pomoże..
Ponoć dobra do tego jest kreatyna lecz słyszałem, że po niej w mieśniach robi sie woda..

Prosiłbym o pomoc..

rafio83
06-05-10, 19:11
Napisz jaką masz diete(jezeli masz), jak nie to musisz sobie ułożyc samo bialko nic Ci nie da(strata kasy). Napisz ile tam możesz włożyc na tą sztange na lawce, troche to malo!
Z kreatyna jeszcze sie wstrzymaj, wykorzystaj swój naturalny potencjal, pilka oczywiscie nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie.

matti508
06-05-10, 19:18
Na razie nie mam żadnej diety, i raczej sam jej nie ułożę ponieważ nie znam się na tym..
Na razie moge 40 kg (robie 5 serii po 20 razy), ale za parę dni będę miał resztę kółek czyli 60 kg..
Czyli dopiero po ułożeniu odpowiedniej diety mam zaczać myśleć o białku?? bo jak już wspomniałem nie chce brać jakichś innych specyfików, stawiam na naturalność..

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam i życzę miłego wieczoru ;)

rafio83
06-05-10, 19:59
skąd wiesz czy masz kupowac białko czy gainera? Osądzisz to po brakach w diecie, czyli musisz ja sobie ułożyć. z doświadczenia wiem że ciężko jest dostaczyc calość białka z produktów spozywczych dlatego zakładam ze bedziesz chciał kupić bialko. Wchodz do działu dieta i tam poczytaj na górze tematy, dowiesz sie wszystkiego.

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?24351-Masa-Chcesz-mieć-wielkie-mięśnie-Chcesz-być-wielki-Wchodź-masujemy-!!!

KowalX
07-05-10, 00:38
Sugeruję najpierw dowiedzieć się po co je bierzesz i jakie są jego źródła prócz odżywek.

matti508
08-05-10, 20:24
Wgl mnie nie rozumiecie, ja założyłem po to ten temat żeby ktos mi pomógł w jakiś konkretny sposób, a nie w odpowiedzi znajdź sobie w innym dziale..
Ja się na tym nie znam i samemu cięzko mi bedzie do czegoś konkretnego dojśc, a z tego co zauważyłem to na forum znajduje sie spore grono majacych sporą wiedzę osób na ten temat. Tylko odnoszę jakoś wrażenie, że cięzko wszystkim jakoś napisać mi coś dokładnego po czym będę wiedzie od czego zacząc bądz co dalej działac..

Wiem, że może trochę za ostro wylałem moje mysli w to ale wg mnie tak jest lepiej a nie owijać w bawełnę, ciągnąć temat i nieczego bym się nie dowiedział..

Micek185
08-05-10, 22:15
witamy na pokładzie:)
rozumiem o czym mówisz wiec wal konkretne pytania jedno po drugim postaram ci się na nie odpowiedziec:D
pozdro

Rokr91
08-05-10, 22:23
Przy takim sprzęcie to nic nie zrobisz. Prócz ławki i sztangi potrzebujesz hantli, ławki z regulowanym skosem (w sumie może taką właśnie masz), drążek do podciągania (lub wyciąg, jeśli jesteś za słaby).

Ułóż sobie dietę z nadwyżką kaloryczną, jesteś chudy, więc będzie Ci łatwo. Podbijesz sobie kaloryczność węglowodanami. Więcej o diecie Ci nie powiem, bo sam nie wiele wiem. Amator jestem.

Micek185
08-05-10, 23:17
do poprawienia sylwetki wystarczy ci ławka gryf i troche obc iążenia sam zaczynalem tylko od długiego pręta i kilku krążków.ale masa z plusowym bilansem kalorycznym ci sie przyda wrecz jest najwazniejsza!

matti508
09-05-10, 12:28
W sumie to nie wiem czemu tego na początku nie napisałem, ale mam i drążek i hantle tylko, że troche kiepawo bo 2x4kg od sasiada pożyczone..
W takim razie pytanie nr1 brzmi: czy przy moich parametrach i sprzęcie jeśli będę regularnie ćwiczył np. w pon. klata, w śr. biceps a w pt. barki i nogi to opłaca mi się kupować powiedzmy na początek 1kg białka, czy wgl da mi to coś??
Bo jak juz wspominałem żadnych innych suplementów raczej nie chcę brać.. I jeszcze odnośnie jak ktos może to niech mi coś napisze o tym gainerze bo nie wiem czy to działa na zasadzie kreatyny czy jak..

rafio83
09-05-10, 12:50
Kolego bierz sie za układanie diety z kalkulatorów wylicz zapotrzebowanie na kcal(podwieszone dieta), później przyjmij na początek 2g białka na KMC, 4g węgli na KMC i 1g tłuszczy na KMC
rozpisz diete i daj do sprawdzenia jak nie chcesz sie w to bawić to weź jedna z zaproponowanych.
Gainer i białko to uzupełnienia bąsz zamienniki posiłków w diecie, np nie masz czasu nic jeść a przyszła pora to walisz gainera, kumasz.
Zobaczysz czego ciężko Ci dostarczać z diety, B,W i wtedy zdecydujesz co kupic!