PDA

Zobacz pełną wersję : zakwasy.



julianek92
06-05-10, 11:33
bolą jak cholera ;p a chyba nie powinienem mieć zakwasów z treningu na trening? mam tak od jakiegoś czasu już, szczególnie klatka.. słyszałem gdzieś ze możne to być winą cukru w organizmie?

burn
06-05-10, 11:37
Może to być spowodowane zbyt wysokim poziomem cukru w organizmie. Obetnij z diety co się da i przez tydzień trochę lżej trenuj. Powinno pomóc.

piuras86
06-05-10, 14:01
w moim przypadku zakwasy bardziej motywują do cięższej tyranki na siłowni ....... ;p

marcinpeny
06-05-10, 14:12
Pytanie do autora: wedlug Ciebie zakwasy pojawiają sie do 1-2h po treningu czy na nastempny dzień?

julianek92
06-05-10, 15:19
następnego dnia wieczorem lub za 2 dni wychodzą.

WielkiEElo
06-05-10, 15:34
po każdym ćwiczeniu porozciągaj ćwiczoną partie i pomasuj ją przez chwile ... jeśli nie zapobiegnie całkiem to przynajmniej zmniejszy zakwasy

marcinpeny
06-05-10, 15:44
następnego dnia wieczorem lub za 2 dni wychodzą.


otoz nie! Zakwasy (kwas mlekowy) utrzymuje sie w mieśniach do max 2h po treningu, a to co czujesz na nastempy dzień to nic innego jak mikrouszkodzenia ktore są niezbedne do tego aby mięsień mogł rosnąć. Wiec jak Cie napierdziela miesień na nastepny dzien to znaczy ze trening byl bardzo efektywny, wtedy potrzebna jest dobra szamka do odbudowy mięśnia. Pozdro

rafio83
06-05-10, 17:09
Wiec jak Cie napierdziela miesień na nastepny dzien to znaczy ze trening byl bardzo efektywny

Nie zgadzam sie! Ból nie jest wyznacznikiem dobrego treningu...

julianek92
06-05-10, 18:24
to dobrze ze boli czy nie? bo już sam nie wiem.

rafio83
06-05-10, 19:15
to normalne że boli, mnie tez zawsze klata po treningu boli ale np barki i plecy prawie nigdy, to co, znaczy że zle wykonałem trening??? NIE!!!!!

marcinpeny
06-05-10, 19:49
to normalne że boli, mnie tez zawsze klata po treningu boli ale np barki i plecy prawie nigdy, to co, znaczy że zle wykonałem trening??? NIE!!!!!

okej. Ale bylo pytanie czy to dobrze ze bolą na nastepny dzien miesnie... Wiec odpowiedz brzmi TAK, JAK NAJBARDZIEJ TAK. Oczywiscie nie mozna popadac w skrajnosc aby nie naderwac albo zerwac sciegna... Chodzi o mikrouszkodzenia

wojtas fc
06-05-10, 20:06
jednego bolą drugiego nie jak widzę temat zakwasy wiecznie te same wypowiedzi mnie non stop coś boli i hu....

KowalX
07-05-10, 00:41
Wiec odpowiedz brzmi TAK, JAK NAJBARDZIEJ TAK.

No jak za każdym razem Ciebie bolą to albo nie teges z dietą ,albo regeneracją organizmu.

marcinpeny
07-05-10, 06:25
No jak za każdym razem Ciebie bolą to albo nie teges z dietą ,albo regeneracją organizmu.

hmm np w poniedzialek jak robie klate to rwanie mam od wtorku czasem az do czwartku, to zle? Tak sie dzieje jak cwicze z duzym ciezarem duze partie np klata i nogi... Ale jak zaskocze miesnie to rwanie na nastepny dzien mam rowniez na bicu, tricu... A dieta jest ok, wiec co? Regeneracja?

julianek92
07-05-10, 13:52
no dokładnie mam tak samo, klata i nogi... :/ z reszta nie mam problemu.

hyzo
09-05-10, 08:56
Dobrze, że boli. Dobrze zmęczyłeś mięśnie a mięśnie rosną jak się regenerują a czym bardziej je zmęczysz tym dłużej się regenerują i tym więcej urosną. < -- zamotane, ale prawda.

dyrty_00
09-05-10, 11:33
kolega wyżej jest w błędzie im bardziej je zmęczysz tym dłużej odpoczywają a jak jeszcze zaczniesz je trenować gdy nie odpoczęły dostatecznie to doprowadzi do przetrenowania i braku rozwoju , to np nie masz zakwasów nie znaczy że trening nie działa , tym co maja zakwasy polecam 20 - 30 min aerobów po każdym treningu + bcaa i glutamina odrazu regeneracaja będzie lepsza oczywiście dieta też musi być dobrze zbilansować co do rodzaju treningów i chcianych efektów .

KowalX
09-05-10, 14:38
Dobrze, że boli. Dobrze zmęczyłeś mięśnie a mięśnie rosną jak się regenerują a czym bardziej je zmęczysz tym dłużej się regenerują i tym więcej urosną. < -- zamotane, ale prawda.
Nie wiem kto to rozpowszechnił na forach internetowych.

marcinpeny
09-05-10, 14:55
KowalX mozesz podrzucić jakies linki gdzie opisane jest jak ma to wszystko wyglądac bo przez całe zycie uwazalem ze im mocniej miesień rozwale na treningu tym bedzie lepiej... Ale moze masz racje bo np mam słabą klate a na kazdym treningu daje z siebie wszystko (ruchy wymuszone i negatywne na koniec treningu) i rwanie mam kilka dni wiec oswieć mnie :)

KowalX
09-05-10, 15:46
Ok. masz tu coś ode mnie ,bo nie mam żadnych linków to tego tematu.
ZAKWASY (http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?27747-B%F3le-mi%EA%B6niowe-po-wysi%B3ku.&p=348408#post348408)