PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebna pomoc w doborze...



Bzyku
05-05-10, 20:37
Witam jako iż jestem nowy prosiłbym o wyrozumiałość.

Potrzebna mi pomoc w ogólnym doborze suplementów itp rzeczy. Nie znam się na tym to po 1 a po 2 koszta muszą być w miarę przyzwoite jak dla mnie to ok. 200 zł na miech. Jestem szczupły ważę ok. 55-57 kg mam 19 lat i 175 cm wzrostu. Aktualnie pracuje na budowie i po dłuższym okresie czuje że troszku masa mięśniowa się zwiększyła, ze względu na to chciałbym się "wziąć za siebie" i tutaj tkwi mój problem :/ nie wiem od czego zacząć, co brać itd. Chciałbym trochę się wyrzeźbić. Domyślam się że masa musi wzrosnąć potem można coś z rzeźbą robić. Moglibyście mi doradzić co kupić itd? Za pomoc bardzo dziękuję.


Zapomniałem dodać że chciałbym aby efekt wizualny (większa masa) był widoczny w dość szybkim czasie (miesiąc/dwa).

rafio83
05-05-10, 20:54
Najpierw dieta +karnet na siłownie i dobry trening(zapraszam do odpowiednich działów) poćwicz z 3-4 miesiące a później pogadamy o suplach!
Jak teraz kupisz to wywalisz kase w błoto, suple + budowa = nic.

Bzyku
05-05-10, 20:55
Nie znam się na tym to nie wiem co zażywać na początku... Chciałbym przybrać na masie ale w temacie jestem laik.

rafio83
05-05-10, 21:03
to wejdz w dział DIETA--->PODWIESZONE i tam czytaj arty jest tam wszystko czego Ci trzeba na początek
następnie dział TRENING---->PODWIESZONE i tam czytaj arty jest tam wszystko czego Ci trzeba na początek
później ułóz diete i trening i daj do sprawdzenia (lub weź z przykładów)

bibski
06-05-10, 16:19
pewnie bedzie tu rad mase dieta trening a ja ci powiem ze tez zapierdalam fizycznie w lesie i na siłownie chodze dieter stosuje no i suple to podstawa przy zyciu fizola polecam tauryne arginine carbo kreatyne za jakis czas dokup jako uzupelnienie diety w pracy daj jakiegos gainera pozdro

rafio83
06-05-10, 17:04
pewnie bedzie tu rad mase dieta trening a ja ci powiem ze tez zapierdalam fizycznie w lesie i na siłownie chodze dieter stosuje no i suple to podstawa przy zyciu fizola polecam tauryne arginine carbo kreatyne za jakis czas dokup jako uzupelnienie diety w pracy daj jakiegos gainera pozdro

Acha i poleczasz to wszystko juz na start,tak?? Jasne kup krete,carbo i inne pierdoły i ogien... albo co bedziesz sie męczył z jakimiś suplami moze od razu koks...
Na samym poczatku to tylko dieta i trening, później mozesz pomyslec o suplach, inaczej wywalisz kase w błoto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bibski
06-05-10, 17:08
napisałem za jakiś czas dokup

Adamek
06-05-10, 18:15
śmiać mi sie chce z takich koleśi co siedzą przed kompem i pomocnie piszą do innych co robić itd... jak nie chce wam sie chłopakowi pomóc to wogóle nie piszcie na jego pytania...rafio83 tak to właśnie do ciebie.a jak pracuje na budowie to mięśnie też ćwiczą...ja zaczzynałem od gainera 1 vitalmax 10kg ale nie polecam tego kiepski gainer dużo węgli. kreatyny i aminokwasy proste teraz jade na profi mass olimpu massacra olimpu i super amino 4800 mg... generalnie tomoim zdaniem zakup napewno jakieś aminokwasy nawet te co napisałem wyżej też mają właściwości anaboliczne....od tego zacznij no i posiłki zaplanuj sobie o jednych godzinach białko weglowodany i tłuszcze na start z jedzenia czerp...jakieś gotowana pierś kurczaka z ryżem itp...wylicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne na dzień...w dziale dieta jest coś takiego...

ps... ja też tak pytałem na forach co i jak więc takich fagasów olej chłopie...mało jest ludzi którzy ci coś sensownego napiszą bo pewnie sami mało wiedzą wieć nie kieruj sie tak takimi podpowiedziami ...policz te kalorie najpierw pij dużo wody rozłuż to na jedzenie i rośnij...a gajnera możesz też sobie zakupić jakiegoś to tylko uzupełnienie diety... żryj żryj i jeszcze raz żryj tylko nie byle gówno...i trenuj jakoś jak masz czas wieczorkiem naprzzykład ELO!!!! ;)

rafio83
06-05-10, 19:07
hehehe, dobry jestes! FAGASIE!!!
to ze pracujesz na budowie,kopiesz rowy, czy jeszcze cos tam to nie znaczy ze trzeba zaczynac od kreatyny i innych supli zaraz na poczatku ćwiczeń, jak tak robiłes to właśnie widac jaką Ty masz wiedze na ten temat i to jest zajebiście śmieszne i żalosne za razem!!!!

Nie kumam o co Ci chodzi bo napisałem koledze to samo co ty dieta+trening i podpowiedzialem gdzie może poczytać o tym.
Do autora, jak nie dasz rady dostarczyc białka, wegli z diety to możesz sobie kupic gainera lub bialko, pamiętaj tylko ze ma to byc uzupełnienie diety!!!! Zawsze lepszy jest normalny posiłek niż te całe gainery i bialka.

Adamek-weż już nic nie pisz....

Bzyku
06-05-10, 20:03
Adamek jako jeden normalny pomógł mi w dość dużym stopniu... Wytłumaczył dość sensownie... Każdy tylko odnosi do poradników itp. ale weźcie pod uwagę że każdy ma inny metabolizm, zapotrzebowanie itd. i większość tematów nic nie pomoże. Czekam na dalszą pomoc.


Po co się spinacie? Dajcie na luz. Sam zauważę kto daje sensowne posty a kto nie :)

Bzyku
06-05-10, 20:17
Jako iż nie mogłem edytować to muszę napisać kolejny post.

Wyliczyłem że dziennie spalam ok. 3000-3200 kalorii a zapotrzebowanie to 2500-2700 czyli jestem na deficycie (coś takiego). Co musiałbym zrobić aby przybrać na masie (wczoraj zauważyłem że powoli zrzucam wagę :/) Co zakupić najlepiej na początek? Prosiłbym o dokładne preparaty itd.

WaRiaT18
06-05-10, 20:38
Koleżko wiem że chcesz jak najszybciej przybrać na masie i suple ci to umożliwią ale po 1. dopiero zaczynasz ćwiczyć nic ci suple nie dadzą może przez ten miesiąc czy 2 miesiące na suplach pojedziesz przytyjesz ze 2 albo 3 kilo i nic więcej... Poćwicz na sucho i szamaj dużo to jeszcze szybciej i więcej przytyjesz (rozbudujesz mięśnie) nisz na suplach... A jak masz za dużo kwitu i chcesz wyjebać koniecznie pieniądze w błoto to na początek polecam krete mono 300g i jakieś białeczko na pierwszy cykl ci starczy..

PoZdRo=]

Bzyku
06-05-10, 21:07
Weź pod uwagę to że pracuje na budowie... Codziennie na niej spalam 2500 kalorii minimum ! Nie chcę od razu przechodzić do tych już bardziej "zaawansowanych" preparatów ale do czegoś co mi pomoże np. w pracy odzyskać trochę energii itd. Nie zależy mi jak najszybciej aby nabrać ale aby był widoczny efekt chociaż po tych 2 miechach. Nie mam zbyt dużo kwitu, tak jak wspomniałem miesięcznie to gdzieś ok. 200 zł jak na razie potem możliwe że przeznaczę trochę więcej.

opalinho
06-05-10, 21:40
Skoro duzo pracujesz to musisz zwiększyc podaż kalorii abys przybrał na wadze. Powinienieś odszukac w podwieszonych wzory na wyliczenie Twojego zapotrzebowania kalorycznego,które biorą pod uwagę również Twoją aktywność(czyt.ta cięzka robota).Do tego dodajesz jakies 500kalorii i dzielisz to na 6 posiłków dziennie.Węglowodany w postaci ryżu,makaronu,kasz,chleba żytniego razowego.Białko pod postacią jajek,piersi z kurczaka czy indyka,ryb,twarogu.Do tego zdrowe tłuszcze - oliwa z oliwek,orzechy,pestki slonecznika,dynii,maslo orzechowe.Jeśli juz chcesz wydac na jakiś suplement to kup tego gainera i czasem trzasnij jak braknie czasu na posilek lub posilek bedzie zbyt ubogi ale najwazniejsza dobra dieta i szamanie duzej ilosci dobrej jakosci jedzenia.To tak pokrótce.pozdro

Pioter1994
06-05-10, 22:16
. Nie zależy mi jak najszybciej aby nabrać ale aby był widoczny efekt chociaż po tych 2 miechach. j.

Dobra widać żę gość jest kompletnie ciemny.... Ze słabą genetyką efektów możę nie być nawet przez pol roku. A jeśli chcesz związać się z tym sportem na dłużej i wypracować sobie naprawdę zaYebistą sylwetkę to nie bierz teraz żadnych odżywek ani nic tylko poźniej, bo tylko oslabisz ich działanie. A poźniej jęsli będziesz mail stagnacje to naprawdę Ci się przydadzą.

Dobra a to trochę inf. dla Ciebie:

Dieta:

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?10625-!-!-!-Kalkulatory-!-!- (http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?10625-%21-%21-%21-Kalkulatory-%21-%21-)!

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?67-Kilka-przyk%B3adowych-diet-na-mase

Trening:

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?20417-Przyk%B3adowe-plany-na-mas%EA-%28split%29

Wszystkie inf. jak zdobyć masę mięśniową:

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?24351-Masa-Chcesz-mie%E6-wielkie-mi%EA%B6nie-Chcesz-by%E6-wielki-Wchod%BC-masujemy-!!!

Jeśli masz zamiar ćwiczyć 2 miechy i przestać to oczywiście nie odradzam odżywek. Czemu nie? W końcu ciężko pracujesz i ciężko będzie Ci osiągnąć dzienne zapotrzebowanie na białko czyz węgle. Jeśli chcesz mięc jednak naprawde imponującą sylwetkę to musisz ćwiczyć dłużej, najlepiej na początku bez odżywek.

Powodzenia życze i pozdro !

Bzyku
07-05-10, 19:28
Pioter dajesz mi link z dietą ale tam do tej pory nie mogę znaleźć postu gdzie jest opisana na moja wagę! Sądzę że inna dieta będzie dla mnie itd. niż dla osoby ważącej 70-80 kg. Jak możecie podajcie linki do kreatyn itd. Ale czegoś dobrego czegoś co da efekt. Dzięki bardzo :)

Pioter1994
07-05-10, 19:29
Ile ważysz, bo nie podałeś.

Przeczytaj to najpierw:

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=6634

Bzyku
07-05-10, 22:06
Czytaj wszystkie posty to będziesz wiedział ile bo podałem to...

Pioter1994
07-05-10, 22:09
Sądzę że inna dieta będzie dla mnie itd. niż dla osoby ważącej 70-80 kg.

Z tego mam wywnioskować ile ważysz?

Bzyku
07-05-10, 23:36
a 1szy post? rozejrzyj się... Najwidoczniej czytanie ze zrozumieniem na teście gimnazjalnym coś ci nie poszło...

Pioter1994
08-05-10, 12:27
1. Odpieprz się.

2. Sam ułuż sobie dietę.

3. Czytaj wszystkie diety które tam są ! Przecież chcesz diete na masę to możesz sobie chyba wziąśc taka na 60 kg.... Nie trzeba być super inteligentnym ...