PDA

Zobacz pełną wersję : Kaptury



Karolsw
14-02-07, 00:31
Witajcie. Jestem nowym użytkownikiem tego forum , ale mniejsza z tym. A więc mam 13 lat i ćwiczę dopiero 2tyg. i chciałbym zapytać czy robic kaptury ? Ktoś mi kiedyś powiedział , że nie urosnę. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

daniels51
14-02-07, 00:54
smialo mozesz cwiczyc, tylko pamietaj masz dopiero 13 lat nie zabieraj sie za duzy ciezar, lepiej cwicz mniejszym ale zato wiecej powtórzeń i robisz wtedy poprwnie bo na wieksze ciezary to ty masz jeszcze czas,jeszcze wszystko przed toba powodzenia. A propo przenies post do dzialu Trening, tutaj zamieszcza sie zdjecia

Marcin909
14-02-07, 14:59
wszytko to co obciąza kręgosłup moze zahamowac wzrost
:mrgreen: pozdro!!!

kociolcyk
14-02-07, 15:09
wszytko to co obciąza kręgosłup moze zahamowac wzrost
:mrgreen: pozdro!!!
nie zachamowac tylko rósł bedziesz wolniej

Robalo
16-02-07, 09:48
Urośniesz :P ja robie kaptury i rosne. Chociaż nigdy nie wiadomo co masz w genach nie każdy ma zapisany duży wzrost :P A tak wogle robiłeś już ogolnorozwojówke ?? Bo to jest bardzo potrzebne wiec jeśli nie robiłeś to zacznij po 2 miechach zaczniesz ćwiczyć na serio. A jeśli robiłeś to Sog dla ciebie za dobry początek :P Pozdro :D

rysman
19-02-07, 16:16
ja zacząłem w twoim wieku i jeszcze żyje pozDro :cool:

daniels51
19-02-07, 17:02
z tymi kapturami to jest jeden z wielu mitów, z jakimi sie spotkaz

DAmiaN_21
23-02-07, 17:27
Jak wspominałeś masz dopiero 13 lat, mam brata w twoim wieku. Ja na początek nie pozwalam mu jeszcze cwiczyc na ciężarach. Moim zdaniem jest jeszcze na to za młody. Trening z ciężarami zastępuje cwiczeniam własnym ciałem, mam tutaj na myśli różnego rodzaju pompki, brzuszki, podciagania w wąskim i zarówno w szerokim chwycie, to narazie wystarczy. Trening z cięzarami może zakłucic Twój prawidłowy rozwój, a cwiczenia własnym ciałem wzmocnią Cię: poprawi się Twoja siła, wytrzymałośc mięśniowa itp. W tym sporcie nie ma się co spieszyc tylko wszystko trzeba robic z głową a wtedy dojdzie sie do celu, zapewniam Cię. Postapisz jak uważasz to jest moje zdanie w tej kwesti, dodam jeszcze że studjuję wychowanie fizyczne z gimnastyką korekcyjną więc znam się trochę :smile: pozdrawiam i powodzenia

Punisher
23-02-07, 17:38
chyba działy Ci się pomyliły...

Robalo
23-02-07, 17:41
No niby tak ale nie każdy czeka np ja heh :P Trening z ciezarami to nie znaczy ze bedzie sie bardzo przesilal ja np cwicze tylko 40 na klate wiec to nie az takie przeciazenie :P Ale przeciez wznozony wysilek wplywa na rozwoj kosci dlugich i krotkich pobudza ich wzrost.

nowin
23-02-07, 20:10
lee priest też zaczynał w wieku 13 lat koszykarzem może nie będzie ale ponad 50 cm w łapie ma :twisted: moim zdaniem możasz ćwiczyć tylko nie przesadzaj z ciężarami i daruj sobie martwy ciąg, do przysiadów mały ciężar albo wogóle i wyciskanie zza głowy zastąp wyciskaniem z klatki piersiowej

linosbos
04-03-07, 10:07
ja zaczołem jak miałem 11 lat ale słabo a tak na poważnie to dopiero od 5 mieśięcy...

rocky_balboa
04-03-07, 20:59
wyciskanie zza głowy zastąp wyciskaniem z klatki piersiowej
dlaczego?

@autor : kaptury rób

reman
17-03-07, 16:00
ja zaczołem jak miałem 11 lat ale słabo a tak na poważnie to dopiero od 5 mieśięcy...

NIe wiem jak mozna zaczynac przygode z silownia w wieku 11lat..
W tym wieku to powinienes sie zpaisac na karate ;D;D

linosbos
17-03-07, 19:09
ja zaczołem jak miałem 11 lat ale słabo a tak na poważnie to dopiero od 5 mieśięcy...

NIe wiem jak mozna zaczynac przygode z silownia w wieku 11lat..
W tym wieku to powinienes sie zpaisac na karate ;D;D suchar byłem to pakowałem :mrgreen:

szymak333
18-03-07, 21:48
Niektórzy gadają ze w wieku 13 lat nie mozna wcale cwiczyć ale chyba nie maja o tym pojęcia skoro tak muwią ja ćwicze wszystko od 13 lat i nic mi nie jest i mam 180 cm wzrostu.

Robalo
18-03-07, 21:50
Ja właśnie najbardziej lubię ćwiczyć kaptury i nie wiem o co chodzi bo dalej rosnę już prawie 180 i myślę że będzie więcej.

polo
20-03-07, 10:36
Unikaj ćwiczen na stojąco bo możesz uszkodzić sobie kręgosłup np wyciskanie sztangi stojąc zastąp wyciskaniem sztangi siedząc,

Dexter1900
20-03-07, 12:30
Polo Ja wlasnie tak robie jak cwicze barki zamiast wszystko robic na stojaco robie na siedzaco :mrgreen: !!