PDA

Zobacz pełną wersję : Okrągłe plecy a siłownia



kowal02
29-04-10, 19:53
Witam!

To jest mój pierwszy post tutaj, więc proszę o wyrozumiałość.

Otóż mam okrągłe plecy, i kiedy nad tym nie myślę, to po prostu się garbię. Chciałbym także zacząć swoją przygodę z siłownią, i mam w związku z tym parę pytań. Czy z moją przypadłością siłownia jest wskazana? Jeśli nie, prosiłbym także o jakieś przykładowe ćwiczenia które mogą pomóc. Chciałbym także trochę poćwiczyć nad klatką piersiową, ćwiczenia nie będą ze sobą kolidować?

Z góry dzięki z odpowiedzi,
Kowal

mtm
29-04-10, 20:09
Idzie garbaty przez ulicę ,
wywrócił się i zaczął się kołysać .

KowalX
29-04-10, 20:11
Jak na moje to najpierw się idzie do ortopedy ,ewentualnie leczy wszelakie problemy kręgosłupa ,a dopiero się łapie za trening.

mtm
29-04-10, 20:17
Dokładnie ,
Masz stwierdzoną wadę ? czy uważasz tak bo "dziwnie" wyglądają ?

Jeśli bierzesz sie za rozbudowę mięśni to ćwicz cały płaszcz mięśniowy . Od łydek po kaptur .

Keejdzi
29-04-10, 20:30
Wez sobie jakas lekka sztange albo taki plastikowy kijek do aerobiku :P za plecy jak najwyzej i rob przysiadu tak aby miec proste plecy... kuzwa nie wiem jak Ci to wytlumaczyc podejdz do insruktora na silowni bedzie wiedzial o co chodzi

KowalX
29-04-10, 21:58
Wez sobie jakas lekka sztange albo taki plastikowy kijek do aerobiku :P za plecy jak najwyzej i rob przysiadu tak aby miec proste plecy... kuzwa nie wiem jak Ci to wytlumaczyc podejdz do insruktora na silowni bedzie wiedzial o co chodzi
O czym Ty mówisz?

Pusia
29-04-10, 22:04
Chyba zeby wziac kij od szczotki, podniesc go szeroko nad soba i robic przysiady ale glowy nie dam o co mu chodzi :D

Keejdzi
29-04-10, 23:08
sprobuje to jakos wytlumaczyc jutro bo nie ogarniam ja tez mialem problem z prostymi plecami i mi pomoglo jutro Ci to rozpisze

KowalX
29-04-10, 23:15
To,że tobie pomogło nie znaczy,że dla niego jest wskazane.Nie wierz jakiego typu ma skrzywienie i jeśli już ortopeda powinien to obejrzeć.

rmn
29-04-10, 23:17
ja bym Ci doradzał drążek nie ma szans żeby Ci zaszkodził a pomóc na pewno może

ukasz777
01-05-10, 13:30
Mocny grzbiet + mocny brzuch = prosty kręgosłup
Moim zdaniem siłownia w Twoim przypadku jest jak najbardziej wskazana. Polecam cwiczenia polegające na przybliżaniu łopatek bliżej kręgosłupa (za ten ruch odpowiedzialny jest mięsień równoległoboczny, jeśli jest słabo rozwinięty to przyczynia się do powstawania okrągłych pleców i odstawania łopatek od tylnej powierzchni klatki piersiowej). Rozpiętki również są dobrym rozwiązaniem.

P.S. Jeśli jest to naprawdę duża wada to popieram kolegę, wizyta u ortopedy na pewno jest wskazana.

Lukaszr0
01-05-10, 15:06
Drążek jak najbardziej, oraz wszelkie ćwiczenia na brzuch, oraz niektóre ćwiczenia na prostownik grzbietu. Też mam tą wadę postawy i nie przeszkadza mi na siłowni a nawet widać lekką poprawę. Stosując poprawną technikę ćwicząc nic się nie stanie.