PDA

Zobacz pełn± wersję : Ciasto żytnie na pizzę



slim shady
28-04-10, 23:07
Ciasto żytnie na pizzę

przepis na 8 porcji
czas przygotowania - 1 h

Składniki:
1 szklanka dietetycznej m±ki zytniej
2 szklanki m±ki pszennej
1 szklanka wody
2 łyżeczki drożdży piekarskich suszonych
1 łyżeczka soli gruboziarnistej
1/4 łyżeczki cukru, syropu klonowego lub miodu
1 łyzka oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia

Sposób przygotowania:
Ciepł± wodę, cukier (syrop, ewentualnie miód) i drożdże włożyć do miski. Odstawić na bok, aż drożdże zaczn± rosn±ć. Dodać 1/3 m±ki, oliwę oraz sól. Wymieszać dokładnie. Powoli dodawać pozostał± m±kę, w porcjach po 1/4 szklanki. Ciasto powinno być bardzo miekkie, ale niezbyt kleiste. Przełożyć je na drewnian± stolnicę posypan± mak±. Zagniatać 5 minut, potem przełożyć do miski wysmarowanej masłem, przykryć i zostawić ciasto, by wyrosło ( powinno podwoić swoj± objęto¶ć). Wyj±ć na stolnicę, zagniatac minutę. Umie¶cić z powrotem w naczyniu, przykryć, znowu zostawić do wyro¶nięcia. Ciasto na pizzę jest gotowe, kiedy ponownie podwoi objęto¶ć.

Co się w tym kryje:
kalorie 202 kcl
tłuszcz ogółem 3 g
tłuszcze nasycone 0,5 g
cholesterol o mg
sód 55 mg
węglowodany ogółem 38 g
błonnik 3 g
cukier 5 g
białko 6 g

Demonek
16-07-10, 12:43
Tak głupio spytam...co tzn. 8 porcji? I co to jest dietetyczna m±ka, bo 1 raz widzę.

Wikidajło
29-07-10, 00:24
I jak by¶ mógł dodać co na t± pizze położyć tak żeby smalec nie rósł więcej... kurczak, tuńczyk?

Demonek
29-07-10, 07:59
I jak by¶ mógł dodać co na t± pizze położyć tak żeby smalec nie rósł więcej... kurczak, tuńczyk?

Dodatki to już piku¶ przecież. Wszystko możesz sobie z tabeli wyliczyć. Ser żółty, chuda wędlina/ mięso, czy jak kto lubi ananas/ brzoskwinia, pieczarki.

Wikidajło
30-07-10, 00:28
Słodkie odpada bo bym nie przełkn±ł ;/ a ta tabela to mnie dobija nie łapie nic, ale my¶lę że kurczak gotowany lub tuńczyk będzie ok więc w sobote spóbuje :)

Demonek
30-07-10, 11:12
Słodkie odpada bo bym nie przełkn±ł ;/ a ta tabela to mnie dobija nie łapie nic, ale my¶lę że kurczak gotowany lub tuńczyk będzie ok więc w sobote spóbuje :)

Czego nie kumasz w tabelach kalorycznych ? A na pizzę rzuć pieczarki, jak±¶ chud± wędlinę czy wła¶nie cyca kurczaka, tuńczyka, żółty ser, pieczarki i heya.

Wikidajło
30-07-10, 23:14
Wszystko ładnie pięknie ale doradĽ gdzie można kupić jaki¶ dietetyczny lub mało tłusty ser zółty...? w żadnym markecie spożywczym nie widziałem a te wszystkie goudy edamery itp to bomby kaloryczne! ! ! i co z tego że zrobię ciasto ok jak dojebie się żółtym serem ;/
Może jest jaki¶ ser który ma specjaln± nazwe a go nie znam?

fallenursus
31-07-10, 00:54
mozesz kupic odtluszczony lub poltlusty ser.

Wikidajło
01-08-10, 21:06
W marketach nie ma takich, a może maj± jak±¶ nazwe? pytałem się babek i one nic nie wiedz± jakie sprzedaj± ;/

KowalX
01-08-10, 22:00
W marketach nie ma takich, a może maj± jak±¶ nazwe? pytałem się babek i one nic nie wiedz± jakie sprzedaj± ;/
Holender, Hit :)