PDA

Zobacz pełną wersję : bóle brzucha a białko



Demonek
27-04-10, 09:40
Mam problemik z porannym białkiem. Mam 29 lat, ćwiczę rekreacyjnie i białka dziennie biorę niewiele (ok. 30g- resztę wciągam w jedzonku). Niestety, jak biorę na pusty żołądek (rano) b. często mam bóle brzucha. Jest to prawdopodobnie związane z brakiem woreczka żółciowego (wycięty już). Pytanie: czy znacie jakieś białka mniej podrażniające żołądek?

Radek1989
27-04-10, 09:53
A nie możesz porannego białka zastąpić np. 4-ma białkami ugotowanego jajka a WPC czy co tam masz za białko zostawić sobie na porcję bezpośrednio po treningu , i ew. w ciągu dnia do ,,dopicia" posiłków niepełnowartościowych ?? Ja bym tak próbował ...

Demonek
27-04-10, 09:58
Robiłem tak jak nie było dzieciaka. Teraz niestety schodzi czasu żeby go wyszykować do wyjścia, odwieźć do przedszkola itd. Dlatego zacząłem wciągać białko.

ht
27-04-10, 12:02
a ile czasu juz pijesz to bialko. ???

Demonek
27-04-10, 12:14
a ile czasu juz pijesz to bialko. ???

Na tym jadę ok. 4 miesiące (z przerwami- bo w święta nie brałem, delegacja 2 tygodnie tu i tam, chorowało się to też nie brałem bo nic przez gardło nie przechodziło...). Teraz przypomniało mi się, że poprzednio białko brałem z wodą a teraz z chudym mlekiem...może to mleko ??

Keejdzi
27-04-10, 12:16
Myślę że to całkiem możliwe ja jak biore kreatyne na pusty żołądek to też czasem mnie brzuch boli ... ale jak popije z pół litra wody to nie ma bata żeby coś bolało.. może spróbuj poprostu rozrabiać to białko z większą ilością wody lub mleka nie wiem z czym to pijesz ... spróbuj tak pare dni jak to się będzie powtarzało to pomyślimy co dalej.

burn
27-04-10, 12:55
Następnym razem kup białko z enzymami trawiennymi w składzie.

Demonek
27-04-10, 12:57
Następnym razem kup białko z enzymami trawiennymi w składzie.

Takie biała mają jakieś specjalne oznaczenia?

KowalX
27-04-10, 13:04
Enzymy nic tu nie pomogą ,a mogą zaszkodzić.
Zacznij gotować wieczorem i odgrzewać rano ,albo wcześniej wstawać.Odstaw białko na jakiś czas.

burn
29-04-10, 12:32
No nie wiem, ja czuję różnicę między pierdogennymi białkami z Olimpu, a Whey Elite z Zytrix'em.
ZERO wzdęć, gazów etc.

Demonek
29-04-10, 12:37
Nigdzie nie pisałem, że mam wzdęcia czy pierdy. Po prostu skręca mi kichy.

Hermann
29-04-10, 17:27
Czy po każdym białku tak masz? Spróbuj zmienić rodzaj , ja po Ostrowii miałem podobne objawy, bolał mnie brzuch bez względu czy mieszałem z jogurtem , mlekiem czy wodą. Zmieniłem jest ok.

Demonek
29-04-10, 18:01
W sumie na tym ostatnim tak mam (Isocool czy jakoś tak). Od kilku dni mieszam z wodą i jest ok. Potestuję jeszcze.

MolderDist
01-05-10, 00:39
Mam problemik z porannym białkiem. Mam 29 lat, ćwiczę rekreacyjnie i białka dziennie biorę niewiele (ok. 30g- resztę wciągam w jedzonku). Niestety, jak biorę na pusty żołądek (rano) b. często mam bóle brzucha. Jest to prawdopodobnie związane z brakiem woreczka żółciowego (wycięty już). Pytanie: czy znacie jakieś białka mniej podrażniające żołądek?

wątpie, aby przez brak woreczka żółciowego - żółć emulguje tłuszcz

nic nie ma do białka


ja bym zrobił badania