PDA

Zobacz pełną wersję : Klateczka



nbmatt
21-04-10, 23:34
Witam robię w pon klatkę : skos dolny , prosta ławeczka , poręcze z wychyleniem w tyl , przenoszenie hantla . co drugi tydzień jade górny skos bo gore raczej lepsza niz srodek i dolna czesc klatki

potem piątek jade rozpietki .

Moje pytanie nie za duzo 2 x w tyg? moj cel to wypchac ta klate do przodu przedewszystkim zrobic srodek i dol klatki

maly25
22-04-10, 10:04
za duzo,rob klate 1 raz w tygodniu a porzadnie
no chyba ze jak przejdziesz na fbw

Voice666
22-04-10, 11:22
Poręcze z wychyleniem do tyłu? - mniej izolujesz klatkę, a bardziej pracują tricepsy.
Raz w tygodniu rób klatke i zalecałbym skupienie się jednak na górze klatki bo to dzięki temu wygląda dobrze. Co do przenosów to jeśli nia masz opanowanej techniki to najprawdopodobniej bardziej pracujesz plecami niż klatką więc jest to ćw jak dla mnie do niczego.
Rób skos dodatni
płasko hantlami
poręczę lub skos ujemny
rozpiętki na lekkim skosie dodatnim
Faza pozytywna szybka 1sec, przytrzymanie ze spięciemok1-2sec, faza negatywna długa 3sec, rozciągaj klatę między seriami.
Paliquin zaleca żeby mięśnie podczas serii były pod napięciem co najmniej 40sec, optymalnie 40-70sec, więc nie spiesz się z powtózeniami.

nbmatt
22-04-10, 15:41
ok dzieki za rade :)
co do przenoszenia raczej technicznie jest dobrze . a dol klatki robie bo nie mam zarysu od dolu i srodka . postaram sie robic 4 cwiczenia plus rozpietki jeden dzien w tyg ;)

maly25
23-04-10, 10:17
to jak chcesz robic 5 cwiczen, to rob gora po 3 serie,zeby ich nie przetrenowac
choc ja bym proponowal 12 seri,to juz w zupelnosci wystarczy