PDA

Zobacz pełną wersję : bolące barki po klatce



opalinho
21-04-10, 19:26
Witam,ćwiczę treningiem dzielonym w pon,wt,czw oraz pt. W poniedziałek trenuję m.in.klatkę natomiast w czwartek barki i czy jest to normalne,że po poniedzialkowej klatce jeszcze w czwartek bolą mnie oprócz klatki przednie aktony barków.Podczas rozgrzewki oraz pierwszych serii w czwartek czuje jeszcze zakwasy z poniedzialkowego treningu.Czy jest to normalne czy oznacza,że zle trenuję klatkę i zbyt dużą pracę wykonuja w poniedzialek przody barków?
Dodam,że na klatkę wykonuję kolejno wyciskanie sztangi na plaskiej,rozpietki w skosie(30stopnii),wyciskanie hantli w skosie(45 stopnii) oraz konczę 2-3 seriamii scaigania linek przed sobą(tzw.brama).Co 2-3 tygodnie zmieniam w 3 pierwszych cwiczeniach sztange na hantle czy wysokosc skosu dla urozmaicenia.

Thunderbreaker
21-04-10, 20:00
Jak ćwiczysz klatę to barki też pracują. Ale do czwartku nie powinno cię boleś. Trening w sumie też może być. Może ćwicz 3 razy w tygodniu klata w poniedziałek, barki w piątek np

Voice666
21-04-10, 22:05
Mogą boleć, nic w tym dziwnego.
Mięśnie potrzebują od 24h do 72h na regenerację po tym okresie można śmiało ćwiczyć nawet jak "czujesz" zakwasy. I nie ma co się na to patrzeć jak inni Ci mówią, że jak boli to się nie ćwiczy.

opalinho
21-04-10, 23:10
Ok,dzienx za porady.Zawsze robilem w ten czwartek te barki,mimo iż zakwasy z przodu były jeszcze spore.Jutro porządna rozgrzewka i jazda.pozdro

Hermann
21-04-10, 23:12
Spróbuj połączyć ; klatka-barki, biceps-triceps, plecy - kaptury. Będzie dłuższa regeneracja barków. Plan i tak trzeba zmieniać co jakiś czas. Jeśli nie będzie lepiej wrócisz do starego planu.

Voice666
22-04-10, 11:03
Aruś dobrze radzi, kąt podczas ćw klatki może być nie odpowiedni i większą pracę wykonują barki, techniki trochę postudiuj.

opalinho
22-04-10, 19:25
Aruś dobrze radzi, kąt podczas ćw klatki może być nie odpowiedni i większą pracę wykonują barki, techniki trochę postudiuj.

Technika wydaje mi się,że jest dobra.Klatka spompowana jest ok.Kat 45 stopnii na góre klaty też,w sumie robie na tym kącie tylko 3-4 serie na całym treningu,jedno na 30 oraz jedno na plaskiej.Mialem nawet w planie robic wszystko w skosie żeby górę poprawić ale ostatecznie z początkiem maja zaczne trenować klatkę oraz barki(przód oraz środek) na jednej sesji
Nie chcę zakładać nowego tematu więc spytam tutaj.Planuję podzielic treningi na:
A.klatka+barki(przod,srodek)
B.Plecy,kaptury,tyl barków
C.Biko,triko,przedramie
D.Nogi
Zalezalo by mi żeby sesje A,B,C odbywaly sie w pon,sr,pt.(tak pasuje partnerowi treningowemu).Jak to ulozyc żeby było ok z regenarcją,co w jaki dzien i nogi dac we wtorek czy czwartek.Jakie są wasze propozycje?

Voice666
22-04-10, 19:47
Jak chcesz przód barków z klatką to nie tyraj barków za mocno bo przedni akton pracuje przy ćw klatki dość intensywnie.
Podział
klatka+barki - pn
plecy+tył barków - wtorek
off
ręce - czwartek
nogi - piątek
off
off

Masa czasu na regenerację

opalinho
22-04-10, 19:52
Tak tez bym to rozpisal ale zalezy mi wlasnie aby treningi góry odbywaly sie w poniedzialek,srode oraz piatek.Jak wtedy to rozlozyc i kiedy dac nogi wtedy,we wtorek czy czwartek.Partnerowi treningowemu pasuje pon,sr,pt a nóg on cwiczy bo grywa w pile i nie chce ich rozbudowywac za bardzo.
Może by tak bylo ok:
Pon - plecy,tyl barkow,kaptur
Śr - klatka,barki
Pt - ręce
I kiedy dac przy takim rozkladzie nogi,wtorek czy czwartek

Cielu7
22-04-10, 21:20
co do bólu barków przez te wszystkie lata miałem ten sam problem i to leży jedynie w błędnej technice a uczyłem sie jej 3 lata i dopiero teraz zaczynam działać poprawnie zepnij łopatki przyklej bareczki i nie rzucaj sie na ciężar tylko staraj ciągle czuć te napięcie mieśniowe

piuras86
22-04-10, 21:25
dobre rady ......

tylko co do treningu o nogach to czasem nie zapomniałeś ?????;>

opalinho
22-04-10, 22:29
dobre rady ......

tylko co do treningu o nogach to czasem nie zapomniałeś ?????;>

Jak zapomniałem,oto fragment mego ostatniego postu:
"Może by tak bylo ok:
Pon - plecy,tyl barkow,kaptur
Śr - klatka,barki
Pt - ręce
I kiedy dac przy takim rozkladzie nogi,wtorek czy czwartek

Czytaj cały post na przyszlosc,bo wlasnie m.in. pytam kiedy lepiej wlepic TRENING NÓG,we wtorek czy czwartek przy podanym przeze mnie przykladowym rodziale treningu.

opalinho
22-04-10, 22:32
co do bólu barków przez te wszystkie lata miałem ten sam problem i to leży jedynie w błędnej technice a uczyłem sie jej 3 lata i dopiero teraz zaczynam działać poprawnie zepnij łopatki przyklej bareczki i nie rzucaj sie na ciężar tylko staraj ciągle czuć te napięcie mieśniowe

No trzeba będzie jeszcze przyłozyc się bardziej do techniki,na cieżarze w sumie nie zalezy mi tak bardzo. Teraz na serio po ciężkim treningu klatki u Ciebie,nie czujesz zakwasów zarówno na klacie jak i barkach z przodu??

Cielu7
23-04-10, 10:42
klatkę czuje i to bardzo lecz barki już nie :) kwestia izolacji

Voice666
23-04-10, 10:46
Pn - ręce
Wt- nogi
Śr- klatka
pt- plecy

Tak Mi się wydaje najsensowniej.

Micek185
23-04-10, 10:58
rób conajmniej 48godzin przerwy między klatką a barkami używaj mniejszych ciężarów i nie rób takich cwiczen jak kręcenie barkami z sztanga czy wyciskanie i ściąganie drążka za głową.

opalinho
23-04-10, 11:40
Pn - ręce
Wt- nogi
Śr- klatka
pt- plecy

Tak Mi się wydaje najsensowniej.

Ok,a nie będzie mnie po poniedzialku szarpal triko przed srodowymi wyciskami na klatke i barki???Czy styknie 48h na regeneracje

opalinho
23-04-10, 11:43
rób conajmniej 48godzin przerwy między klatką a barkami używaj mniejszych ciężarów i nie rób takich cwiczen jak kręcenie barkami z sztanga czy wyciskanie i ściąganie drążka za głową.

Ściaganie drążka za glowe robilem co 2 tyg,wiec odpuszcze teraz i do klatki tylko bede przyciagal,wyciskania zza glowy nie robie wogóle. O jakie ćwiczenie Ci chodzi z tym kreceniem barkami bo nie czaję,szrugsy czy jako?

Micek185
23-04-10, 11:45
tak samo robi sie te cwiczenia jak szrugsy z tym że robi sie krążenia barkami ale nie jest to ruch naturalny.

opalinho
23-04-10, 12:20
tak samo robi sie te cwiczenia jak szrugsy z tym że robi sie krążenia barkami ale nie jest to ruch naturalny.

A to nie robię takiego czegos,tylko szrugsy góra-dół z hantlami lub sztanga z przodu lub tyłu,róznie.

Voice666
23-04-10, 12:21
48h powinno styknąć w sumie to mały mięsień. Wszystko zależy od regeneracji tj: micha, odpoczynek, suple.

Cielu7
23-04-10, 14:39
ja bym łapy i tak dał na koniec tygodnia

opalinho
23-04-10, 15:08
ja bym łapy i tak dał na koniec tygodnia

Czyli np.:
Pon - plecy,tyl barkow,kaptur
Wt - nogi
Śr - klatka,barki
Pt - łapy

Cielu7
23-04-10, 15:15
osobiście bym nie robił nóg 1 dnia po plecach ponieważ prostownik juz dobrze dostał po dupie dzien wcześniej

opalinho
23-04-10, 15:26
osobiście bym nie robił nóg 1 dnia po plecach ponieważ prostownik juz dobrze dostał po dupie dzien wcześniej

To jak to rozłozyć według Ciebie,biorąc pod uwagę,że górne partie musze rozłozyć na Pon,Śr,Pt.Na nogi pozostaje do wyboru wtorek lub czwartek?

Micek185
23-04-10, 18:38
klatka +bicepsy
plecy+tricepsy
nogi+ramiona

więcej nic nie wykombinujesz

wujek.maciek
23-04-10, 19:00
ta... ja ci dam jedna rade, ktora rozwiaze twoj problem. krotko i na temat: rozgrzewaj sie porzadnie, to nic cie nie bedzie bolec. wsio

pozdro

D3
23-04-10, 19:07
Nie rób w treningu barków przednich aktonów.

D3
23-04-10, 19:11
Plecy+Dwugłowy
Barki+Triceps
OFF
Czworo+łydki
Klata+biceps

Voice666
23-04-10, 20:02
Ale on chce pon, śr, i pt plus gdzieś pomiędzy nogi wcisnąć.

opalinho
24-04-10, 01:32
Ale on chce pon, śr, i pt plus gdzieś pomiędzy nogi wcisnąć.

Dokładnie - pon,śr,pt chcę ćwiczyć górę i we wtorek lub piatek wcisnąć gdzieś trening nóg.

Voice666
24-04-10, 10:59
Zrób tak jak CI napisałem. Przy takim rozkładzie jaki chcesz mieć to najlepsza opcja. Tylko dobrać musisz intensywność pod to bo inaczej zdarzyć się może coś nieplanowanego ;)

Micek185
24-04-10, 11:06
Z doświadczenia powiem ci że dwa dni treningu pod rząd to zły pomysł to za duży wysiłek dla twojego młodego organizmu tym bardziej z krótkim stażem,musił byś robić nogi po dnp klatce lub inej gupy,rozumiem że weekendy ie wchodzą w grę więc proponuję split 3dniowy z włączeniem nóg
braki +nogi
plecy +trices
klatka+biceps

moim zdaniem najlepsza opcja

obecnie sam jade splitem pon plecy + triceps
wtorek klatka +biceps
czuję się zmeczony po takim rozłożeniu treningu ale nie mam innej mozliwości dlatego astanów się nad tym,tym bardziejze masz barki w nie najlepszej kondycji.
pozdro

Voice666
24-04-10, 11:13
A JA ćwiczę trzy dni pod rząd bo inaczej nie mogę i nie ma problemów . Wszystko zależy od regeneracji i dobrego planu:whistle::rockon:

Micek185
24-04-10, 11:22
A Wszystko zależy od regeneracji i dobrego planu:whistle::rockon:

no właśnie:)

opalinho
24-04-10, 12:01
Zrób tak jak CI napisałem. Przy takim rozkładzie jaki chcesz mieć to najlepsza opcja. Tylko dobrać musisz intensywność pod to bo inaczej zdarzyć się może coś nieplanowanego ;)

Ok,chyba mnie przekonałeś.W końcu triko do środy na klatkę+barki powinien się zregenerować.Co do intensywności to postaram się naskrobać plan i założę osobny temat.Wtedy ewentualnie się wprowadzi jakieś poprawki ale juz wiem,że barki po tej klacie nie będą "katowane".Priorytetem jest klatka,obręcz barkową mam w miarę dobrą według mojej oceny w stosunku do reszty ciała.Myślę,że 2 ćwiczenia po 3 lub 4 serie(np.wyciskania hantli+wznosy bokiem) w zupełności wystarczą.

Voice666
24-04-10, 12:03
Skoro priorytet klatka, to skosy, skosy i jeszcze raz skosy, jak już płaską będziesz robił to hantlami, sztangę odłóż na razie.

opalinho
24-04-10, 12:11
Z doświadczenia powiem ci że dwa dni treningu pod rząd to zły pomysł to za duży wysiłek dla twojego młodego organizmu tym bardziej z krótkim stażem,musił byś robić nogi po dnp klatce lub inej gupy,rozumiem że weekendy ie wchodzą w grę więc proponuję split 3dniowy z włączeniem nóg
braki +nogi
plecy +trices
klatka+biceps

moim zdaniem najlepsza opcja

obecnie sam jade splitem pon plecy + triceps
wtorek klatka +biceps
czuję się zmeczony po takim rozłożeniu treningu ale nie mam innej mozliwości dlatego astanów się nad tym,tym bardziejze masz barki w nie najlepszej kondycji.
pozdro

Powiem Ci,że taki młody to ja nie jestem-27 wiosen to nielat raczej żaden.Nie pamietam jaki staż wpisałem w profil ale teraz bez przerw ćwiczę od września.Muszę jednak dodać,że ten staż może być trochę mylący gdyż w przeszłości ćwiczyłem w sumie jakieś 5 latek od 17 roku życia więc taki bardzo zielony nie jestem.Wtedy byłem,szczególnie z poczatku.Teraz jest np.ta stronka i można się "dokształcać" w wiedzę o przerzucaniu żelastwem.Myslę,że 4 razy w tygodniu to dla mnie optymalny rozkład.Dietkę trzymam raczej ok,suple w miarę możliwości tez przyjmuję.Odnośnie regeneracji to oprócz tych supli w miarę mozliwosci to co 8-10 tygodni robię tydzień leciutkich treningów,gdzie idę 2 razy w tygodniu i robię po 2-3 serie na kazda partie.Wtedy z naladownaymi bateriami znowu ciwcze ostro jakies 8-10 tygodnii.Tak czy owak dzieki za pomoc i wyrazenie Swej opinii.pozdro

CIASTECZKOWY POTWOR
24-04-10, 22:35
biomechanika stawow u niektorych ludzi jest taka ze cwiczenie klaty na skosie sztanga powoduje nadwyrezenie przyczepu dlugiej glowy dwuglowego ramienia i stad potem bole i krotka droga do kontuzji
niektorzy powinni robic albo sztangielki skos albo najbezpieczniej szmit

Gutek912
28-04-10, 19:53
A ja Ci powiem że może to być spowodowane złą techniką przy wyciskaniu sztangi... ja takie zakwasy mialem jak spuszczałem sztangę za bardzo przy karku... pozniej przenioslem ciezar mniej wiecej a srodek klaty i od tej pory nie mam zakwasow... niestety nawet po treningu barkow ale co tam hahaah :D Ale tak jak juz ktoś wcześniej napisał może to być spowodowane za duzym kątem przy skosie..... Jeśli sie powtarzam to sorka ale nie chcialo mi sie trzech stron czytac :P heh

Pioter1994
28-04-10, 20:33
Zła technika i nic więcej.