PDA

Zobacz pełną wersję : pompki itp



CranK
12-02-07, 16:07
mam takie pytanie cwicze kaltke raz w tyg aktualnie cwicze w domu mam pytanie co do pompek czy one rozwiajaj miesnie kaltki piersiowej??czy robienie ich jest bezsensowne??ja powiem ze po pompkach mam kurcz enapompowana klatke.Robie naraize 3x12 zwyklych.3 x 12 z nogami na podwyzszeniu do tego rozpietki 3 x12 i przenoszenie hantli nad glowa 3x10.

DarO
12-02-07, 16:18
Pompki bardziej Ci sil dodaja ale daleko na nich nie zajedzisz ja Ci proponuje zapisac sie na profesjonalna silke i zaczac robic profesjonalny trening :)

Punisher
12-02-07, 18:45
No co ty mówisz!
Na pompkach można daleko zajść! Można sobie tak na nich zbudować klatkę co na gryfie nie zrobisz tego!!
Znam taki przykład.
Jeżeli faktycznie się przyłożysz do tego to zobaczysz wyśmienite efekty (wiadomo, że po tam 5 seriach po 20 pompek tego nie osiągniesz chodzi mi o taki konkretny trening. ale oczywiście musisz mięć najpierw taką siłę :D )
Pompki to dobra rzecz.

Prezydent_1c
12-02-07, 21:29
Ja tez jestem zwolennikiem pompek... Jak się ma pojęcie to można naprawde fajnie rozbudowac klatke..

blt
12-02-07, 21:49
sily raczej sie na pompkach nie zrobi wielkiej ale mozna konkretnie rozwinac cyca

jonasz7
12-02-07, 22:37
sily raczej sie na pompkach nie zrobi wielkiej ale mozna konkretnie rozwinac cyca

Też tak myśle!! Na pompkach to możesz sobie poprawić rzeźbe i wytrzymałość mięśni na obciążenia.
pzdr.

Punisher
12-02-07, 23:26
No siła to tylko przychodzi wraz z rzeźbą, ale można sobie przecież utrudniać życie robiąc pompki głową w dół lub jakieś tam obciążenie zakładać np na plecy.

jonasz7
13-02-07, 08:27
No siła to tylko przychodzi wraz z rzeźbą

Co ty piszesz!!
A z masą albo z treningiem siłowym!! To pewnoie spada :wink:
pzdr.

Punisher
13-02-07, 20:33
nie tłumacz pojedynczo.


Cytat:
sily raczej sie na pompkach nie zrobi wielkiej ale mozna konkretnie rozwinac cyca


No siła to tylko przychodzi wraz z rzeźbą, !!

Chodziło mi o to, że się przez pomki robi rzeźba a co za tym idzie minimalny (lub troche większy) przyrost siły.
Umiem odróznić siłę od rzeźby z kim ty gadasz :)

jonasz7
13-02-07, 20:35
Umiem odróznić siłę od rzeźby z kim ty gadasz

No nie jestem tego taki pewien!! Tojuż drugi raz się (niby) mylisz i chodzi ci o coś innego.
pzdr.

Punisher
13-02-07, 23:10
spiący byłem i tyle :D

jonasz7
14-02-07, 14:57
spiący byłem i tyle

Hehehehe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
OK
pzdr.

a łuu !!
15-02-07, 21:54
Siema !!
Jestem dość początkujący. Sprzętu praktycznie nie mam :cry: , ale jakoś sobie radzę.
Moje pytanie dotyczy techniki wykonywania pompek z nogami na podwyższeniu.
Należy je robić tak, że tułów powinien poruszać się tak z góry na dół, podobnie jak w pompkach klasycznych czy tak bardziej robić ruchy tułowia do przodu, do rąk. Mam nadzieję, że to zrozumiałe jest :wink: ... w pierwszym ćwiczeniu ręce są w jednej odległości i nie zbliżają się do klaty, natomiast w drugim tak.

Jeszcze mam takie jedno pytanie. Jestem początkujący i parę dni po każdym treningu widać efekty, oby jak najdłużej :grin: Myślicie, że wystarczy na klatę robić pompki z 4 wariantami rozstawu rąk: wąsko, normalnie, średnio i szeroko:
:arrow: Na dolną część ćwiczę na biurku. Nogi zgięte w kolanie na krzesło, ręce na blat i jadę do dołu
:arrow: Na środkową część - klasyczne na dywanie :mrgreen:
:arrow: Na górną część - nogi na biurko(50-60 cm) i ręce na dywan

Jeszcze jedna sprawa. Mógłby ktoś zaproponować mi jakiś trening z tego(serie, powtórzenia). Czy na jednym treningu robić np.:
Dolną i środkową część z 4 rozstawami rąk, na następnym treningu środek i górę i na kolejnym górę i dół itd. I po miesiącu zmienić na takie wykonywanie:
Wąski rozstaw i jadę górę dół i środek, na następnym treningu normalny rozstaw i góra dłół, środek itd.

Z góry dzięki
Pozdrawiam

jonasz7
15-02-07, 21:55
a łuu !!, to samo tylko w nowym temacie!!
pzdr.