PDA

Zobacz pełną wersję : Rozgrzewka przed treningiem i po.



MoCny92
17-04-10, 09:43
Musze pruszyć ten temat ponieważ jak by nie było jest bardzo ważny . Moglibyśćie polećić dobrą rozgrzewke przed treningiem . (moja dotychczasowa rozgrzewka wyglonda tak ) -pomacham chwile rękami i koniec. a potem są kontuzję ( z barkiem a aktualnie z lewym nadgarstkiem wiec prosze o dobrą rozgrzewke. i też sie dowiedziałem że rozgrzewka po treningu jest bardzo dobra ponieważ wtedy mieśnie sie rozciągają i szybciej rosną . prosze o odpowiedzi . Pzdr

hubi1910
17-04-10, 09:57
http://kulturystyka.com.pl/a/11485

rmn
17-04-10, 10:40
Rozgrzewkę możesz poprzedzić 5 minutowym marszem.
1. Stajesz w lekkim rozkroku na szerokość barków i krązysz głową.
2. Uginanie torebek stawowych stawów barkowych.
3. Krążenia barków w przód i tył.(ręce wzdłuż tułowia)
4. Cofanie i wysuwanie do przodu barków. (ręce j.w.)
5. Rozciąganie mięśni klatki piersiowej.
6. Krążenia ramion w przód i tył obu i jedno rącz.
7. Rozciąganie mięśni grzbietu ( bez mięśnia prostego ) stajesz przed drabinkami łapiesz je i ciągniesz tak aby twoje plecy były proste o dupsko daleko wypięte.
8. Skłony boczne tułowia.
9. Skłony tułowia w przód i tył.
10. Później krążenia nóg i rozciąganie ich.
Jest teego o wiele więcej ale myślę że Ci to starczy. W rozgrzewce ważne jest to żebyś najpierw je rozgrzał a następnie je rozciągał a nie odwrotnie bo sobie coś naciągniesz, no i rozgrzewka powinna trwać jakieś 10min-15min ( ale się napisałem :| )

MoCny92
17-04-10, 10:41
thx wielkie napewno mi sie to przyda . pzdr

AKRO
17-04-10, 13:42
Ja się rozgrzewam gryfem, tzn wyciskanie na barkki po 30 powtorzen, uginanie bicepsa, tricepsa, wislowanie, przysiady. Możesz tez wskoczyc na pare minut na rowerek. No a potem lekkie rozciąganie.

Sosna91
17-04-10, 14:52
a ja jestem leniwy i smaruje łokcie mascią konską żeby je rozgrzac a pozniej troche krązen wymachów i w zależnosci od tego co cwicze to z 30reps sama sztanga, odczekam 2 min i zaczynam trening. wiem ze nie za wesolo, na razie odpukac żadnych kontuzji.