PDA

Zobacz pełną wersję : odpowiednie oddychanie



cwiczesam
16-04-10, 10:23
Mam problem.
Ćwiczę w domu (pompki, przysiady i z hantlami) Czasem, gdy już jestem trochę zmęczony i wykonywanie ćwiczeń idzie mi ciężej robię, np. pompki na wdechu (tzn. zrobię dwie/trzy pompki i dopiero wypuszczam powietrze). Kiedyś właściciel siłowni mówił, że prawidłowe oddychanie jest bardzo ważne przy ćwiczeniach i on zawsze zwraca na to wszystkim uwagę. Czy każdy ruch musi być wykonywany na wdechu lub wydechy? (czyli przy pompkach: ręce wyprostowane wdech, ugięte wydech)?

rafio83
16-04-10, 11:00
Dokładnie oddychanie jest bardzo wazne lepiej zrobic mniej powtórzen ale poprawnie technicznie i z dobrym dotlenieniem!
Jak wejdziesz sobie na tuba to masz tam pełno ćwiczen, panowie tez mówią kiedy wdech a kiedy wydech w danym ćwiczeniu.

Micek185
16-04-10, 16:27
bierz wdech i wydech przy każdym powt nie rób na wdechu kilku powt,nie dotleniasz w tym czasie mieśni a to ważne,prawidłowe oddychanie wyglada na przykładzie pompek tak:schodzisz w dół bierzesz wdech wracasz do pozycji wyjsciowej w połowie ruchu robisz wydech aż do koncsa ruchu,
dopasuje tempo cwiczenia do oddechu.
pozdro

AKRO
16-04-10, 17:29
Jak bierzesz duzy ciezar, i robisz wsyzstko na jeden wdech, to uwazaj zebyś nie zemdlał bo jeszcze cie ciezar przygniecie. Musisz dotleniac mozg.