PDA

Zobacz pełną wersję : Co dalej?



rocky123456
14-04-10, 21:38
Witam

Mam 16lat (za 2 mce 17), 181cm wzrostu i 72kg wagi.
Ćwiczę około 3,5 miesiąca z czego prawdziwy trening rozpoczołem lekko ponad 2 miesiące temu, czyli

pon: klatka, triceps
śr: plecy, biceps
pt: barki, nogi

i dorywczo ćwiczyłem brzuch i czasami w domu też. Trening raczej na masę, czyli około 12 powtórzeń, 4 serie, średnie obciążenie. Przyrost wagi jakiś był, ogólnie jakąś widzę różnicę. Żadnych odżywek nie biorę, uwarunkowania żywieniowe troszkę zmieniłem, czyli więcej staram się jeść rzeczy typowo zawierającyh białko itp. W dni treningowe wypijam około 2 litry wody lekko gazowanej, w tym około litr na trningu. Osiągi bardzo mi się nie zmieniły. Od 2 tygodni trochę zmieniłem plan:

pon: barki, lekko triceps i biceps, nogi
śr: klatka, triceps, przedramię
pt: plecy, biceps, brzuch

w tym brzuszki staram się robić codziennie w domu.

I tak ćwiczenia staram się urozmaicać, czyli gdy ćwiczę klatkę to wyciskam płasko, potem ławeczka skos, rozpiętki na maszynie, na bramie itp. W drugim tygodniu np. rozpiętki na bramie zastępuje innym ćwiczeniem.

I tu mam kilka pytań:

1. Że trenowałem czuję jedynie po treningu klatki przez kilka dni, po tricepsie i bicepsie ale krótko, po nogach. Pleców i barków nie czuję mimo że ćwiczę intensywnie. Czy coś źle robię?

2. WAŻNE PYTANIE. ćwiczenie na ławeczce płaskiej jest dla mnie dość ważne. Gdybym miał np. wycisnąć przed treningiem gdy nie jestem zmęczony to max. wycisnę około 65kg,67kg 1 raz, natomiast już 50 kg około 10 razy. Jednak gdy trenuję klatę to wyciskanie na płasiej jest jako pierwsze.
Podnoszę 30kg w 1 serii 12 razy, potem przerwa około 1.5min, podnoszę 40kg 12razy, przerwa, 3 seria to 45 ale już dam radę około 10razy, a w 4 serii 48kg około 5 razy,dychnę 20sekund i podniosę jeszcze z 3 razy. Czy takie coś ma sens? Bo gdybym w 1 serii podniósł 50 kg te 10 razy to w drugiej byłoby już nieciekawie. A gdy skończę trening na klatkę to na ławeczcę jest mi ciężko podnieść nawet 20kg, a pompki nawet nie zrobię.

3. Triceps mam dość mocny, np niektóre ćwicz. idą mi bardzo dobrze w porówaniu np. z kolegą, ale wyciskanie francuskie z gryfem łamanym to już porażka.Nieważne czy leżąc czy stojąc. Po prostu założe sobie po 2.5 kg z każdej strony i nie podniosę.

Podobnie mam z cwicz. na klatę na skośnej. Też podnosze małe ciężary i szybko się męcze.

rafio83
15-04-10, 07:49
To normalne ze z każdą serią zwiększając cięzar mięśnie słabną i robisz mniej ruchów. Ja np. w 3 serii podnoszę tylko 3-4 razy (ktoś mi pomaga) a ja koncentruje sie na powolnymn ruchu negatywnym.
W 4 serii w celu lepszego zmęczenia mięśni możesz ponownie zmniejszyć cięzar i dojechać na maksa. Nie martw sie po treningu tez nie zrobię ani jednej pompki klatka jest zmęczona i tak ma być!!!!

rocky123456
16-04-10, 08:04
ok to może w 1 serii podnsić powiedzmy 55kg a nie 30kg? I co z tricepsem?

rafio83
16-04-10, 09:18
Ka poczatku musisz okreslic jaki jest Twój cel,masa,rzeźba??? Zakładam ze masa!
Zacznij pierwsza serie od 80% swoich możliwości druga 90% trzecia 100% jak nie dasz rady niech kolega Ci pomoże w ruchu pozytywnym. Czwarta seria to jak chcesz albo tak jak pisałem wyżej albo tak samo z pomocą kolegi wyciskać te 100%
Co do trica to wyciskanie francuskie jest dość ciężkim ćwiczeniem i nie polecam Ci go na początek, jest dużo innych dobrych cwiczen na tric!!!!

Jeszcze jedno, DIETA jest? Bo bez niej to możesz sobie machać i tak nic z tego nie będzie!!!

D3
16-04-10, 11:46
Jak robi masę to nie powinień dochodzić do 100% CM, a z pewnością nie na tym poziomie. Staraj się, aby w ostatniej serii dochodzić do 6 powtórzeń samemu, ustal sobie taką granicę, musisz dobrać dobrze ciężar.

rafio83
16-04-10, 15:26
Własnie jak robi mase to powinien! Zgadzam sie z Tobą ze może nie na tym poziomie ale później owszem.

Dominick
16-04-10, 15:43
jak sama nazwa wskazuje max to maxymalny ciężar jaki uniesie 1x. wiec po co ma dochodzic do maxu skoro chce robic te 8 powtórzeń

rafio83
16-04-10, 16:41
jak robi serie z progresją to jedzie np tak 8 8 6 i czwarta seria ciężar większy niż w trzech poprzednich i nie ważne ile ruchów bedzie może byc nawet 1 czy 2 z pomocą kogoś w ruchu pozytywnym.

Micek185
16-04-10, 17:59
robiąc 4 serie z założeniem powtórzen 8-12 dwiepierwsze serie powinny wygladac tak:12.10 i odkładasz gryf,3 seria 8powt na maxa 8juz maks siły i ostatnia seria robisz samodzielnie 6ruchów z tym że oststnie ruchy to ile tylko siły masz pchasz i może ci ktoś jeszcze pomoc 2powt zrobić,

teraz najważniejsza sprawa te dwie ostatnie serie są w zasadzie najwazniejsze tu jest prosta zasada jesli w ostatniej serii nie dajesz rady to organizm musi sie do tego przystosowac i dlatego powstaja mikrourazy które budują mięśni dodajac ci siły i obwodów to założenie kulturystyki.
pozdro

rafio83
16-04-10, 19:45
Micek wydaje mi sie ze jedno równa się drugiemu! Czyli co jak w 4 serii zrobi zamiast 6 ruchów(ostatnie dwa czy trzy z pomocą kogos) 3 ruchy tez z pomocą kogoś to będzie żle???
Tez powstaną mikrourazy dodajac siły i obwodów :) 1=2
No ale może się mylę, wkoncu to ty jestes moderatorem.
POZDRO

rocky123456
16-04-10, 21:17
ok zastosuje sie do Waszych zaleceń zobaczymy co z tego wyjdzie.
Więc plan jest taki

rozgrzewka: 20kg 12 powt.
1seria: 50kg 12 powt
2 seria: 55kg pewnie dam rady wycisnąć z 8,10 razy
3 seria: 100% ile tylko dam rady wycisnąć
4 seria: np. 30kg dla zmęczenia mięśni