PDA

Zobacz pełną wersję : Mój plan treningowy. Co zmienić?



Nojas
13-04-10, 21:47
Witam! Jestem nowy na forum.

Posiadam siłownię w domu składającą się z: ławeczki na wyciskanie klaty oraz nóg, ławeczki ukośnej, drążka, a także wioślarza i coś w rodzaju steppera (taki stepper z tym, że ma jeszcze takie coś na ręce - mam na końcu języka nazwę urządzenia ;d).


Trenowałem jakoś w zeszłym roku, ale zabrakło chęci i po 3-4 miesiącach przerwałem trening.



Moje parametry wyglądają następująco: 65kg wagi przy 184cm wzrostu.
Do czego dążę? Do ładnej rzeźby ciała (przede wszystkim mięśnie brzucha, klaty i ramion, jak i rozwinięcie reszty mięśni ciała, ale nie skupiam się na nich aż tak bardzo. Poza tym przydałoby się jeszcze jakieś 5-10kg wagi więcej (najlepiej masy mięśniowej :)).



Moje treningi wyglądają tak:



3 serie ćwiczeń:

-brzuchy na ławeczce ukośnej (30 powtórzeń)
-nogi na ławeczce na leżąco - 30kg (ok. 30 powtórzeń)
-wyciskanie na klatę - 30kg (20 powtórzeń)
-wyciskanie na biceps hantlem - 7kg (ok. 30 powtórzeń na rękę)
~na koniec po 3 seriach jeszcze raz robię brzuchy.


Czas trwania treningu - około 40-45min.
Staram się ćwiczyć codziennie.



Dodam, że słaby nie jestem, ale brak mi rzeźby (takiej jakiej bym chciał;) ). Mam bardzo szybki metabolizm, co można wsnioskować po mojej wadze.

Jakoś bardzo dużo nie jem, ale myślę, że koło 2500-3000kcal dziennie uda mi się wszamać.


Z supli posiadam nieużywaną (jak na razie) kreatynę. Jeśli trzebaby kupić jakieś gainbolici czy te sprawy to mogę (czytaj: mogę wydać trochę kasy, ale bez przesady), ale nie chcę się zbytnio faszerować.


A WIĘC: MASA I RZEŹBA.


PYTANIA:
1. Czy zalecacie jakieś zmiany w moim treningu?
2. Jakie suple zastosować, kiedy zacząć stosować i w jakich ilościach? (szukam supli sprawdzonych, a nie drogich nowości. Poza tym to mają być tylko wspomagacze, więc zalećcie jakieś podstawowe suple, a nie oddzielny środek na każdy mięsień i o każdej porze dnia - żartuje oczywiście).
3. Co zalecacie jeśli chodzi o dietę? (proszę o jakieś ogólniejsze informacje - czego jeść najwięcej, itp.)



Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA WSZELKIE ODPOWIEDZI I POMOC!
Pozdrawiam, Nojas. :happy: