PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania



krzyniu221
07-04-10, 16:02
1. Jeśli po treningu nie mam zakwasów to znaczy, że źle ćwiczę? Przy takim trybie mięśnie mi nie urosną? (po pierwszych treningach je miałem, a teraz jakoś nie)
2. Wiadomo, że ćwicząc nie powinno się pić. Co się stanie jak np. na zakończenie szkoły na imprezie wypiłbym z kumplem 0.5L na pół? Jaki efekt przynosi alkohol na kulturystę? Wiem, że ścina białko, co to znaczy?

Phobos
07-04-10, 17:04
1. Jeśli po treningu nie mam zakwasów to znaczy, że źle ćwiczę? Przy takim trybie mięśnie mi nie urosną? (po pierwszych treningach je miałem, a teraz jakoś nie)



Nie. Zakwasy wcale nie muszą oznaczać dobrego treningu. Logiczne, że po jakimś czasie mięśnie zaczynają się przyzwyczajać
do wysiłku fizycznego. Np. podczas treningu FBW zakwasy nie występują prawie w ogóle.



2. Wiadomo, że ćwicząc nie powinno się pić. Co się stanie jak np. na zakończenie szkoły na imprezie wypiłbym z kumplem 0.5L na pół? Jaki efekt przynosi alkohol na kulturystę? Wiem, że ścina białko, co to znaczy?


Raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzi, choć mówię tutaj o słabszych alkoholach jak piwo. Z mocniejszymi nie orientuję
się gdyż takowych nie piję.

KowalX
07-04-10, 17:13
1. Jeśli po treningu nie mam zakwasów to znaczy, że źle ćwiczę? Przy takim trybie mięśnie mi nie urosną? (po pierwszych treningach je miałem, a teraz jakoś nie)
2. Wiadomo, że ćwicząc nie powinno się pić. Co się stanie jak np. na zakończenie szkoły na imprezie wypiłbym z kumplem 0.5L na pół? Jaki efekt przynosi alkohol na kulturystę? Wiem, że ścina białko, co to znaczy?
1.Nie.Ja po długim unieruchomieniu miałem bóle mięśniowe od samego chodzenia. Wyobrażasz sobie jak bym miał je mieć za każdym razem jak tylko wybiorę się na spacer?:)
2.Ścinaniem bym się nie przejmował,każde białko przed strawieniem jest ścinane ;).Alkohol odwadnia organizm ,pozbywa witamin i minerów.
Zaszkodzi czy nie czasami impreza człowiekowi jest potrzebna ;).Tylko nie trenuj na kacu.

krzyniu221
07-04-10, 20:07
Słyszałem, że jeden kieliszek to tydzień treningu do tyłu. Co to znaczy? Mięśnie się zmniejszają czy jak?

KowalX
07-04-10, 20:12
Słyszałem, że jeden kieliszek to tydzień treningu do tyłu. Co to znaczy? Mięśnie się zmniejszają czy jak?
Co do tego ile do tyłu to bym polemizował.Chodzi o to co wypisałem ,odwodnienie,wyjałowienie z substancji odżywczych.Owszem odwodnione mięśnie nie są tak pełne.

krzyniu221
07-04-10, 20:14
Czyli jeśli będę ćwiczył, a potem wypije to nic nie stracę jeśli chodzi o rzeźbę mięśni?

KowalX
07-04-10, 20:16
Czyli jeśli będę ćwiczył, a potem wypije to nic nie stracę jeśli chodzi o rzeźbę mięśni?
W sensie wypijesz po treningu?

Radek1989
07-04-10, 20:40
Jeśli napijesz się raz na 3 tygodnie do bólu , a raz na 4 dni po jednym piwku do obiadu , to nie będzie tragedii , ale jak masz zamiar co sobote disco - disco - wóda - piwo - kacor - klin , to lepiej nie ćwicz w ogóle bo jak dodasz to tego wyczerpujące treningi to po prostu twój organizm powie w pewnym momencie - ,,ni huya". Ja wychodzę z założenia że lepiej robić sobie tzw. cykle :d Tez lubię wypić , i raz na 2 miesiące nawale się jak ruska świnia , naodwalam popy , borut i w ogóle dużo by tu opowiadać , a potem to już raz na 5 dni jedno lub dwa piwka , bo przez dwa miesiące albo i dłużej nie chce patrzeć na wódkę :D

Chyba dobry pomysł nie ??:D