PDA

Zobacz pełną wersję : Efekt JO-JO



moherowy_beret
08-02-07, 22:15
Słuchajcie mam taki problem.
W grudniu ważyłem 83,5 kg, (wzrost jakieś 183 cm) dziś ważę 77,5 kg (184,5 cm). Daje to 6 kg straty sadła w przeciągu około 2 miesięcy. Z wyniku oczywiście jestem zadowolony, ale ostatnio słyszałem o efekcie jojo. Przy szybkim chudnięciu organizm chcąc się zabezpieczyć magazynuje tłuszcz. Jak do tej pory nie stosowałem żadnych specyfików jedyne czego się trzymam to : 3 wizyty na siłowni w tygodniu, jeden dwa razy w tygodniu basen, 4 razy w tygodniu wf :razz:, i staram się jak najwięcej chodzić, bardzo duże ograniczenie cukrów i nie jedzenie kolacji. I przede wszystkim nie głodzę się (rano zawsze śniadanie (najczęściej płatki, bądź kanapki), później drugie śniadanie (2-3 kromki chleba + ser, ew. wędlina), obiad a w ramach podwieczorku dużo owoców).
Czy może u mnie wystąpić ten efekt JOJO czy nie martwic się niczym i dalej tracić na wadze w tym samym tempie ?

rocky_balboa
08-02-07, 23:00
mialem prawie tak samo, mam 15 lat i mialem 78kg+ w swieta a po swietach 72 :O
ale podejrzewam ze to wina sylwka bo sie schlałem jak dzika dzifka:D

grzesiek k
09-02-07, 12:31
mialem prawie tak samo, mam 15 lat i mialem 78kg+ w swieta a po swietach 72 :O
ale podejrzewam ze to wina sylwka bo sie schlałem jak dzika dzifka:D
Kurwa ile ty wazysz ?? jak na prawdę tyle wazysz to jest z Ciebie prze huj.Co teraz Bierzesz ??

kociolcyk
09-02-07, 15:20
mialem prawie tak samo, mam 15 lat i mialem 78kg+ w swieta a po swietach 72 :O
ale podejrzewam ze to wina sylwka bo sie schlałem jak dzika dzifka:D
[cenzura] ile ty wazysz ?? jak na prawdę tyle wazysz to jest z Ciebie prze [cenzura].Co teraz Bierzesz ??
to zalezy jeszcze ile ma wzrostu

sylwka
09-02-07, 15:59
N oto może krótko przybliżę działanie efektu jojo ;>
Jeśli ktoś robił sobie dietę i schudł, to może uznać, że może zjeść to, czego się wyrzekał w ostatnich dniach. Czyli powrót do poprzedniego jadłospisu (albo mogą to też być napadygłodu, ale to zazwyczaj po głodówkach).
Dlatego organizm zacznie gromadzić zapasy tłuszczu w obawie, że znowu powróci niskokalorycznej diety.

Jeżeli będziesz przestrzegał diety, to sądzę, że efekt jojo Ci nie grozi ;) Poza tym, ćwiczysz, więc i tak, jeśli będziesz stopniowo zwiększać kaloryczność swoich potraw (tak o 200-300kcal tygodniowo), to nic się nie stanie, bo i tak to spalisz :) Sama dieta nie wystarczy, żeby schudnąć :)

areneusz
20-02-07, 21:51
Ja waże 85 kg przy 183 cm wzrostu, tłuszczu mam mało