PDA

Zobacz pełną wersję : Barki - boczne aktony



Pioter1994
03-04-10, 16:06
Witam

Mam problem z bocznymi mięśniami barków ( są dość małe w stosunku do trica i bica).

Proszę byście podali mi swoje ulubione i skuteczne zarazem ćwiczenia na te mięśnie ( wiem że jest tego pełno w necie, ale bez opinii i nie wiem które najlepsze).

PS: proszę nie podawajcie unoszenie sztangielek na boki bo to ćwiczenie mi CAŁKOWICIE nie podchodzi ( szybko mi się ręcę meczą - to samo było kiedy chodziłem na shaolin kempo - sztuka walki - nie mogłem gardy trzymać bo m się ręce strasznie męczyły).

POSYPIĄ SIĘ SOGI!

Mirmillo
03-04-10, 16:16
Jedno z drugiego wynika- jeśli masz słabe mięśnie to szybko się będą męczyć.
Ja lubię unoszenie sztangielki bokiem w leżeniu, albo dwóch sztangielek w opadzie tułowia. Nic innego na boczne nie wymyślisz...

burn
03-04-10, 16:16
Sztanga zza głowy, wyciskanie sztangielek, "Arnoldki", podciąganie sztangi do brody.
@edit : faktycznie nic ;/

BULLI
03-04-10, 16:46
Jedno z drugiego wynika- jeśli masz słabe mięśnie to szybko się będą męczyć.
Ja lubię unoszenie sztangielki bokiem w leżeniu, albo dwóch sztangielek w opadzie tułowia. Nic innego na boczne nie wymyślisz...

unoszenie sztangielek w opadzie tylowia?? na boczne??? To jest cwiczenie na tylne aktony barkow.

Mirmillo
03-04-10, 16:51
Zgadza się. Jednak boczne są również bardzo zaangażowane w tym ćwiczeniu. Zależy to oczywiście od tego jak głęboki jest to opad i czy jest on podparty.

BULLI
03-04-10, 16:56
Zgadza się. Jednak boczne są również bardzo zaangażowane w tym ćwiczeniu. Zależy to oczywiście od tego jak głęboki jest to opad i czy jest on podparty.

no teraz jest jasniej. To moze nie w opadzie tylko w lekkim pochyne tulowia(moje ulubione) :)

Mirmillo
03-04-10, 16:58
o to to ;d

Pioter1994
03-04-10, 19:29
Mój plan na barki to:
- podnoszenie sztangi do brody,
- wyciskanie z za karku,
- unoszenie sztangielek bokiem.

Jednak unoszenie chce wywalić i zamienić na inne ćwiczenie na boczne aktony. To co napisaliście niestety wiem...

Przy podnoszeniu sztangi do brody pracują przdenie i srodkowe częsci a przy podnoszeniu sztangi z za karku pracują środkowe i tylne. Chciałbym dodać do tego jakieś ćwiczenie specialne tylko na środkowe części barków.

hubi1910
03-04-10, 19:56
Na boczne aktony :
Unoszenie ramion w przód ze sztangą
Unoszenie ramion ze sztangielkami w leżeniu
Wyciskanie sztangi zza głowy
Military Press

Na środkowe aktony :
Unoszenie sztangielek bokiem w górę

luo
03-04-10, 20:10
Na środkowe aktony :
Unoszenie sztangielek bokiem w górę
Możesz też unosić jedną ręką sztangielkę mając tułów lekko pochylony na bok np. podtrzymując się ręką o atlas, przez co wydłużysz ruch

Pioter1994
03-04-10, 20:11
To już jakaś podpowiedź. Hmm tak mnie zastanawia. Wyciskanie żołnierskie jest na środkowe ? Bardziej mi to na przednie wygląda

PS Hubi: Boczne i środkowe to to samo.

hubi1910
03-04-10, 21:24
Hmm tak mnie zastanawia. Wyciskanie żołnierskie jest na środkowe ? Bardziej mi to na przednie wygląda

Military Press - główne zaanagażowane mięśnie-przednie i boczne aktony mięsni naramiennych, mięśnie trójgłowe ramion.