PDA

Zobacz pełną wersję : Co na początek?



Andrew_ace
02-04-10, 23:41
Witajcie,

Od dawien dawna myślę o treningu jakiegoś stylu a niebawem mam zamiar wcielić myśli w czyn. Tyle, że nie miałem dotąd do czynienia z żadną ze sztuk walki. Co polecacie na start? Interesuje mnie raczej defensywa jak ofensywa stąd myślę, że należałoby z początku pomyśleć o czymś w stylu "praktycznej samoobrony". Jest taka szkoła w Rzeszowie nakierowana na sytuacje uliczne. Wszystko dlatego, że mam wrażenie iż w przypadku innych sztuk walki, będę musiał długo czekać na konkretne umiejętności. Zacząłbym od tego a potem się ukonkretyzował na np kick boxing.

Jakie jest Wasze zdanie?

fallenursus
02-04-10, 23:42
wu-shu
ninjitsu

D3
03-04-10, 01:47
Judo. Potem ewentualnie możesz pomyśleć nad czymś innym

BoloYeung
03-04-10, 14:40
jak nad czymś innym?? to bezsensu jeśli chce iść w strone judo to niech idzie cały czas a nie skacze z sztuki nad sztuką , w judo nauczy się przerzutu przez ramie w boksie pracy nóg a w kick boxingu high kicka no powodzenia . Musisz poprostu wybrać sobie jedną sztuke walki która będzie Ci najbardziej odpowiadać na niej sie skupic i ją kierować , jeśli za kilka lat osiągniesz coś duzego w tej dziedzinie mozesz pomyślec nad czymś nowym , ale nie opłaca sie robic tego jeśli jeszcze nie zaczołeś czegoś pierwszego

KowalX
03-04-10, 15:04
należałoby z początku pomyśleć o czymś w stylu "praktycznej samoobrony". Jest taka szkoła w Rzeszowie nakierowana na sytuacje uliczne.


Żadne tego typu wymysły jak np. krav -maga ,street czy inne,bo można je o kant dupy rozbić ;).Jak się zapisujesz wybierz szkołę,która Ci odpowiada ,a nie sugeruj się stylami,bo może właśnie tam się odnajdziesz ,a nie koniecznie w stylu ,który ktoś Ci polecał.Tylko jeszcze raz,żadnych tak zwanych ulicznych.

Andrew_ace
03-04-10, 15:29
Nie uwierzę, że wszystkie sztuki walki są równie praktyczne i wszechstronne. Są np. słabe w parterze. Capoeira jest widowiskowa, ale nie widzę jej na ulicy. Zanim zrobię obrót dostanę już kopa w dupę. Aikido przyjęło chyba za normę, że przeciwnik podaje rękę żeby go przerzucić. Co powiedzie o tym: http://www.pszps.pl/ ? Kumpel mówi, że dzieciarnia, ale mnie intryguje.

D3
03-04-10, 15:40
jak nad czymś innym?? to bezsensu jeśli chce iść w strone judo to niech idzie cały czas a nie skacze z sztuki nad sztuką , w judo nauczy się przerzutu przez ramie

Ty umiesz jeszcze czytać ze zrozumieniem? Koleś pisze, że go interesuje defensywa bardziej niż ofensywa, to mu napisałem, że judo na początek, bo jest stricte defensywne. Na judo nauczy się padów, opanuje balans ciała, będzie miał walki w parterze, a nie "nauczy się przerzutu przez ramię". Ćwiczyłem judo 3lata za bajtla i tylko laik może napisać takie pierdoły Bolo. Przerzutu przez ramię żaden trener nie uczy na samym początku, bo technicznie jest to dosyć skomplikowane. Nigdzie też nie napisałem, że ma koniecznie iść w stronę innych sztuk walki, a użyłem wyrazów "ewentualnie" i "potem". Judo da mu dobre podstawy (np. pady w takich sztukach walki jak aikido czy jujitsu) i jest dobrym punktem wyjścia. Jeśli będzie chciał zostać przy judo to zostanie, jeśli będzie czuł niedosyt to będzie rozglądał się za czymś innym. CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM, bo nie chce mi się pisać jak do 3letnich dzieci qrwa.

KowalX
03-04-10, 18:24
Nie uwierzę, że wszystkie sztuki walki są równie praktyczne i wszechstronne. Są np. słabe w parterze. Capoeira jest widowiskowa, ale nie widzę jej na ulicy. Zanim zrobię obrót dostanę już kopa w dupę. Aikido przyjęło chyba za normę, że przeciwnik podaje rękę żeby go przerzucić. Co powiedzie o tym: http://www.pszps.pl/ ? Kumpel mówi, że dzieciarnia, ale mnie intryguje.
Tak dlatego napisałem żadnych ulicznych ,bo opierają się na głupotach,wymysłach,teoriach i otoczce.Aikido nie nadaję się na nic poza pokazami.Link ,który podałeś to chyba federacja jujitsu.
Niby capoeira taka ,a fajnie się to ogląda :D

http://www.youtube.com/watch?v=e0KfQE2-ZqA&feature=PlayList&p=B7F0966EA0AB2D55&playnext_from=PL&playnext=1&index=5

sl4by
03-04-10, 18:31
Zacznij od boksu jak masz mozliwosc... W boksie wyrobisz sobie dobre podstawy trzymania gardy, uderzen prostych i innych, balansu ciałem, trzymania dystansu i pracy nog... Po boksie bedziesz miał bardzo dobre podstawy do kick boxingu...

Bull2
03-04-10, 18:52
boks . . .

BoloYeung
03-04-10, 18:54
nie tak łatwo przestawić sie z boksu na kick i odwrotnie

KowalX
03-04-10, 18:54
A ja to samo idź na to co Tobie odpowiada i nie sugeruj się innymi.

BoloYeung
04-04-10, 00:23
kowal popieram

Andrew_ace
04-04-10, 00:35
Wybór nie jest taki prosty z racji mnogości opcji. Nie chcę zapisać się na coś i potem żałować, że nie o to mi chodziło albo, że chodzę pół roku a nic kompletnie nie umiem. Zdaję sobie sprawę, że pół roku to bardzo mało, ale cokolwiek chciałbym kojarzyć. Chociażby jak się zachować, zasłonić, uniknąć ciosu. Boks wydaje mi się bardzo praktyczny, mało wyszukany. Choć tracę przewagę jeśli stanę na przeciw goryla, tu przydałyby się już chwyty.

A co do Capoeiry.. Wystarczył mi jeden filmik:-D : http://www.youtube.com/watch?v=hIrirlAdkk8

Tomaszek
04-04-10, 01:13
Taka dyskujsja daleko nas nie pokieruje. Każdy będzie popierał swoją sztukę walki lub to co poprostu mu najbardziej leży. Mogę troszke opowiedzieć z swojej przeszłości. Od małego trenuję tae kwon do...do dziś uwielbiam ten sport uprawiać lecz na początek nie polecam. Długo z tym walczyłem by się nauczyć trzymać gardę. Specialnie zaczełem chodzić na treningi boksu. Przechodząc do kickboksu stare umiejętności się przydają bardzo! A obecnie to w muay thai dużo rzeczy się od nowa ucze.
Nie wiem jakie masz możliwości/propozycje treningowe ale dlamnie na początek był by idealny właśnie Muay Thai. W życiu się napewno bardzo przyda, bo dobry trener tobie dokładnie przedstawi jak się w niektórych sytułacjach zachować. Pozatym ...będziesz miał efekty już po krótkim czasie. Wiem że tyle ile początkujący jest wstanie się nauczyć w MT w życiu nie zdołałby się naumieć w TKD. Sam z niektórymi kopnięciami mam jeszcze swoje kłopoty.

Dlamnie ważne jest, by na początku nie marnować czas i odrazu szukać sztukę walki łączącą ręce i nogi. To jest jeden z powodów dlaczego nie mogę przeżyć że moja młodsza siostra chodzi na Boks.

Podaj prosze jakie masz tam oferty.
Pozdrawiam

Mirmillo
04-04-10, 10:26
Musisz sam podjąć decyzję bo tu każdy będzie pisał swoje. Pomyśl co Ci się podoba najbardziej i do czego masz predyspozycje. Nie nastawiaj się na skakanie po sw bo to bez sensu. Wybierz jedną sztukę i jej się trzymaj. Ja trenuję ValeTudo i według mnie jest to najtrudniejsze co może być, ale tym się nie ma co przejmować, bo z czasem wszystkiego się nauczysz.
Bardzo dobrze wspominam również Tajski, który ćwiczyłem rok czasu. Ale wtedy i predyspozycje były do tego bardzo dobre- długie ręce i nogi, waga około 70kg.

Andrew_ace
04-04-10, 17:05
Boks może i praktyczny, można potrenować trochę w warunkach domowych, ale nie ma ścięć, kopnięć ani parteru. Jeśli ktoś będzie umiał takie rzeczy uzyska nade mną przewagę i vice versa.
Wybiorę się na zajęcia http://www.pszps.pl/ i zobaczę co sobą reprezentują.

Dzięki wszystkim za rady, rozdałem parę SOGów. Pozdrawiam

KowalX
09-04-10, 16:57
Wybór nie jest taki prosty z racji mnogości opcji. Nie chcę zapisać się na coś i potem żałować, że nie o to mi chodziło albo, że chodzę pół roku a nic kompletnie nie umiem. Zdaję sobie sprawę, że pół roku to bardzo mało, ale cokolwiek chciałbym kojarzyć. Chociażby jak się zachować, zasłonić, uniknąć ciosu. Boks wydaje mi się bardzo praktyczny, mało wyszukany. Choć tracę przewagę jeśli stanę na przeciw goryla, tu przydałyby się już chwyty.

Niby dlaczego masz żałować?To ile się nauczysz zależy też od twojej pracy.To ,że dany styl jest teoretycznie lepszy nie znaczy,że Ty lepiej się w nim sprawdzisz.Może masz predyspozycję do np. boksu,a kompletnie nie sprawdzisz się w mma.To ty masz się dobrze czuć na treningu nie inni.Co do treningu ,wybierz się poćwicz jeden raz i się przekonaj.Ludzie w klubach dają taką możliwość.No może poza krav maga gdzie mnie wyproszono jeśli nie będę trenował,pewnie mieli tajemne techniki haha :twisted:.Pamiętaj tylko ,że dobry trener oprócz skupiania się na wysiłku fizycznym zajmuję się też samym treningiem,a nie jak zdarzało się widzieć 1h rozgrzewaka ,pompowanie,a na walce ,technikach mało kto się skupiał.Co do capoeiry to świetnie rozwija koordynację,kondycję i daję dużą satysfakcję.To ,że uczysz się salt itp. nie znaczy ,że na ulicy masz latać od chodnika do chodnika,ludzie bądźmy realistami.Jak ćwiczysz zapasy to raczej też nie będziesz robił suplesa na betonie głową w dół oponenta no chyba ,że więzienie Ci się marzy.To samo z mma ,niektóre obalenia również mogą się tak skończyć.Jakich byś nie miał umiejętności to Ty ich będziesz używał,nikt za Ciebie.