PDA

Zobacz pełną wersję : PYTANIE DO ZNAJACYCH SIE NA SIŁOWNI!!! WAŻNE!!!



karolcia
08-02-07, 15:10
panowie (lub panie) mam do was pytanko-bardzo wazne dla mnie...mam kilku znajomych ,ktorzy duzo i dlugo cwicza na silowni i kazdy z nich stracil kilka centymetrow wzrostu...Bardzo mi zalezy,zeby choc troche sie "zmniejszyc" poniewaz jestem bardzo wysoka :( Prosze o rady jakie cwiczenia robic i ktore sprawia, ze ubedzie mi choc kilka cm wzrostu...wiem ze ma to jakis zwiazek z obciazaniem kregoslupa chyba... Nie znam sie ale bardzo mi na tym zalezy a jestem pewna ze mozna to po jakims czasie osiagnac, bo tak przeciez jest z kulturystami.
Prosze o powazne odpowiedzi.
Dzieki.

blt
08-02-07, 15:17
sory jest to nie mozzliwe .... :(

Blakee
08-02-07, 15:23
Nie można się "zmniejszyć". Są ćwiczenia, które w przeciwieństwie do innych mocno obciążają kręgosłup i w przypadku młodych ludzi przed 21 rokiem życia sprawiają, że rosną, ale wolniej niż gdyby nie trenowali. Po prostu nie ma procesu odwrotnego do wzrostu.

kociolcyk
08-02-07, 16:16
ile masz lat??
rosniesz jeszcze??
jak tak to mozesz obciązac kręgosłup robiac MC albo cos co obciąza kręgosłup

Kropek_KWpl
08-02-07, 16:42
sorki, ze sie wtrace ale ja mam pytanie, ktore te cwiczenia powoduje, ze sie wolniej rosnie??? Wymięci wszystkie jakie znacie
pozd.

melonsss
08-02-07, 19:08
Ja mam dokładnie odwrotny problem . Mam 17 lat i zaledwie 176 cm wzrostu . Czy istnieją jakieś ćwiczenia zwiększające szybkość rośnięcia ?? I jakich ćwiczeń na siłowni powinienem unikać , aby wzrostu nie hamować ??




P.S : Skoro już piszę to nie bede tworzył nowego tematu bo po co :) Możecie mi podać jakieś ogólne zasady treningu na siłę ?? Tzn czy np. mało serii z dużą ilością powtórzeń z dużymi obciążeniami czy jakoś tak . Chodzi mi o ZASADY. Trening sam sobie ułożę . :)

bocion
08-02-07, 19:29
karolcia, pewne cwiczenia takie jak wyciskanie zolnierskie albo w siadzie(na barki czyli nad glowe) obciazaja kregoslup i powoduja zmniejszenie przestrzeni pomiedzy kregami, co w rezultacie doprowadzi do faktycznego obnizenia wzrostu; jednak bedzie to tak znikoma roznica ,nie bedzie jej widac(max 2-3cm), mozesz nie uniknac bolow kregoslupa(przynajmniej ja tak czasami mam). Lepiej daj sobie spokoj; niestety musisz sie pogodzic z tym ze jestes taka wysoka.

[ Dodano: 08-02-2007, 19:34 ]
melonsss, cwiczenia takie jak napisalem karolci plus martwy ciag, wioslowanie sztanga, przysiady ze sztanga rowniez.

Slyszalem ze dobrym sposobem na zwiekszenie wzrostu(niewiele ale zawsze cos) jest zwisanie na drazku, po kazdym treningu na przyklad

Prezydent_1c
08-02-07, 19:41
Dziewczyno .... Szkoda zdrowia ... Pozatym nie ma takich ćwiczen zebyś zmalała nie uszkadzając sobie kregosłupa i będzie to max 3cm. Chcesz pozniej na starość na wóżku śmigać ?? Znajdz sobie chłopaka wysokiego i będzie git ;) To jedyny zdrowy sposób na twój problem. A tak z ciekawości to ile masz wzrostu i ile lat ?

DarO
08-02-07, 20:51
musiala bys zostac kulturystka czego chyba nie chcesz =P bo zadko jaki chlopak chce miec dziewczyne ktora od niego wycisnie wiecej na laweczce a w dodatku ma wiekszego bicka :) nie martw sie nic wzrostem :)

Czaja
08-02-07, 21:22
Nie słyszałem żeby ktoś malał na siłowni. Daj sobie spokój. Ja tam lubię wysokie dziewczyny. :wink:

DarO
08-02-07, 21:43
Hehe no widzisz kolega juz zagustowal :D:P teraz tylko GG i wszystko ok hehe :P

karolcia
09-02-07, 10:28
to jakim cudem oni sa nizsi niz kiedys? (fakt,ze duzo lat cwicza) w takim razie jesli naprawde nie ma sposobu aby zmniejszyc sie cwiczeniami,to moze jakies inne rady? ktos pytal- mam 21 lat i 180cm :(

DarO
09-02-07, 11:07
Hehe nie kurcza sie tylko nie rosna =) kobity maja przedewszystkim problem z waga a nie ze wzrostem hehe =P

grzesiek k
09-02-07, 11:18
MC się kłania i ta jak już koledzy wspomnieli wszystkie ćwiczenia które męczą kręgosłup ale ja wole rosnąc niż być małym.Tzn byc wielkim to dobrze i źle byc małym to dobrze i źle :wink:

kociolcyk
09-02-07, 14:26
karolcia ja ci powiem: nie ciwcz tylko cie bedzie kręgosłup bolał musisz sie pogodzic ze swoim wzrostem-wysokie panienki tez maja + :wink:
tak ze ciesz sie ze nie jestes krasnal bo 180 w wieku 21 lat to jeszcze nie tragedia

rocky_balboa
09-02-07, 15:54
180 cm to jesteś wysoka ale nie jakaś godżilla, uwierz mi że są wyższe np. w moim gimnazjum, moja nauczycielka zresztą tez tyle ma, ale spoko bo jak jest wysoki chłopak to fajnie jak wysoka laska przy nim stoi :)
co do malenia... to moze ci sie zdaje bo stali sie bardziej szerocy i to sie wtedy nie wydaja juz takie patyczaki ;p

blt
10-02-07, 01:32
ja ci powiem tak
przeslij mi swoje foto a ja ocenie czy masz powody azeby kombinowac ze swoim wzrostem czy nie
uwierz mi ja sie znam
foto na pw mile widziane :) :) :)

grzesiek k
10-02-07, 09:43
ja ci powiem tak
przeslij mi swoje foto a ja ocenie czy masz powody azeby kombinowac ze swoim wzrostem czy nie
uwierz mi ja sie znam
foto na pw mile widziane :) :) :)
Ja tez się na tym znam i tez mi wyślij na PW :mrgreen:

kociolcyk
10-02-07, 11:50
e to mi tez wyslij -zdjecie dziewczyny mile widziane :mrgreen:

Prezydent_1c
10-02-07, 13:07
To jak wszyscy to i ja też chce ;) Ale z 180cm znajdziesz sobie chłopa 190 albo 200 i juz jest dobrze ;)

[ Dodano: 10-02-2007, 13:08 ]
Modelki tyle wzrostu mają wogóle :P około 175 prawie kazda ;) takze nie jest zle :d

karolcia
10-02-07, 16:42
ale mi sie podoba facet ktory ma 170cm :( bo zmalal od cwiczen,kiedys mial 7 cm wiecej.... :( i co ja mam zrobic? mam u niego szanse? pewnie nie,a i tak nie nosze juz butow na obcasach :(

kociolcyk
10-02-07, 17:06
to chociaz spróbuj :twisted:
nie dla jednego faceta bedziesz chodziła malutka całe zycie

jonasz7
10-02-07, 19:04
karolcia, nie jesteś wysoka, uwierz!! Nie masz się co zadreczać ja tak samo jak czaja wole wysokie dziwczyny :idea: :idea: pomimo tego że sam jestem kurdupel :cry: :cry:
A wracając do ćwiczeń to nic nie rób bo sobie tylko zaszkodzisz!! Może wstrzymasz wzrost może nawet się skurczysz 3cm (wątpie) ale za to mięsnie ci urosnął a to nie będzie fajne u kobitki!!
Napewno jesteś ładna i dla jednego chłopaka chcesz być mała? Przecież dziewczyną podobają się wysocy, przystojni, bruneci. >>>>>Ja jestem brunet :mrgreen: :mrgreen:
pzdr.

grzesiek k
15-02-07, 20:29
ja lubie wysokie Babki a inni nie wiesz dlaczego ?? nie ?? bo nie moga im patrzeć na Dekolt :grin: to taki żart jesteś wysoka dziękuj za to panu bo inne sa smutne dlatego że są małe :mrgreen: cos mi to nie wyszło ale cóż :grin: napewno jestes fajna i nie patrz na to że jesteś wysoka

karolcia
17-03-07, 19:40
probowalam posluchac Waszych rad i jakos sie z tym pogodzic ale nie moge!!! moj chlopak zostawil mnie dla nizszej o 15cm !!!! ratunku!!!! chce za wszelka cene "zmalec" inacze zycie dla mnie bedzie bez sensu :( niech kazdy pisze co wie na ten temat!!! co mgoe zrobic??????? plissss

jonasz7
17-03-07, 19:52
karolcia, bardzo mi przykro.
Skoro cię zostawił to znaczy że nie był cię wart, nie ma co płakać.
Ale zmaleć się nie da, ja za to mam na odwrót :cry:
pzdr.

grzesiek k
17-03-07, 19:58
Karolcia sog za to ze nie rezygnujesz jesteś wielka hehe sory nie chodziło mi o wzrost ten chłopak to pewnie jakiś huj ktury poleciał na inną dlatego że ma większy biust :grin: ty też masz na pewno duży i na 100% jesteś ładna wiec na twoim miejscu nie zawracał bym uwagi na wzrost ale jak już na tym postawiłaś no to radzimy coś na to
próbowałaś wszystkich ćwiczeń na kręgosłup ?? typu MC,Przysiady z obciążeniem,Wyciskanie za karku ?? i to by było na tyle próbowałaś tego ??

jonasz7
17-03-07, 20:03
grzesiek k, hehe te ćwiczenia nie skurczą jej!!
Mogą tylko spowodować że wolniej będzie rosła.
pzdr.

P4l4d7n
17-03-07, 23:01
Cwiczenia moga jedynie spowodowac zachamowanie wzrostu.

Ja mam 188cm i nie chcialbym zmalec ani o jeden :P. Tym jest sie wyzszym tym trudniej nabrac masy ale tym lepiej to wyglada :).

karolcia
17-03-07, 23:30
nie, nic nie probowalam,nie wiem jak to sie robi- piszcie cwiczenia na skurczenie kregoslupa i jak je wykonywac, moga byc nawet szkodliwe. dzieki.

bocion
17-03-07, 23:37
Dziewczyno nie zmalejesz juz, bardzo nam przykro. Jesli nawet robilabys cwiczenia obciazajace kregoslup to najwyzej zmalejesz o 1cm(jak dobrze pojdzie; jest szansa ze przestrzenie miedzy kregami sie zmniejsze i to spowoduje zmniejszenie wzrostu,ale nie licz na to). 180cm to jeszcze nie taki WIELKI problem

Kakashi
17-03-07, 23:38
grzesiek k, hehe te ćwiczenia nie skurczą jej!!
Mogą tylko spowodować że wolniej będzie rosła.
pzdr.

to juz było poruszkone z 10 razy w tym temacie ze te cwiczenia pozwola jej zmalec o jakies 2-3 cm

naucz sie czytac wszystko a potem wypowiadaj:D pozdro

[ Dodano: 17-03-2007, 23:40 ]
z drugiej strony 180 cm to nie jest duzo...chyba troche panikujesz...to ze Cie zostawiłdla mniejszej wcale nie znaczy ze to chodziło o wzrost...:>

weź to inaczej...takich jak ona 165 cm jest pełno ...od cholery wszedzie...
a takich jak ty 180cm juz nie tak duzo...wiec jestes wyjatkowa:D spoko i sie nie załamuj:D:P

grzesiek k
18-03-07, 14:33
z drugiej strony 180 cm to nie jest duzo...chyba troche panikujesz...to ze Cie zostawiłdla mniejszej wcale nie znaczy ze to chodziło o wzrost...:>
To też paru gości jej mówiło a nawet nie paru tylko wszyscy hehe więc też czytaj i pisz hehe

MILAN
18-03-07, 18:20
Jeśli chodzi o mnie to ja mam 194cm wzrostu i od ćwiczeń nie maleje. Dla mnie 180cm to jest atut, bo mało jest takich kobiet, same małe po 165, jakoś nie moge sobie znaleść wyższej, a kregosłup daje znać o sobie wtedy ;p

Więc, moim skromnym zdaniem, nie masz sie czym przejmować :) Pełno jest wysokich facetów, którzy szukają właśnie takiej jak ty :)

Po co być taką jakich jest miliony ;p pozdrówka, 3-maj sie :)

[ Dodano: 18-03-2007, 18:25 ]
I jeszcze jedno, w miłości nie zwraca sie uwagi na wzrost i takie detale, zaufaj :)

Kakashi
19-03-07, 15:56
To też paru gości jej mówiło a nawet nie paru tylko wszyscy hehe więc też czytaj i pisz hehe

tak i ja to potwierdziłem:D
a jonasz7 zaprzeczył wiec to co innego:P

jonasz7
19-03-07, 16:01
a jonasz7 zaprzeczył wiec to co innego:P

Co zaprzeczyłem??
Po tych ćwiczeniach nie kurczy się tylko może zmniejszyć przerwy między kręgami!!
Ale ja na jej miejscu miałbym wy**jebane na tym punkcie, ludzie mają inne problemy.
A kompleksy są wogle nie potzrebne, ty na pewno jetseś ładną dziewczyną.
A zresztą luknijcie na modelki!! która z nich ma poniżej 180cm...żadna!!
A przy tych ćwiczeniach się używa sporych ciężarów, więc lepiej żeby ich nie robiła bo sobie krzywde może zrobić.
pzdr.

grzesiek k
19-03-07, 18:23
To też paru gości jej mówiło a nawet nie paru tylko wszyscy hehe więc też czytaj i pisz hehe

tak i ja to potwierdziłem:D
a jonasz7 zaprzeczył wiec to co innego:P
W sumie niby tak :lol: