PDA

Zobacz pełną wersję : Wzmocnienie kostek



omega
07-02-07, 21:35
Witam co robic aby wzmocnic sobie kostki?zeby byly twardsze?czy wogole da sie to zrobic?

Bugiel
07-02-07, 22:38
jesli chodzi ci o te w dloniach, to pompki na pisciach rob. ciezkie ale z czasem sie powinny utwardzic xD albo ładuj z całej sily w sciane xD (nie polecam ze wzgledu na krew na scianie) x
pozrdo

Robalo
08-02-07, 10:13
Ja myśle tak samo jak poprzednik co do tych pompek to są najlepszym rozwiązaniem u nas w sekcji muay thai zawsze pod koniec treningu robimy pompki na kostkach. Po miesiacu widać już znaczne efekty :P potem można z tą ścianą ale to już na własną odpowiedzialność. :P:P Pozdro

Kamil1991
17-09-07, 19:49
ja garda i bije z calej pary w sciane potem z 3-4dni przerwy ze wzgledu na spuchniete i bolesne rece a potem znow ;d zrobilem kilka razy dzis juz mam twarde i plaskie kostki ;d

HuGsoN
18-09-07, 10:28
Już to wcześniej pisałem.
Ćwiczenia na wzmocnienie kostek:

- Robimy pompkę, na zaciśniętych pięściach, dokładnie na 2 palcach do kciuka, z jego wyłączniem. Zatrzymujemy się w górnej fazie pompki na 30 s.
Ćwicznie powtarzamy 4 krotnie, w zależności od twoich predyspozycji.

- Można również praktykować trochę dyrastyczne ćwicznia np. uderzanie w rękawicach w deskę ( nie z maksymalną siłą ). Ćwicznie skuteczne i należy nie opierać się wyłącznie na około 10 uderzeniach.

Należy również pamiętać, że jest to przyspieszony sposób na wzmocnienie chrząstek i kości. Nalezy jeść przy nich sporo wapnia i równiego rodzaju chrząstki zwierzęce. Te ćwiczenia wychodzą najczęściej na starość, w postaci bólu stawów.

Pozdro

Prezydent_1c
18-09-07, 17:41
Uderzaj na worek bez rękawic , rób pompki na kostkach , obklej deske jakąś gąbką (nie za dużo) i uderzaj też i to ci starczy, Nie uderzaj w żadną ściane albo gołą deske bo sobie krzywde zrobisz...

wara
19-09-07, 13:01
walicie rekami z calej pety w sciane a czy jak ktos chce miec twarda banie ma walic nia z calej pary tez w sciane ?;D

Seweryn11
19-09-07, 14:46
No wiesz są ludzie i debile. Ciekawi mnie co zrobią by mieć twarde jaja .

Seweryn11
19-09-07, 16:54
Prubowałem przez 2 tygodnie podobnych sposobów ja pier... jaki ja mogłem być głupi że się nabrałem że to działa . No dobra ciut dało ale jak mogły kostki boleć to hu... Daj se siana i weś się za technike w mt.

Prezydent_1c
20-09-07, 19:13
Takie cos jak ja napisałem daje i to nie "troche" ale uderzania w ściane nie polecam.

Seweryn11
20-09-07, 19:18
A ja odradzam wole się skupić na technice nisz na bzdurach

Prezydent_1c
20-09-07, 20:23
"niż" a nie "nisz" to po pierwsze. A po drugie na ulicy jak nie umiesz uderzać z otwartej dłoni to sobie nie poradzisz bez wytrzymałych dłoni (chodzi mi tutaj o kostki i nadgarstki). A cwiczenia w MT na obicie piszczela itp. to to samo co te ćwiczenia które napisałem na kostki. I po trzecie nie pisz na czym ty się wolisz skupić tylko podawaj konkretne argumenty bo masz konkretne pytanie i gościowi najwyrażniej było to potrzebne i dlatego spytał a nie technika.

ogrodnik
20-09-07, 21:56
żeby wzmocnic kostki rób ruchy okrężne stopą...

Prezydent_1c
21-09-07, 14:29
Nie ma to jak Spam.

ogrodnik
21-09-07, 17:33
raczej dobry żart... :P

Prezydent_1c
21-09-07, 17:34
Może ...
(sry za spam)

moro
01-11-07, 20:41
Szczerze mówiac... wprowadzacie człowieka w błąd. Od kiedy uderzanie pięścią w ściane z całej siły jest skuteczne, i wzmacnia kostki ?. Ludzie, słuchajcie mnie uważanie. Zacznijmy od tego, że kostek nie da się wzmocnić... to jest poprostu kość, którą da się złamać jak każdą. Jedynie można utworzyć drugą warstwę naskórka, dzięki któremu ból przy zadawaniu ciosów będzie lżejszy. Rezultatem tego może byc tylko i wylacznie trening na worku, w bandażach, lub bez. Jak kto woli. Przyznaje, że bez bandaży naskórek wytwarza się w szybszym tępie.

HuGsoN
01-11-07, 20:57
Ja uważam, że każy o tym co napisałeś wiedze.
Potocznie mówi się wzmocnienie kostek, każdy wie ocb.
Jednak zaskoczę Cię i powiem, że chrząstkę da się wzmocnić.

legionista
01-11-07, 20:59
powiem ci tak jak masz jakiś stary worek treningowy nasyp w niego piasku i ubij go ze by był jak kamień i napieprzaj w sam dól kostki będą bolec ale na pewno sie wzmocnia

moro
01-11-07, 21:06
legionista, kość sie nie wzmocni... juz cos napisalem na ten temat. A, z workiem przyznam ci racje. Tylko tyle, że lepiej jest go wypelnić wiórami.
moto2004, przyznaje ci racje chrząstke da sie wzmocnić... ale też może ulec uszkodzeniu. Podam ci kilka przykładów:
Chrząstka stawowa może ulec uszkodzeniu przy stłuczeniu, złamaniach końców stawowych, lub przy nieprawidłowym nadmiernym obciążaniu.
Chrząstka nasadowa może ulec uszkodzeniu dając zaburzenia osi i wzrostu kończyny. To są tylko przykłady, ale znaczą one, że wszystko może ulec uszodzeniu.

HuGsoN
01-11-07, 21:10
A po co mi to piszesz jak ja to wiem.
Tak samo napisałeś jak bym powiedział, czy da sie wzmocnić klate, a ty odpowiadasz, tak, ale możesz ją również uszkodzić.
Każdy kto podejmuje jakiś sport, musi być świadom kontuzji.

moro
01-11-07, 21:16
Nie pisze tego tylko dla ciebie. Ale uświadamiam użytkownikom, że może być zawsze to lepsze wyjście. W tym wypadku napisałem post odnosnie "naskórka". Nie musisz pisać, że ty to wiesz. Możesz również przyznac mi racje bądź nie. Nie uwazasz, ze byloby to lepsze wyjscie ?. Uniknelibysmy tego sporu. Zgadzam się z toba odnosnie tego zdania "Każdy kto podejmuje jakiś sport, musi być świadom kontuzji.", aczkolwiek można te kontuzje omijać bardzo szerokim łukiem, i nigdy ich nie doznac. I do tego dąże, przekazujac wam lepsze metodyki treningowe. Nie musisz oczywiscie sie ze mna zgadzac. Każdy ma prawo wyboru, i kazdy ma prawo do wlasnego zdania.