PDA

Zobacz pełną wersję : Gainer dla dziewczyny?



Deanna
01-04-10, 16:27
Witam!
Chciałabym prosić o poradę. Zastanawiam się nad zakupem gainera, ale nie wiem jakiego wybrać i czy w ogóle powinnam. Otóż mam niecałe 17 lat, 168cm i ważę zaledwie 44kg. Słyszałam, że gainery dostarczają bardzo dużo kalorii. Chciałabym każdego dnia obliczać mniej więcej ilość pochłoniętych kalorii i dawkować gainera tak, żeby ilość kalorii była każdego dnia równa i wynosiła jakieś 3000 kcal. Wydaje mi się, że w moim wieku powinnam jeść jakieś 2300-2500kcal dziennie, ale nie jestem pewna. Bardzo zależy mi na przytyciu. Nie mam żadnej anemii, ani anoreksji. Moja waga jest spowodowana takimi genami, ponieważ moja mama też była bardzo szczupła. Źle się czuję z moją wagą. Ludzie wmawiają mi, że się odchudzam i nie chcą mi wierzyć jeśli twierdze, że jest inaczej. Oczywiście nie zależy mi na opinii innych. Chcę przytyć dla siebie. Naprawdę mi na tym zależy. Dlatego postanowiłam coś zrobić w związku z tym. Na razie udało mi się uzbierać 60 zł na ten cel i będę zbierać dalej. Ponadto trenuję troszkę mięśnie brzucha, bo chciałabym wyrzeźbić troszkę brzuszek do wakacji, ale jednak to trudniejsze niż mi się wydawało. Najczęściej robię tak, że leżąc na plecach z ugiętymi nogami na podłodze, podnoszę tułów i wytrzymuję pół minuty lub minutę z napiętymi mięśniami, następnie się kładę i ponownie... lub robię kilka ćwiczeń z a6w. Czy jeśli będę brała gainery ćwicząc tak, to zacznie mi się wyrzeźbiać lekki kaloryferek, czy to tak nie działa? W sumie głównie zależy mi na tym, żeby przybrać na wadze równomiernie... nogi, ręce itd
Jaki rodzaj gainera byłby najlepszy w mojej sytuacji? Dodam jeszcze, że jem przeciętnie. Tak jak moje rówieśnice. Najczęściej około 2000kcal lub troszkę ponad. Ciężko stwierdzić, bo to zależy od dnia.

fallenursus
01-04-10, 16:29
slyszalem ze jedzenie daje bardzo duzo kalori....
wygladasz jak jesz-przecietnie

Sosna91
01-04-10, 16:42
możesz pić :) mojej koleżance np smakują i czasem nawet wypije sobie ode mnie jako drink.

Deanna
01-04-10, 16:46
slyszalem ze jedzenie daje bardzo duzo kalori....
wygladasz jak jesz-przecietnie

no tylko z tym, że nie jestem w stanie więcej jeść, bo się nie da. Jem ile mogę i nic. Moja znajoma je dużo mniej ode mnie i schudnąć nie może, więc to Twoje powiedzenie nie zawsze się sprawdza. No a ja często przed snem jem jeszcze czekoladę (ponad 500kcal), żeby zwiększyć dzienną ilość kalorii, no ale to za dużo nie daje ;/
i nie wyglądam przeciętnie, tylko jak wychudzona/wygłodzona ;/

onathc25
01-04-10, 16:47
no tylko z tym, że nie jestem w stanie więcej jeść, bo się nie da. Jem ile mogę i nic. Moja znajoma je dużo mniej ode mnie i schudnąć nie może, więc to Twoje powiedzenie nie zawsze się sprawdza. No a ja często przed snem jem jeszcze czekoladę (ponad 500kcal), żeby zwiększyć dzienną ilość kalorii, no ale to za dużo nie daje ;/
i nie wyglądam przeciętnie, tylko jak wychudzona/wygłodzona ;/moze masz zbyt szybka przemiane materii:)tu nie chodzi zeby sie nawpychac ile wlezie a jesc czesciej w malych ilosciach

michal_f
01-04-10, 20:33
Moja propozycja jest taka abys sie zapsiala na jakas siłownie i ulozyla sobie diete na mase.
Lepiej zebys zdobyła troche miesa co silownia CI to ulatwi ni aby Cie ten gainer zalal tłuszczem.
Trzeba jesc 5-6 razy w ciagu dnia posilku pelnowartosciowe. Poczytaj troche bo wiedze masz mala na ten temat.
Co do miesni brzucha to radze sprobowac ABS II 3-4 razy w tyg.

D3
01-04-10, 20:43
Wszystko jest do zrobienia, musisz się nauczyć jeść mniej a częściej i przede wszystkim posiłki pełnowartościowe, a nie żadne snickers'y, cukierki, cola i chipsy. To jest Twój punkt wyjścia i jak tego nie zrozumiesz i nie przyswoisz no to możesz zapomnieć o wszystkim. Naucz się jeść 5-6 posiłków dziennie w odstępach 3h, pamiętaj, że każdy powinien się składać z odpowiedniej porcji białka, tłuszczy i węglowodanów. Bez tego ani rusz. Załóż temat w dziale dieta i chłopaki Ci z pewnością pomogą. Porozmawiaj już z rodzicami czy aby finansowo są w stanie przeznaczać więcej na Twoje jedzenie, bo niestety jak zaczniesz jeść 5-6posiłków dziennie to musisz sobie zdawać sprawę, że będzie trochę kaski na to szło :)

slim shady
01-04-10, 20:49
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=270

Gainer wszystkiego nie załatwi, ani tysiące bezsensownych kalorii. Chcesz przytyć i ładnie wyglądać, a nie być tłustą babą :P. Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i dodaj z 200 - 300 kcl dodatkowo. Jedz 5-6 zdrowych posiłków zawierających zdrowe tłuszcze, (oliwa z oliwek/orzechy/olej lniany), węglowodany (ryż/kasza/makaron/płatki owsiane/soczewica), białko (wszelkiego rodzaju mięsa/ryby/jajka/twarogi) i oczywiście dużo różnorodnych warzyw. Polecam potrawy przygotowywać na parze. Zapewne chodzisz do szkoły więc możesz sobie robić sałatki - w pojemnik zamykany + widelec.

ht
01-04-10, 20:54
podbij kalorycznosc. najprosciej gainer. mozesz dodac tez oliwe z oliwek do posilkow.

KowalX
01-04-10, 20:58
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=270

Gainer wszystkiego nie załatwi, ani tysiące bezsensownych kalorii. Chcesz przytyć i ładnie wyglądać, a nie być tłustą babą :P. Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i dodaj z 200 - 300 kcl dodatkowo. Jedz 5-6 zdrowych posiłków zawierających zdrowe tłuszcze, (oliwa z oliwek/orzechy/olej lniany), węglowodany (ryż/kasza/makaron/płatki owsiane/soczewica), białko (wszelkiego rodzaju mięsa/ryby/jajka/twarogi) i oczywiście dużo różnorodnych warzyw. Polecam potrawy przygotowywać na parze. Zapewne chodzisz do szkoły więc możesz sobie robić sałatki - w pojemnik zamykany + widelec.
Większość tych wytycznych jest dla mężczyzn.

slim shady
01-04-10, 21:11
wiem, potem może coś bardziej rozpiszę, tylko nie wiem czy warto bo mało kobiet jest dla forum

KowalX
01-04-10, 21:16
wiem, potem może coś bardziej rozpiszę, tylko nie wiem czy warto bo mało kobiet jest dla forum
Nie warto ,bo to dział na suple i sam się rozpędziłem w jednym poście lol :D
Mało nie mało człek jak każdy hehe ;)
I tak większość "specjalistów" nawet w książkach nie odróżnia i sugeruję takie same rzeczy do spożywania dla obu płci.

slim shady
01-04-10, 21:21
bo dużo osób wychodzi, z założenia że kobieta i mężczyzna to taka sama istota

KowalX
01-04-10, 21:24
bo dużo osób wychodzi, z założenia że kobieta i mężczyzna to taka sama istota
Nawet mało publikacji na ten temat.W necie praktycznie nie można znaleźć.Trzeba kiedyś ruszyć jak spadnie pierwszy śnieg hehe :)
Teraz to raczej bez sensu.

Deanna
01-04-10, 22:31
Moja propozycja jest taka abys sie zapsiala na jakas siłownie i ulozyla sobie diete na mase.
Lepiej zebys zdobyła troche miesa co silownia CI to ulatwi ni aby Cie ten gainer zalal tłuszczem.
Trzeba jesc 5-6 razy w ciagu dnia posilku pelnowartosciowe. Poczytaj troche bo wiedze masz mala na ten temat.
Co do miesni brzucha to radze sprobowac ABS II 3-4 razy w tyg.

Hmm... W sumie to raczej nie mam możliwości śmigać na siłownię, ale mam zamiar ćwiczyć w domu. Czasem na wfie mamy siłownie, ale niestety rzadko. Szukałam w necie informacji o tych ćwiczeniach ABS II. Są różne poziomy... Poziom A i poziom 1 są bez drążka, no a ćwiczenia z drążkiem odpadają ;/
No a te poziomy to się zmienia co jakiś czas, czy jak? Możesz mi jeszcze powiedzieć, czy należy robić te ćwiczenia 6 minut, 8 minut, czy tyle czasu w ile zrobi się dane serie? bo już w końcu nie wiem.


Wszystko jest do zrobienia, musisz się nauczyć jeść mniej a częściej i przede wszystkim posiłki pełnowartościowe, a nie żadne snickers'y, cukierki, cola i chipsy. To jest Twój punkt wyjścia i jak tego nie zrozumiesz i nie przyswoisz no to możesz zapomnieć o wszystkim. Naucz się jeść 5-6 posiłków dziennie w odstępach 3h, pamiętaj, że każdy powinien się składać z odpowiedniej porcji białka, tłuszczy i węglowodanów. Bez tego ani rusz. Załóż temat w dziale dieta i chłopaki Ci z pewnością pomogą. Porozmawiaj już z rodzicami czy aby finansowo są w stanie przeznaczać więcej na Twoje jedzenie, bo niestety jak zaczniesz jeść 5-6posiłków dziennie to musisz sobie zdawać sprawę, że będzie trochę kaski na to szło :)

Posiłki pełnowartościowe... no ale w sensie, że każdy POSIŁEK ma mieć określoną ilość różnych składkników, czy w ciągu DNIA ma wyjść dana ilość różnych składników w sensie, że na śniadanie np zjem twaróg, 3 godziny później np płatki itd ? No bo jak każdy posiłek to troche to dziwne... czyli, że łyżkę płatków, pół kromki chleba, kęs kurczaka itd to jeden posiłek ma być? ;D
W sumie ja nie jem snickers'ów, ani nie pije napojów gazowanych (chyba,że w szkole zachce mi się bardzo pić, a nie mam już kasy, więc kolega użyczy mi swojego picia, ale to wyjątki), chipsów też nie jem, bo przestały mi smakować, a cukierki jem raz na jakieś 2 tygodnie, bo mi kasy szkoda ;D
Mówisz, żebym porozmawiała z rodzicami, czy finansowo są w stanie... Otóż finansowo to u nas krucho, bo nie pracują, ale na jedzenie nigdy mi nie żałują. Lodówka zawsze pełna i w ogóle ;-)


Wiecie... policzyłam zapotrzebowanie kalori.
Licząc: moja waga 44 x 24 godziny = BMR, czyli 1056
BMR x 0.9 = BMR dla kobiet, czyli 950.4
BMR, czyli 950.4 x aktywność 1.3 = 1235.52, czyli moje zapotrzebowanie kaloryczne.
Dodajemy do wyniku jeszcze "nieśmiertelne" 500 kcal, czyli 1735.52
Czy to nie jest śmieszne? Jem zazwyczaj więcej niż mam to niby zapotrzebowanie i nie tyje. Ten przelicznik chyba nie jest dla mnie...

KowalX
01-04-10, 22:39
No dobra zajmiemy się tobą:rockon:
Przenieś się do działu "dieta" lub "dla zielonych" ,bo ten jest na suple.Co do odżywki możesz spróbować jakąś typu"Bulk"
Wzór do wyliczenia podam Ci w tamtym dziale.
Pzdr.

michal_f
02-04-10, 14:11
. Są różne poziomy... Poziom A i poziom 1 są bez drążka, no a ćwiczenia z drążkiem odpadają ;/
No a te poziomy to się zmienia co jakiś czas, czy jak? Możesz mi jeszcze powiedzieć, czy należy robić te ćwiczenia 6 minut, 8 minut, czy tyle czasu w ile zrobi się dane serie? bo już w końcu nie wiem.


Ja czasem jak juz padam z sił na treningu to brzuch robie w domu a tam juz nie mam drazka. Wiec biore dwa krzesla, rece układam jak do dipsow i robie te cwiczenia ktore mam w planie. Poziom zmieniasz gdy juz idzie za łatwo. Zacznij od poziomu A i wzbijaj sie coraz wyzej :D
Czas wykonywania cwiczen jest indywidualny. Mi nigdy nie zajal wiecej jak 10 min. Przewaznie 5 min i zrobione :D

siwusek1
02-04-10, 21:22
Hmmm malo sie znam ale wiem jak przytyc .. jedz duzo bialka i blonnika i cwicz lekko na ta partie ktora chcesz wyciwczyc i bedzie git. A jak bys chciala sie zmienic i miec wiekszy brzuch to walnij sobie z rana 2 browarki po szkole 3 i przed snem 2 to ci pomoze heh . Jak chcesz moge byc trenerem. Pamietaj bialko bialko i bialko najbardziej pomaga na temat geinerw sie nie chce wypowiadac bo nie pilem , ale raczej nie tluszcz a tluszcz sie wolniej spala niz wyrobic mase miesniowa .. wiem po sobie
:)

michal_f
02-04-10, 21:25
Pamietaj bialko bialko i bialko
... i jeszcze raz weglowodany i tłuczcze :)

Pioter1994
02-04-10, 22:00
Wpierdzielaj na noc paczkę chipsów przynjamniej 90 gram. Mi to pomogło - choć nie chiałem przytyć xD Heh ale nie jest tak źle :)

Deanna
02-04-10, 22:03
Wpierdzielaj na noc paczkę chipsów przynjamniej 90 gram. Mi to pomogło - choć nie chiałem przytyć xD Heh ale nie jest tak źle :)
heh wyobraź sobie, że kiedyś próbowałam xD
Jadłam przed snem dużo chipsów i nic ;/
Innym razem próbowałam z czekoladą ;D Codziennie przed snem całą, a czasem półtora i też nic ;/

Pioter1994
02-04-10, 22:33
heh wyobraź sobie, że kiedyś próbowałam xD
Jadłam przed snem dużo chipsów i nic ;/
Innym razem próbowałam z czekoladą ;D Codziennie przed snem całą, a czasem półtora i też nic ;/

A jadłaś przed samym snem? Może zdążyłaś spalić już te chipsy?

Deanna
02-04-10, 22:50
A jadłaś przed samym snem? Może zdążyłaś spalić już te chipsy?

No właśnie przed samym snem. Nie ma bata, żebym zdążyła spalić ;D

KowalX
02-04-10, 23:21
Wpierdzielaj na noc paczkę chipsów przynjamniej 90 gram. Mi to pomogło - choć nie chiałem przytyć xD Heh ale nie jest tak źle :)
A z głową wszystko dobrze?

KowalX
02-04-10, 23:33
No właśnie przed samym snem. Nie ma bata, żebym zdążyła spalić ;D

Tu masz wzór dla siebie:

665,1 + 9,567 x masa + 1,85 x wzrost - 4,68 x wiek = ?

Jak już policzysz to jeszcze należy pomnożyć przez współczynnik aktywności i tak:

Poziom aktywności pozazawodowej/pozaszkolnej niski.Poziom aktywności zawodowej:

-niski (x1,4)
-średni (x1,5)
-wysoki(x1,5)

Poziom aktywności pozazawodowej/pozaszkolnej średni.Poziom aktywności zawodowej:

-niski (x1,5)
-średni (x1,6)
-wysoki (x1,6)

Poziom aktywności pozazawodowej/pozaszkolnej wysoki.Poziom aktywności zawodowej:

-niski (x1,6)
-średni (x1,7)
-wysoki (x1,7)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poziom aktywności zawodowej/szkolnej niski.Poziom aktywności pozazawodowej/pozaszkolnej:

-niski (x1,4)
-średni (x1,5)
-wysoki (x1,6)


Poziom aktywności zawodowej/szkolnej średni/wysoki.Poziom aktywności pozazawodowej/pozaszkolnej:

-niski (x1,5)
-średni (x1,6)
-wysoki (x1,7)

Po wyliczeniu podaj wynik.

Deanna
03-04-10, 01:24
Wynik to 1975. No i nawet jak jem więcej kalorii to i tak nie tyje, a dobrze obliczyłam moje zapotrzebowanie.

KowalX
03-04-10, 01:41
Wynik to 1975. No i nawet jak jem więcej kalorii to i tak nie tyje, a dobrze obliczyłam moje zapotrzebowanie.
Standardowo powinnaś spożywać w przedziale około 1600kcal jeśli chodzi o wiek,ale oczywiście tylko według średnich schematów w tabelkach.
A ze zdrowiem wszystko ok?

Deanna
03-04-10, 14:02
Standardowo powinnaś spożywać w przedziale około 1600kcal jeśli chodzi o wiek,ale oczywiście tylko według średnich schematów w tabelkach.
A ze zdrowiem wszystko ok?

Tak, ze zdrowiem okej. Jak byłam mała to mało jadłam, bo nie miałam apetytu, ponieważ się podduszałam, bo mam astmę i alergię, ale już mi trochę przeszło i od kilku lat jem normalnie. Moja mama też była bardzo szczupła.
No i właśnie mam już dość tego, że nie mogę przytyć, bo naprawdę bym chciała. Tak więc od dłuższego czasu myślę poważnie o gainerze, ale nie wiem jakiego kupić.

mtm
03-04-10, 14:08
Po co ci tłuszcz ? za pare lat będziesz grubo żałować ...

siwusek1
03-04-10, 14:13
... i jeszcze raz weglowodany i tłuczcze :)
Wiadomo napisz jej ze tluszcze naturalne i weglowadany uzupelni woda mineralna :) CHyba wie

KowalX
03-04-10, 14:20
Wiadomo napisz jej ze tluszcze naturalne i weglowadany uzupelni woda mineralna :) CHyba wie

:rockon:

Deanna
03-04-10, 14:50
Po co ci tłuszcz ? za pare lat będziesz grubo żałować ...
No ale ja nie mam zamiaru obrosnąć tłuszczem. Chociaż trochę tłuszczu by mi nie zaszkodziło, bo naprawdę jestem bardzo sucha... W sumie to ja nie wiem co niektórzy widzą w wychudzonych modelkach. To nie jest ładne, a ja wyglądam podobnie do tych z wybiegu ;/
Ćwiczę mięśnie brzucha i zaczynam robić pompki, żeby wzmocnić mięsnie. No a gdybym zaczęła brać gainera to ćwiczyłabym bardziej intensywnie, aby zamienić to w masę mięśniową ;-)

onathc25
03-04-10, 14:52
No ale ja nie mam zamiaru obrosnąć tłuszczem. Chociaż trochę tłuszczu by mi nie zaszkodziło, bo naprawdę jestem bardzo sucha... W sumie to ja nie wiem co niektórzy widzą w wychudzonych modelkach. To nie jest ładne, a ja wyglądam podobnie do tych z wybiegu ;/
Ćwiczę mięśnie brzucha i zaczynam robić pompki, żeby wzmocnić mięsnie. No a gdybym zaczęła brać gainera to ćwiczyłabym bardziej intensywnie, aby zamienić to w masę mięśniową ;-)no ale po gainerze to raczej oblejesz cie tluszczem:)

D3
03-04-10, 14:54
Możesz zamieścić swoje zdjęcie w bieliznie (bez żadnych głupich podtekstów)? Zrób z przodu i z boku, bo chciałbym zobaczyć jak bardzo chuda jesteś i czy to nie jest tylko Twoje wyobrażenie. Mieliśmy parę kobiet na tym forum, które właśnie "kombinowały". Jak zamieścisz fotki będzie nam łatwiej ocenić (zasłoń twarz na zdjęciu jeśli się wstydzisz).


no ale po gainerze to raczej oblejesz cie tluszczem:)

Nie doradzaj źle. Może pić nawet teraz gainer'a i jeśli ma szybki metabolizm to nawet grama tłuszczu nie zyska.

onathc25
03-04-10, 14:56
Możesz zamieścić swoje zdjęcie w beliznie (bez żadnych głupich podekstów)? Zrób z przodu i z boku, bo chciałbym zobaczyć jak bardzo chuda jesteś i czy to nie jest tylko Twoje wyobrażenie. Mieliśmy parę kobiet na tym forum, które właśnie "kombinowały". Jak zamieścisz fotki będzie nam łatwiej ocenić (zasłoń twarz na zdjęciu jeśli się wstydzisz).



Nie doradzaj źle. Może pić nawet teraz gainer'a i jeśli ma szybki metabolizm to nawet grama tłuszczu nie zyska.doskonaly pomysl z tym zdjeciem ..moze faktycznie tobie sie wydaje ze jestes chudziutka...niedoradzam zle ona jest jescze mlodziutka i po co ma sie faszerowac jakiis gainerami?jescze ma czas zeby jej organizm sie sam uregulowal...p.s kiedys mialam ten sam problem i uslyszalam dokladnie to samo co napisalam :)wiec zdaniasa podzielone

Deanna
03-04-10, 15:12
Możesz zamieścić swoje zdjęcie w bieliznie (bez żadnych głupich podtekstów)? Zrób z przodu i z boku, bo chciałbym zobaczyć jak bardzo chuda jesteś i czy to nie jest tylko Twoje wyobrażenie. Mieliśmy parę kobiet na tym forum, które właśnie "kombinowały". Jak zamieścisz fotki będzie nam łatwiej ocenić (zasłoń twarz na zdjęciu jeśli się wstydzisz).

Nie doradzaj źle. Może pić nawet teraz gainer'a i jeśli ma szybki metabolizm to nawet grama tłuszczu nie zyska.
Okej to postaram się dodać jutro. Myślę, że gainer nie zaleje mnie tłuszczem, bo wydaje mi się, że mam naprawdę bardzo szybki metabolizm.

mtm
03-04-10, 15:16
ja zjadłem 14 kilo gainera a żadnych zalań nie odnotowałem .

D3
03-04-10, 21:07
doskonaly pomysl z tym zdjeciem ..moze faktycznie tobie sie wydaje ze jestes chudziutka...niedoradzam zle ona jest jescze mlodziutka i po co ma sie faszerowac jakiis gainerami?

Mówię, nie doradzaj źle. Gainer to nic innego jak jedzenie w proszku to nie saa, żeby się martwić negatywnymi efektami na gospodarkę hormonalną organizmu. Gainer to po prostu substytut jedzenia i raczej wąsa od tego nie dostanie.

slim shady
03-04-10, 21:26
co tu dużo wymyślać ... jeśli bilans kcl jest na + to tyjemy, jeśli na - chudniemy ...

Deanna
03-04-10, 23:00
co tu dużo wymyślać ... jeśli bilans kcl jest na + to tyjemy, jeśli na - chudniemy ...

ale u mnie musi być dużo na plusie, żebym przytyła, więc poważnie rozważam gainery, ale nie wiem jakiego kupić.

slim shady
03-04-10, 23:05
nie musi być dużo, po prostu nie obliczyłaś zapotrzebowania z metabolizmem

jak się uparłaś na tego gainera to nic CI nie poradzę, popijesz sobie koktajle i tyle ;)

ile chcesz kasy na to wydać ?

Andrew_ace
03-04-10, 23:46
Co do tłuszczu to uważam, że dopiero po przekroczeniu pewnej granicy zaczyna być widoczny i odkładać się w postaci brzucha, fałdek itp. Pewnie chodzi o udział procentowy w ogólnej masie ciała.

Jeśli masz problem z jedzeniem, jedz po prostu bardzo często (wystarczy kanapka, może być i chlebek dietetyczny, styropian ryżowy, cokolwiek z dobrych rzeczy). Też byłem niejadkiem, teraz w sumie nie szaleję ale to nie to co było kiedyś. Dwa, tu optymizmem nie zawieje ale wiem po sobie, wiem po siostrze, że na takie rzeczy nie raz trzeba po prostu poczekać. Rośniesz, rozwijasz się. Z czasem to wszystko się ustabilizuje i przybędzie Ci trochę ciała.

Mirmillo
03-04-10, 23:50
Wiesz co, jeśli nie masz apetytu to rób sama coś jak gainer.
np. banan+100ml wody+100ml mleka+kilka kostek lodu
albo brzoskwinie+200ml mleka+płatki owsiane+2łyżeczki miodu+200g jogurtu nat.

kombinuj tak, żeby składniki były takie jak lubisz, a koktajl smaczny, wtedy z chęcią będziesz go piła.

D3
04-04-10, 11:31
Wiesz co, jeśli nie masz apetytu to rób sama coś jak gainer.
np. banan+100ml wody+100ml mleka+kilka kostek lodu
albo brzoskwinie+200ml mleka+płatki owsiane+2łyżeczki miodu+200g jogurtu nat.

kombinuj tak, żeby składniki były takie jak lubisz, a koktajl smaczny, wtedy z chęcią będziesz go piła.

Przepraszam bardzo, a gdzie białko?

Mirmillo
04-04-10, 11:50
Racja. Ja daję miarkę WPC, ale skoro koleżanka go nie ma, to bezmyślnie je ominąłem niczym nie zastępując. Zawsze można pokombinować z twarogiem.

D3
04-04-10, 12:03
Poczekajmy aż zamieści fotki i wtedy będziemy myśleć co dalej.

Micek185
04-04-10, 13:14
a co tu oceniac?dziewczyna szczupła i tyle,
Ja ci powiem tyle masz mało latek jeszcze przed tobą okres dojrzewania nie zrozum mnie zle własnie teraz podwyzsza ci sie poziom estrogenu (odpowiednik testosteronu)jedz tak jak ci mówi slim shady i kowalx dobrze prawią to co teraz bedzie ci sie działo z organizmie mozesz zauwazyc na swoich starszych kolezankach nawet nie zobaczysz kiedy urosnie ci pupa i dostaniesz kilka cm w biodrach norma,biust i własnie posladki to nic inego jak tłuszcz co do twojego jedzenia,chipsy czekolada inne pierdoły to puste kalorie i szybkie węgle które wpadaja do twojego organizmu za chwile juz ich nie ma,jesli przez pare dni bedziesz stosowała do tych zasad ktore podali ci chłopacy zauwazysz na wadze różnice sam gainer ci nic nie da bo to bedzie tylko jeden lub dwa posiłki dziennie metabolizmu ci to nie zmieni.ja odradzam ci gainera bo nie masz takiego trybu zycia zeby był ci potrzebny.

Deanna
04-04-10, 17:21
nie musi być dużo, po prostu nie obliczyłaś zapotrzebowania z metabolizmem

jak się uparłaś na tego gainera to nic CI nie poradzę, popijesz sobie koktajle i tyle ;)

ile chcesz kasy na to wydać ?
No na razie mam 60zł i zbieram dalej. Nie wiem ile chce na to wydać, ale u mnie z funduszami cienko ;/



Poczekajmy aż zamieści fotki i wtedy będziemy myśleć co dalej.
a fotki zamieszczę chyba za kilka dni, bo teraz z łóżka nie mogę nawet wstać, bo mi się w głowie kręci ;/ Bardzo źle się czuje. Mam zatrucie pokarmowe i dziś nic nie jadłam, bo nie mogę ;/

Andrew_ace
04-04-10, 17:57
Słuchaj, jeden gainer sylwetki nie czyni. Jest sens stosowania, ale jako dodatek do diety. Jeśli tej nie będzie stracisz tylko pieniądze.

Kup sobie ryż brązowy (zjesz go więcej bo nie pęcznieje), warzywa na patelnię, biały ser, chleb ziarnisty, pierś kurczaka z jakimś sosem. Może spaghetti lubisz?

Kiedy jesteś niejadkiem to najprościej jeść bardzo często. Wstajesz od TV czy komputera i idziesz do kuchni po kanapkę z twarożkiem. Już masz tę parę kcal do przodu.

Możemy się umówić tak, że kupisz sobie ten gainer, ale i będziesz częściej jadła.

Do tego odradzam gwałtowne zagrania, bo możesz przeholować i przedobrzyć jak wielu, chcących szybko nabrać ciała.

KowalX
04-04-10, 18:28
Kup sobie ryż brązowy (zjesz go więcej bo nie pęcznieje),
Co znaczy nie pęcznieję ?


Wstajesz od TV czy komputera i idziesz do kuchni po kanapkę z twarożkiem.

To nie są dobre rady żeby jeść w każdej chwili ,nie o to chodzi w żywieniu.Ma dostarczać w odpowiednim czasie ,odpowiednich rzeczy.

@Deanna

Nie spożywaj chipsów ,bo to niezdrowe tłuszcze trans,prowadzące do problemów zdrowotnych,a do tego puste kalorię czyli pozbawione witamin i minerałów.Trawienie chipsów i podobnych produktów prowadzi do uszczuplenia kolejnych ilości.

slim shady
04-04-10, 18:30
zamiast gainera kup worek ryżu/kaszy/soczewicy + dużo warzyw

Deanna
04-04-10, 18:40
Możemy się umówić tak, że kupisz sobie ten gainer, ale i będziesz częściej jadła.

okej. W takim razie będę bardzo zwracać na to uwagę, ale zacznę to stosować jak zatrucie pokarmowe minie, bo teraz jestem w stanie tylko sucharki jeść ;/