PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta na masę, potrzebna pomoc!



cineek26
31-03-10, 17:46
witam, z "kalkulatorów" wyliczyłem że moje dzienne zapotrzebowanie według wyliczeń podanych na forum to 2684 Kcal lecz kalkulatorem na internecie podanym na forum to 3519 Kcal (może to wynikać z tego że mam 16 lat i potrzebuję więcej aby rosnąć) i tak:
1 pytanie, czy do tego drugiego wyniku również dodać 500 Kcal jak w przypadku obliczeń na forum? bo w końcu chcę zwiększyć masę.
2 pytanie, mam mały problem, gubię się w tym jak obliczyć ile dzienne gram/kcal białka węglowodanów i tłuszczy powinienem spożywać, nie chodzi o rozłożenie na godziny diety bo sam to zrobię lecz wyliczenie ile czego dziennie powinienem spożywać.

cineek26
31-03-10, 18:09
niezbyt wiem jak edytować tutaj posty, znalazłem kalkulator który wszystko mi wylicza, więc jest okej.
obliczałem to z tego kalkulatora który był umieszczony na tym forum: http://www.runningforfitness.org/calc/calories.php
co dało 3578Kcal i teraz pytanie, czy do tego powinienem doliczyć te 500Kcal? bo to jednak pokazuje ile powinienem normalnie spożywać?

cineek26
31-03-10, 20:22
panowie, niema nikogo kto by poświęcił parę sekund na odpowiedź?

KowalX
31-03-10, 20:27
(może to wynikać z tego że mam 16 lat i potrzebuję więcej aby rosnąć).
Nie ma takiej możliwości aby były takie różnice.
1.Kalkulatory nie są dokładne
2.Nie policzyłeś współczynnika aktywności(wróć do obliczeń i poszukaj)

Ekolrn
31-03-10, 20:28
na masę to im więcej tym lepiej ;P
sam się staram przybrać na masie obecnie , nie jest to najprostsze zadanie jednak dobra dieta i efekty powoli powoli ale są widoczne.