PDA

Zobacz pełną wersję : Wątpiliwości



fryc08
31-03-10, 08:37
Rozpisalem sobie trening na mase. Na 4 dni w tygodniu
I dzien
Tric+Klata
-Wyciskanie Francuskie sztangi siedząc
-wyciskanie francuskie hantli leżąc
-wyciskanie sztangi z czoła

-rozpiętki hantlami
-wyciskanie płaskie
-wyciskanie szerokie

II dzień
Biceps
-uginanie ramion stojąc hantlami
-modlitewnik
-uginanie stojąc ze sztangą
-uginanie w podporze o nogę hantlą

III dzień
Barki
-Wyciskanie sztangi z klaty
-unoszenie hantli bokiem w opadzie
-unoszenie hantli przodem na przemian
-Arnoldki
-kaptury

IV dzień
Plecy
-ściaganie drążka górnego wyciągu siedząc
-podciąganie sztangi wzdłuż tułowia
-wiosłowanie w opadzie
-podciaganie hantli w opadzie w podporze
-m-c

Moja prośba polega na tym czy dobrze dobrałem ćwiczenia itp.
Drugie pytanie ile serii robić z iloma powtórzeniami?

hubi1910
31-03-10, 09:48
Gdzie masz nogi,brzuch??? na wojnie zgubiles????

Trening na masę to trening, którego celem jest zwiększenie objętości masy mięśniowej. Pamiętaj, że sam trening to jeszcze nie wszystko, oprócz treningu powinieneś zadbać o dietę na masę oraz o odpowiednią suplementację.
Podstawowe założenia treningu na masę:
Wykonujemy ćwiczenia podstawowe (wyciskanie, przysiad, podciąganie...) ze sztangą lub sztangielkami, unikamy maszyn i różnych atlasów
Na duże grupy mięśniowe (nogi, klatka, plecy, brzuch) wykonujemy od 12 do 16 serii
Na małe grupy mięśniowe (biceps, triceps, barki, przedramiona) wykonujemy od 9 do 12 serii
W każdej serii należy wykonywać od 6 do 12 powtórzeń, można zwiększać ciężar jednocześnie zmniejszając liczbę powtórzeń
Przerwy pomiędzy seriami powinny być długie, nawet do 3 minut
Każdą grupę mięśniową należy trenować dokładnie raz w tygodniu

fryc08
31-03-10, 11:51
Gdzie masz nogi,brzuch??? na wojnie zgubiles????

Trening na masę to trening, którego celem jest zwiększenie objętości masy mięśniowej. Pamiętaj, że sam trening to jeszcze nie wszystko, oprócz treningu powinieneś zadbać o dietę na masę oraz o odpowiednią suplementację.
Podstawowe założenia treningu na masę:
Wykonujemy ćwiczenia podstawowe (wyciskanie, przysiad, podciąganie...) ze sztangą lub sztangielkami, unikamy maszyn i różnych atlasów
Na duże grupy mięśniowe (nogi, klatka, plecy, brzuch) wykonujemy od 12 do 16 serii
Na małe grupy mięśniowe (biceps, triceps, barki, przedramiona) wykonujemy od 9 do 12 serii
W każdej serii należy wykonywać od 6 do 12 powtórzeń, można zwiększać ciężar jednocześnie zmniejszając liczbę powtórzeń
Przerwy pomiędzy seriami powinny być długie, nawet do 3 minut
Każdą grupę mięśniową należy trenować dokładnie raz w tygodniu

Brzucha nie pisalem bo praktycznie przy kazdym treningu go dodaje dlatego go pominelem. Nogi tez pominelem ale calkiem z powodu że teraz robię codziennie 15km rowerem i chodze 10km wiec nogi maja juz troche dosc wiem ze to nie to samo ale chce w tym cyklu odpuscic nogi. Te serie co napisalem ze powinny by od 12 do 16 to chyba sie je dzieli przez liczbe cwiczen czyli jak mam np 4 cwiczenia to dziele 12 przez 4 i wychodzi mi 3 serie na jedno cwiczenie tak?
A konkretniej to co w tym planie bys zmienil?

hubi1910
31-03-10, 12:32
tak masz 4cwiczenia po 4pow czyli 4x4 = 16 ;) ...

klate robisz 1 tw tyg wiec zrob na plasko,w skosie , i rozpietki skos....
najpierw bym robil klate a potem tric
na biceps masz 4 cwiczenia wiec rob po 3 serie po 10-12pow
Tak to trening moze byc ;)

Mozesz tez polaczyc biceps z trickiem a klate robic sama ;)

Pioter1994
31-03-10, 14:35
A konkretniej to co w tym planie bys zmienil?

KONIECZNIE dodać ćwiczenia na nogi. Chociaż przysiady. Potem nie uradzisz własnego ciężaru.