PDA

Zobacz pełną wersję : Trening cos zmienic ?



Sami
30-03-10, 20:20
Witam ułożyłem sobie ostatnio trening, i chciałbym się dowiedzieć co mogę zmienić. Mój staż to 2 miesiące, mam 15 lat (dopiero skończone) 173 wzrostu i 57 kg wagi, mam ułożoną dietę węglowodanowo białkowa. Nie używam żadnych suplementów, ani nigdy ich nie spożywałem. Co mogę poprawić w planie jakieś rady. Oprócz tego biegam i trochę trenuje boks. Proszę o nie pisanie postów typu "Łooo kurde jakiś Ty młody idź lepiej ulep zamek w piaskownicy" tego typu wypowiedzi będą ignorowane, więc nawet nie musicie się wysilać, jeśli chcecie coś w tym stylu napisać :)

Oto mój plan ćwiczeń:

PONIEDZIAŁEK

Klata
- wyciskanie płasko leżąc 12,10,8,6
- wyciskanie, skos 12,10,8,6
- rozpiętki, skos 12,10,8

Biceps
- podnoszenie sztangi stojąc 12,10,8,6
- podnoszenie hantelków stojąc 10,8
- podnoszenie hantelków stojąc (młotkowym) 10,8
- podnoszenie hantelków o kolano 12,10,8


WTOREK

Barki
- wyciskanie sztangi siedząc zza karku 12,10,8,6
- podciaganie sztangi wzdłuż tłowia do brody 10,8,6
- arnoldki 12,10,10
- unoszenie sztangi w przód 12,10,8,6

Triceps
- wyciskanie francuskie siedzac 12,10,8,6
- wyciskanie francuskie leżąc 12,10,8,6
- wyciskanie francuskie hantli jednoracz 10,8,6
- pompki w podporze tylem 16,14


ŚRODA : wolne


CZWARTEK

Klata(to samo co w poniedziałek, tylko z mniejszym obciążeniem)

Przedramie
- zwis na drążku z zaciśniętymi dłońmi 4x10sek i 2x10sek
- uginanie nadgarstków ze sztangą nachwytem 12,10,8,6
- uginanie nadgarstków ze sztangą podchwytem 12,10,8,6


PIĄTEK

Plecy
- podciąganie się na drążku szeroko 8,4
- wiosłowanie nachwytem do pasa 12,10,8,6
- martwy ciąg 12,10,8,6
- szrugsy 12,10,8,6

Essen
30-03-10, 21:40
Po 1 poco klatka 2x w tygodniu?
Po 2 nóg niemasz ze ich nie cwiczysz?
Po 3 biceps i triceps przeladowany.
Po 4 na barki zrob 3 cwiczenia po 4 serie: wyciskanie z przed klatki, unoszenie na boki, unoszenie na boki w opadzie.
Po 5 Martwego ciagu narazie nie rob zastap to cwiczenie jakims na wyciagu i dodaj jeszcze grzbiety.

Jednym slowem poco ja sie rozpisuje zajrzyj do podwieszonych tematow tam masz przykladowe splity, ale na poczatku radze trening ACT.

tifia
30-03-10, 21:54
Klatka - wyciskanie skos góra rób sobie ze sztangielkami, większy zakres ruchu, rozpiętki na płaskiej Ci radze.
Biceps - 1 ćwiczenie ok, drugie lepiej uginanie ramion ze sztangielkami na ławce skośnej, młotki na modlitewniku, ostatnie ćwiczenie bym wyrzucił.
Triceps - po co ci 3x francuz? ja robię wyciskanie sztangi wąskim chwytem, francuz w leżeniu, prostowanie ramion na wyciągu
Do pleców po wiośle sztangą dodałbym wiosłowanie sztangielkami, szrugsy nie są na plecy tylko na kaptury, i nie wiem po co robisz dwa dni w tygodniu klatkę, lepiej w czwartek rób nogi, chyba że jesteś kontuzjowany czy coś w tym stylu to rób sobie brzuch?

lCs
30-03-10, 22:55
Z tego co wiem to robimy rozpiętki pod takim kątem jakie było ostatnie wyciskanie . Czyli jak miał wyciskanie skos góra to ma robić rozpiętki skos góra. Na twoim miejscu zrobił bym więcej powtórzeń na klatkę i raz w tygodniu. Nogi podstawa masówki . Biceps nie wygląda mi na przeładowanego ...Plecy za mało serii na taką duża partie... Szrugsy tak jak ktoś wcześniej zauważył to ćwiczenie na kaptury. Też nie widzę sensu 3x francuz na triceps. Można zamienić np na pompki na poręczach .