PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w odchudzani -prosze o fachowe rady



kozaxx
29-03-10, 23:34
Witam wszystkich serdecznie.
Pragnę abyście pomogli mi w zwalczeniu tłuszczu.
Może na początek napisze cos o sobie:

WIEK: we wrześniu 18 lat
WZROST: około 183 cm.
WAGA: 86 kg
(jeżeli jakieś dane są jeszcze potrzebne to proszę pisać)

Myślę ,że czas wziąć się za siebie trochę i jestem w stanie się poświęcić.

W domu posiadam taki oto sprzęt :
1) http://allegro.pl/item963660182_twoj_zestaw_lawka_gryf_obciazenia_81 _kg_hms.html
2) http://allegro.pl/item975567544_marbo_home_wyciag_do_sciany_gorny_i_ dolny.html
3) rowerek

Aktualnie ćwiczę trening na masę i ćwiczę dopiero 2 miesiące niestety nie ułożyłem sobie diety.

A trening mój wygląda następująco :
PONIEDZIEŁEK – klata i triceps
WTOREK –wolne
ŚRODA-plecy i biceps
CZWARTEK-wolne
PIĄTEK-barki i nogi
(jeżeli chcecie wiedzieć jakie konkretne ćwiczenia to proszę pisać)

Mam rowerek ale na razie go nie ruszałem gdyż pragnę abyście mi ułożyli jakiś plan jak zrobić żeby schudnąć. Jestem w stanie poświecić się i jeździć na tym rowerze. Dodatkowo mogę w weekend pobiegać trochę w parku.

Jeżeli chodzi o to co jem to napisze szczegółowo :
1) ŚNIADANIE 7:00
Czasem po prostu nic nie jem a czasem jem płatki fitness z mlekiem+ łyzka cukru

2) II ŚNIADANIE około godzina 11 (W SZKOLE)
Przeważnie jakaś zapiekanka ,bądź też bułka słodka /z kruszonka/z twarożkiem zależy co będzie w sklepiku szkolnym.+ NESTE bądź też inny napój

3)OBIAD około godziny 14 -14:30
-przeważnie ziemniaki z jakimś sosem + mięso(gdy zacząłem ćwiczyć przez jakiś czas jadłem ryże),przeważnie nie jem surówek
-nieraz zamiast ziemniaków jem tylko zupę (to zależy co jest zrobione )

Po obiedzie ZAWSZE coś słodkiego zjadam (wiem że to bardzo niedobrze bo słodkie mi nie pomoże w schudnięciu) JESTEM W STANIE ODŁOŻYĆ SŁODYCZE.

Bardzo często lubię sobie podjadać jakieś owoce po obiedzie.

4)KOLACJA około godz. 20
-chleb zwykły biały z masłem do tego ser + wędlina
-nieraz płatki fitness z mlekiem
-nieraz nic nie jem
-nieraz cokolwiek o co mamuśka zrobi ;)

Dodam że dużo jem ryb.(nie tylko na kolacje)

Jeżeli chodzi o picie to pije tylko wode no oprocz tej neste co pije na przerwie
Wiem że mój jadłospis jest źle ułożony wiec proszę doradźcie co ,jak i kiedy jeść.Tak jak wcześniej pisałem jestem zdolny do poświęceń 

Jeżeli chodzi o moją aktywność to oprócz siłowni chodzę w środy i w piątki na sale i gram siatkówkę (średnio 2 h z duzym wysiłkiem) oraz w sobotę w piłkę nożną (około 2h ale bez większego wysilku)

Tak więc proszę o pomoc doradzcie co zrobic aby schudnąć .Bo duzo czytałem o odchudzaniu ale każdy co innego pisze (ile ludzi tyle teori).Oczywiście mogę robić aeroby ,brzuszki,jeździć na rowerku ,biegać itp. Tylko opiszcie w jakie dni ,jakie cwiczenia i jaka dieta ;P

Dziękuję za przeczytanie mojego posta, pomoc i wyrozumiałość 

fallenursus
29-03-10, 23:35
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?24353-Rze%BCba-Odchudzanie-Jeste%B6-gruby-Mi%EAsnie-zakryte-s%B1-pod-t%B3uszczem-Trzeba-dzia%B3a%E6!!

Keejdzi
29-03-10, 23:54
Kurde skoro tyle się ruszasz to wydaje mi się ze jak dołozysz do tego jezdzenie na tym rowerku po 30 min po treningu to będzie wypas.
Co do diety to niestety nie ten dział.Ja sam wczoraj np dowiedziałem się iż przez moją nieuwage jadłem białko ze złego źródła na sniadanie<dzieki Fallen.
Ale ogólnie dużo białka i węgli musisz wyliczyc sobie zapotrzebowanie kalori itp ... >dział dieta

kozaxx
30-03-10, 14:40
nadal nie wiem jak pogodzić siłownie z tymi treningami aero+rowerkiem .Słyszalem ze w dni treningowe nie powinno sie jezdzic na rowerze.Pomocy ;d

Hermann
30-03-10, 15:02
Po co słodzisz płatki? Zrezygnuj z tych slodkich bułek, ogranicz sosy, w owocach też jest duzo cukru. Rowerek też jest ćwiczeniem aerobowym, więc po każdym treningu silowym pedaluj minimum 30 minut. Nie jesteś grubasem ogranicz co mówie ,będzie dobrze. Zamiast tych zapiekanek rób sobie kanapki.

kozaxx
30-03-10, 15:33
Dziekuje bardzo Hermann .
Jeszcze macie jakies rady?