PDA

Zobacz pełną wersję : porada dot. wyciskania



krupek1
29-03-10, 16:10
Witam
2 razy w tygodniu mam obwodowy trening na silowni. Wsrod cwiczen do wyboru jest ciezsza ,badz lzejsza sztanga do wyciskania. I tu moje pytanie: Czy lepiej zrobic ok. 12 powtorzen lzejsza ,czy ok.6 ciezsza? roznica to jakies 10-13 kg.

Pioter1994
29-03-10, 19:52
Proponuje trening 4 x 8 na płaskiej ( cięzszą jesli dasz radę). Po tym rozpiętki 3 x 10. Ja dostalem na tym + 6 cm przez prawie 3 miechy.

PS: nie mozesz zmieniac obciążenia na sztandze?

fallenursus
29-03-10, 20:27
wnioskuje ze jestes kobieta skoro robisz trening obwodowy.
rob mniejsza bo wieksza sobie zrobic krzywde dziecinko.


p.s jak jestes facetem to sie kwa wez za porzadny trening!

tifia
29-03-10, 20:44
wnioskując z jego innych postów to chłop =p

krupek1
30-03-10, 18:19
Trenuje koszykowke i 2 razy w tygodniu mamy silke. Sa ta cwiczenia na dynamike sily ,a nie ,zeby byc powolnym i przypakowanym. Po silowni mam jeszcze 1,5 h treningu i dlatego nie chce sie zajechac na silowni. Dzieki za odpowiedzi. Niektore komentarze byly zbedne.

Andrew_ace
30-03-10, 20:22
Ja tam problemu nie widzę... Rozgrzać się lżejszą (jedna seria), potem wziąć ciężką (serii ile dasz radę) a na koniec dobić się znowu lekką. Ilość serii jest oczywiście zależna od tego jaką masz ławkę, jeśli tylko prostą to nie nawojujesz. A jeśli potrzebujesz dynamicznej siły to tak też trenuj. Wyciskaj na speedzie a opuszczaj ciężar powoli. A ta swoją drogą coś jest nie tak, że przy zwiększeniu wagi o 10/13 kilo zrobisz tylko połowę. Myślę, że połączenie tych ciężarów będzie najefektywniejsze bo przybędzie Ci siły jak i kondycji.

xxmłodyxx
30-03-10, 20:43
A ta swoją drogą coś jest nie tak, że przy zwiększeniu wagi o 10/13 kilo zrobisz tylko połowę. .

wiesz..moze nie kazdy podnosi 100 pare kg na klate i jak dozuci 10kg na seri to zrobi moze mniej 2 powtórzenia...jeżeli np koleś ma max 70kg i na jednej sztandze jest 50, a na drugiej 60 to sam rozumiesz....zależy kto ile ma siły, po prostu..