PDA

Zobacz pełną wersję : Efekty po kwartale



Pioter1994
28-03-10, 16:17
Witam

Postanowiłem założyć ten temat ponieważ nie wiem czy moje rezultaty od czasu kiedy zacząłem ćwiczyć są zadawalające. Do tego chciałbym żebyście wytknęli mi czy jakieś poważne błędy robię.

Mam 15 lat i 173 wzrostu. Ważę obecnie prawie 80 kg.

Ćwiczenia na poważnie rozpocząłem od początku tego roku ( dokładnie 1 stycznia), na domowej siłowni którą założył mój tata by utrzymać formę po wyjściu z wojska. Przedtem miałem zryw i ćwiczyłem 2 miechy bez większych ( nie oszukujmy się ) lub żadnych rezultatów. Założyłem zeszyt w którym zapisuje swoje postępy i robię podsumowania miesiąca, stworzyłem porządny plan ćwiczeń. poczytałem o tym ile i co najlepiej jeść, powiększyłem swoją wiedzę na temat treningów i diety.

Obecnie nie posiadam diety. Staram się jeść przed i po treningu określoną ilość węglowodanów, białka i tluszczu. Zresztą w diecie i tak przeszkodzilaby mi szkoła ( i niech mi nikt nie mówi że nie). Mam trochę problemów ze snem, tzn. śpię w tygodniu po ok. 7 H ( zasypiam o 23:30, wstaje w każde dni o 6: 30) i zaraz jak wracam ze szkoły staram się zasnąć chociaż na tą godzinę.

Nie biorę żadnych odżywek kreatyn ani nic podobnego.

Na początku starałem się robić trening ogólny ( coś w stylu FBW ale z większą liczbą treningów). Potem przełożyłem się na normalny trening. Obecnie robię trening na masę i ćwiczę prawie codziennie.

Moja waga na początku to bylo ok 77 kg. Potem skoczyla mi do 81. Obecnie mam trochę poniżej 80.

Jeśli chodzi o obwody to w bicepsach od początku dostałem + ok. 3 cm ( lewy z 32 do 35 a prawy z 33 do prawie 36) - dużo na tricepsie.

W klatce mialem ok 101, 102 cm. teraz mam prawie 108 ( dużo dostałem dzięki treningowi pleców a także dzięki rozpiętkom na skosie górnym).

Powiedzcie mi czy dobrze robie trening. Jeśli chodzi o rezultaty w lustrze to widzę tylko biceps i triceps a reszty zbytnio nie ( z powodu tkanki tłuszczowej :S). Wiem że kilka rzeczy nie pasuje (np: którtki sen, brak diety).

Od początku kwietnia chce założyć nowy plan na masę. Jako priorytet postawie sobie barki i plecy (z naciskiem na barki).

Niestety nie mam odnośników, odnośnie rezultatów przez co nie mogę stwierdzić czy idzie mi dobrze, źle czy średnio.

Proszę o SZCZERE wypowiedzi na ten temat.

patryk2603
28-03-10, 18:40
Nie no w sumie wymairy ci dosc ladnie podskoczyly, ale sadzac po wymiarach początkowych to pewnie masz tej tkanki tluszczowej troche... zrob temat w dziale relacje i bedziesz pisac codziennie, ale najpierw skombinuj jakis porzadny trening i chociaz imitacje diety :)

Pioter1994
28-03-10, 22:07
Trening mam porządny. Od dzisiaj zaczynam nowy, dalej na masę w tym rozkladzie:

1. Klatka/ Biceps/ Brzuch,
2.Nogi/Plecy
3.Barki/Triceps

Dzisiaj troche popracuje jeszcze nad nim ( musze ćwiczenia dopisać, ale spoX wiem które są dla mnie najlepsze tzn. ulubione).

Jeśli chodzi o wymiary początkowe to kiedyś mialem zryw może dlatego zaczynałem od takich.

Mój poprzedni trening:

1. Klatka/ Triceps:

KLATKA:

- wycisaknie na ławce poziomej 10, 8, 8,

- rozpiętki na skosie 3 x10,

TRICEPS:

- wyciskanie francuskie leżąc 10, 8 10, 8

- francuskie siedząc jednorącz 3x 10,

-wyciąg 3 x 10 - 12,

2. Nogi/brzuch:

NOGI:

- przysiady 3 x 25 - bez obciażenia

- wznosy na palcach ( bez obciążenia) 3 x 25,

BRZUCH:

- brzuszki na skosie w dół 3 x 25

3. Plecy/Barki/ Biceps:

PLECY:

- podciąganie sztangielki w oparci o ławkę 10, 8 , 8:

- ściąganie szerkokiego drążka wyciągu za głowę 3 x12

BARKI:

-wyciskanie sztangi z za karku 3 x 8

- wyciskanie sztangielek na skosie 10, 8, 8

-unoszenie sztangielek na boki (siedząc) 3 x 8,

BICEPS:

-naprzemiennie uginanie ramion siedząc na skośnej,

- modlitewnik 3 x 8

Andrew_ace
28-03-10, 22:28
Masz za krótki staż moim zdaniem abyś miał ładnie zarysowaną klatkę. Pomyślałbym też jednak o tym tłuszczyku. Jakiś aerób wrzucił. Co do szkoły to porządne śniadanie i ze dwie kanapki Ci spokojnie wystarczą. Nie siedzisz tam cały dzień, po powrocie zjesz coś konkretniejszego. A jeść często musisz bo inaczej będzie problem z pozbyciem się zbędnych kilogramów.

Pioter1994
28-03-10, 22:39
Jeśli chodzi o klatę to jest moim zdaniem dobra. Problemem są natomiast plecy... Dlatego teraz kładę na nie duży nacisk. Oto mój nowy plan:

1 .KLATKA/BICEPS/BRZUCH:

Klatka:
- wyciskanie na plaskiej: 4 x 8,

- rozpiętki na skośnej: 3 x 10,

Biceps:
- naprzemienne uginanie ramion ze sztangielkami siedząc: 3 x 8,

- naprzemienne uginanie ramion ze sztangielkami siedząc + chwyt młotkowy 3 x 8,

- modlitewnik: 3 x 8,

Na koniec treningu pompki 3 x 10, przerwy między seriami 30 sek.

Brzuch:
-brzuszki 3 x 30.

2. NOGI/PLECY:

Nogi:
- przysiady: 3 x 25,

- wznosy na palcach: 3 x 25,

Plecy:
- martwy ciąg: 3 x 8,

- ściąganie szerokiego drążka wyciągu za głowę 3 x 8,

- podciąganie sztangielki do boku z oparciem o lawkę 3 x 8.

3. BARKI/TRICEPS:

Barki:
- wyciskanie sztangi z za karku 3 x 8,

- podciąganie sztangi wzdłoż tłowia 3 x 8.

Triceps:

- wyciskanie w wąskim chwycie na płaskiej 3 x 8,

- wyciskanie francuskie leżąc 3 x 8,

- wyciskanie francuskie jednorącz siedząc,3 x 10,

lCs
30-03-10, 19:13
Wszędzie za mało serii. Na plecy masz zaledwie 24 powtórzenia . Na tak duża partie mięśniową nie sądzę byś urósł ... Zreszta cały plan do du**

fallenursus
30-03-10, 19:19
nogi/plecy=porazka
a gdzies pisales ze fachowiec od treningu na mase jestes.
ogarnij sie

Andrew_ace
30-03-10, 20:16
Cicho bo zrazicie chłopaka, lepiej mu to poprawcie jak już macie zastrzeżenia. Taka jest właściwa kolej rzeczy.

Pioter1994
31-03-10, 14:25
nogi/plecy=porazka
a gdzies pisales ze fachowiec od treningu na mase jestes.
ogarnij sie

To akurat trening który najlepiej lubię. Padam prawie po nim i czuje się cały napięty...

PS: Dlaczego porażka? Może jakaś sensowna argumentacja? Z tego co wiem można lączyć nogi z plecami ( trening na nogi rozgrzewa dolen partie pleców czy nie tak?).

///M
31-03-10, 14:34
Czemu przysiadów aż 25?
12 wystarczy z porządnym ciężarem.

Pioter1994
31-03-10, 14:37
Nie robię z ciężarem. Mam dopiero 15 lat i chce jeszcze trochę urosnąć :S.

seras666
31-03-10, 15:26
a czemu byś miał nie urosnąć?:)

Pioter1994
31-03-10, 16:11
Ćwicząc siłowo w młodym wieku ( z obciążeniem na stojąco) przeciążam kręgosłup przez co wolniej rosnę lub wcale nie rosnę. Miałem już to w wieku 13 lat. Mój kumepl i ja byliśmy równi. Jednak ja zacząłęm ćwiczyć na stojąco przez co mam teraz 173 a on 185. Znam jeszcze kilka takich przypadków. Zawsze byłem wysoki lub wyższy niż rówieśnicy a trening z obciążeniem podobno hamuje wzrost. Widziałem kiedyś program o tym na Discovery czy gdzieś.

rafio83
31-03-10, 16:52
Plan musisz ułożyc na nowo albo zaadoptuj sobie cos z podwieszonych, Na klate masz tylko dwa cwiczenia (zrób 3 lub 4)tak żeby ogółna ilość serii nie przekraczała 16.
Na plery cos dowal jeszcze to duża grupa mięsni wiec nie zaszkodzi
Bary mało! dowal unoszenie hantli na boki.
NO I DIETA BO TO PODSTAWA!

fallenursus
31-03-10, 17:00
Jeszcze raz kurwa mac ktos napisze ze trening przeszkadza we wzroscie to zalatwie mu osobiscie bana

wzrost jest zakodowany genetycznie. nieuki jedne!
a jak cos na przeciw macie to chetnie poczytam jakies ciekawe badania naukowe na ten temat.

D3
31-03-10, 17:05
Jeszcze raz kurwa mac ktos napisze ze trening przeszkadza we wzroscie to zalatwie mu osobiscie bana

wzrost jest zakodowany genetycznie. nieuki jedne!
a jak cos na przeciw macie to chetnie poczytam jakies ciekawe badania naukowe na ten temat.


fallen przecież sam kiedyś mówiłeś, że jest kupa wierzących, a ch*ja wiedzących :twisted:

seras666
31-03-10, 17:11
Ćwicząc siłowo w młodym wieku ( z obciążeniem na stojąco) przeciążam kręgosłup przez co wolniej rosnę lub wcale nie rosnę. Miałem już to w wieku 13 lat. Mój kumepl i ja byliśmy równi. Jednak ja zacząłęm ćwiczyć na stojąco przez co mam teraz 173 a on 185. Znam jeszcze kilka takich przypadków. Zawsze byłem wysoki lub wyższy niż rówieśnicy a trening z obciążeniem podobno hamuje wzrost. Widziałem kiedyś program o tym na Discovery czy gdzieś.

aha czyli jeśli ty byś nie ćwiczył na stojąco to miałbyś teraz tyle samo wzrostu co kumpel ta? :)

Pioter1994
31-03-10, 18:47
Proszę artykuł: http://www.***.pl/Co_hamuje_wzrost___warto_przeczyta%C4%87_szczeguln ie_dla_m%C5%82odzie%C5%BCy-t34484.html

"Chociaż kości dzieci i dojrzewającej młodzieży są giętkie, to nadmierne i ciągłe ich obciążanie może rzeczywiście spowodować martwicę naczyniową, która uniemożliwia dopływ krwi do płytki nasadowej. Ograniczenie dopływu krwi może doprowadzić stopniowo do deformacji kości nazywanej martwicę aseptyczna kostno-chrzęstną, w której zostaje zakłócony proces fuzji komórek, kluczowy dla wzrostu kości."

Nie wiem tylko czy link będzie chodził.

Zdania są podzielone, ale w mojej opinii to może być prawda. Każdy ma swoje zdanie i niektórzy muszą to zrozumieć :).

fallenursus
31-03-10, 18:51
czy Ty faken czytasz calosc czy tylkojak zobaczysz jakas bzdure na pierwszych 3ech linijkach to juz zaprzestajesz dalszego czytania?
''Należy jednak pamiętać, że nie ma dowodu na to, iż z treningiem siłowym wiążą się obciążenia tak duże, by wywoływały opisywane tu szkodliwe efekty. Te powstają na ogół podczas wypadków samochodowych, niefortunnych upadków czy też innych urazów spowodowanych silnym wstrząsem lub uderzeniem. Badania wykazują coś wręcz przeciwnego: otóż właściwe prowadzony trening kulturystyczny może w znaczący sposób poprawić u dzieci ich szkieletowe i mięśniowe uwarunkowania wzrostu''
i nie podawaj linkow do konkurencyjnych for, tym bardzioej beznadziejnych

ogarnij sie

Pioter1994
31-03-10, 18:59
Plan musisz ułożyc na nowo albo zaadoptuj sobie cos z podwieszonych, Na klate masz tylko dwa cwiczenia (zrób 3 lub 4)tak żeby ogółna ilość serii nie przekraczała 16.
Na plery cos dowal jeszcze to duża grupa mięsni wiec nie zaszkodzi
Bary mało! dowal unoszenie hantli na boki.
NO I DIETA BO TO PODSTAWA!

Już dodałem unoszenie na boki. Sry ale już nie wklejałem znów tego samego planu a nie mogłem z edytować.

"Na plery cos dowal jeszcze to duża grupa mięsni wiec nie zaszkodzi" - ćwiczę dopiero 3 miechy i nie chce przesadzić zbytnio. I tak moje treningi trwają już od 1 - 1,5 H.

Jeśli chodzi o klate to rozumiem że mam mało ćwiczeń, jednak według mnie wystarczają mi one zupełnie. Dopóki nie zobacze że obwód wolniej rośnie, to wtedy coś dodam. Narazie chce na samym zwiększaniu ciężarów mieć efekty.

Jeśli zmnacie dobre ćwiczenia na klatkę ( w sensie że skuteczne bo wiem że moge wejść w google i sobie z 40 poszukać ale chce usłyszeć kilka opnii) to proszę o podanie ( będą SOG'i i to nie jedne :)).

Pozdro i z góry dzieX za pomoc :) .

Pioter1994
31-03-10, 19:00
Zdania są podzielone, ale w mojej opinii to może być prawda. Każdy ma swoje zdanie i niektórzy muszą to zrozumieć :).

Ahem... to mailem na myśli... Przeczytaleś tylko 3 pierwsze liniki mojego posta? XD

hubi1910
31-03-10, 20:08
jak zaczynalem cwiczyc to mialem wzrostu: 191,5cm caly czas robilem cwiczenia na nogi przysiady duzy ciezar , przysiady wykroczne , suwnica itd... teraz mam wzrostu 193,0 cm :D wiec uroslem 1,5cm ... cwicze juz prawie 9mc dokladnie jutro bedzie 9mc :P ... wiec sam widzisz ze to co pisza ze jak sie cwiczy nogi to sie nie rosnie to gowno prawda!!!!....

Pioter1994
31-03-10, 20:11
jak zaczynalem cwiczyc to mialem wzrostu: 191,5cm caly czas robilem cwiczenia na nogi przysiady duzy ciezar , przysiady wykroczne , suwnica itd... teraz mam wzrostu 193,0 cm :D wiec uroslem 1,5cm ... cwicze juz prawie 9mc dokladnie jutro bedzie 9mc :P ... wiec sam widzisz ze to co pisza ze jak sie cwiczy nogi to sie nie rosnie to gowno prawda!!!!....

ile masz lat?

hubi1910
31-03-10, 20:13
18lat.

Pioter1994
31-03-10, 20:25
Aha.

Zresztą nawet gdybym już nie urósł i tak bym ćwiczył :).

Chociaż gdybym miał te 185 cm to byłbym w niebie :).