PDA

Zobacz pełną wersję : Trening na Mase do Oceny



menelo880
27-03-10, 20:54
Moim piorytetem jest klatka dlatego 2x w tygodniu.

Klatka + Biceps:

Klatka:
Wyciskanie sztangi płasko 4 serie
Wyciskanie sztangi na skosie głową w górę 4 serie
Wyciskanie sztangielek na skosie głową w dół 2 serie
Rozpiętki na płasko 4 serie


Biceps :
Uginanie przedramion ze sztangą podchwytem 4 serie
Uginanie przedramion ze sztangą – modlitewnik 4 serie
Hantle ze skrętem nadgarstka stojąc 4 serie


Plecy + Barki

Plecy:
Martwy ciąg 4 serie
Wioslowanie sztanga 4 serie
Wiosłowanie sztangielką 4 serie

Barki :
Wyciskanie sztangi zza głowy ( przód ) 4 serie
Unoszenie bokiem 4 serie
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia do brody 4 serie

Klatka + Triceps :

Klatka:
Wyciskanie sztangi płasko 4 serie
Wyciskanie sztangi na skosie głową w górę 4 serie
Wyciskanie sztangielek na skosie głową w dół 2 serie
Rozpiętki na płasko 4 serie

Triceps :
Wyciskanie sztangi na ławce w wąskim uchwycie 4 serie
Wyciskanie francuskie sztangi leżąc 4 serie
Prostowanie ramienia na wyciągu 4 serie

Pioter1994
27-03-10, 21:07
Po pierwsze napisz staż na siłce. Po drugie gdzie ćwiczysz nogi? Gdzie brzuch?

Jeśli chodzi o klatkę to nie ćwicz jej 2 razy w tygodniu bo spalisz mięśnie. Nie wiem czy wiesz ale ćwicząc plecy obwód klatki też się zwiększa.

hubi1910
27-03-10, 21:15
A niech sobie cwiczy klate jak zalezy mu na wyrzezbieniu tylko klaty tu czemu nie ... nikt mu tego nie zabroni ... choc zeby miec ta klate ladnie wyrzezbiona trzeba miec brzuch,barki,biceps,triceps.

menelo880
27-03-10, 21:29
nogi nie cwicze , brzuch planuje zrobic po masie

Pioter1994
27-03-10, 21:44
Brzuch to podstawa, każdy Ci to powie.

Jeśli chodzi o nogi to radze Ci żebyś zaczął je ćwiczyć bo w mszy w kościele nie wytrzymasz... Miałem ten problem. Zbyt ciężkie górne partie ciała naciskają na słabe nogi i ciężko jest stać. Ró chociaż to co ja. Przed plecami ( w Twoim przypadku plecami i barkami) zrób sobie chociaż 3 x 20 przysiadów i 3 x20 wznosy na palcach. Potem masz martwy ciąg - w tym ćwiczeniu bardzo pracują nogi Zresztą ćwicząc nogi pracują dolne partie pleców więc masz od razu ich rozgrzewkę.

PS: Ty chcesz rzeźbić czy budować klatę bo nie napisałeś?

menelo880
27-03-10, 22:01
Myslalem ze po przeczytaniu tematu bedziecie wiedziec. Chcę budowac klate

Pioter1994
27-03-10, 22:09
A niech sobie cwiczy klate jak zalezy mu na wyrzezbieniu tylko klaty tu czemu nie ... nikt mu tego nie zabroni ... choc zeby miec ta klate ladnie wyrzezbiona trzeba miec brzuch,barki,biceps,triceps.

To nie wiem czy dobrym pomysłem jest robienie klaty 2 razy w tygodniu. Ja bym już robił plecy 2 a klatę 1 raz, ale jak uważasz.

Andrew_ace
27-03-10, 22:45
Podstawą kulturystyki jest równomierny rozwój mięśni. Nawet nie waż się nie trenować nóg i brzucha. Rób to przynajmniej symbolicznie. Nie zapomnę takiego kolesia z siłowni. Nogi miał jak moje ręce (dosłownie) a górę niczego sobie. Wystarczyłoby go popchnąć i by się przewrócił. Taki był z niego kozak. Jeśli masz dobrą dietę i klata już Cię nie boli (nawet przy ucisku) to ją sobie ćwicz dwa razy w tygodniu. Ale tylko kiedy spełniasz te warunki, inaczej przeholujesz.