PDA

Zobacz pełną wersję : Chyba źle robie klatę...



Kunio
27-03-10, 15:46
Zawsze po treningu na klatkę mam zakwasy mięśni przy pachach i nigdzie indziej. Wydaje mi się że źle wykonuję to ćwiczenie. Tym bardziej że klatka nie rośnie mimo dość długiego już stażu. Jaki może być powód zakwasów w pachach po tym ćwiczeniu ?

patryk2603
27-03-10, 15:51
Ja tez czesto mam za kwasy przy pachach, to znaczy ze dobrze solidnie wykonales trening, zakwasy w moim przypadku sa czesto zwiazane z duzym przyrostem. Napisz swoj plan treningowy na klate i napisz w czym masz wątpliwosci ze zle robisz

rafio83
27-03-10, 15:56
Jak napisał kiedys jeden z forumowiczów (nie powiem który ;) ) ból na drugi dzien nie jest wyznacznikiem udanego treningu!!!
Swoją drogą mnie zawsze bolą całe cyce po robieniu klaty. Wrzuc trening to podstawa! Okolice pach mogą bolec np. po rozpiętkach

Kunio
27-03-10, 16:00
że są zakwasy to ok, ale nie tu gdzie byc powinny moim zdaniem. Nie czuję przy mostku, nie czuję w gornej częsci klatki ani w dolnej. Tylko przy pachach. Wydaje mi się że źle ukladam rece. Powinny tworzyc kąt ok 45 stopni podczas gdy ja mam je ułożone w kącie prostym do lini ciała.

Mój trening na klatkę raz w tyg
wyciskanie sztangi na płasko
wyciskanie hantli na skosie
rozpiętki
przenoszenie hantli

rafio83
27-03-10, 16:08
No to sam sobie odpowiedziałes na pytanie! Moze nie dajesz z siebie wszystkiego na treningu i z dlatego nicnie czujesz?????

Kunio
27-03-10, 16:15
Czyli mam rację z tym ułożeniem rąk?
Ma ktoś jakiś film na którym dokładnie jest to pokazane?

Bull2
27-03-10, 16:15
boki bola - dobre rozpietki

rafio83
27-03-10, 16:18
jaki ty chcesz film? Wejdz na youtube pełno tam tego

Kunio
27-03-10, 16:18
Ale ja chce żeby cycki bolały, a nie bolą mimo że katuję klatke mocno... ;)

hubi1910
27-03-10, 16:40
zrob sobie 3-czesciowe na klate ;) http://www.youtube.com/watch?v=xjUSmyQBENY tak jak w tym filmiku tylko ze na klate na prostej lawce 7pow po np: 5 serii gwarantuje ci ze cie klata bedzie bolec ;)
jak sie robi 3-czesciowe na klate
1:od dolu do polowy
2:od polowy do gory
3:Cale ;)

Lekki ciezar i rob powoli...

Kunio
27-03-10, 16:47
Rozumiem że do tego jeszcze hantle, rozpiętki i np przenoszenie sztangi ?

szycha77
27-03-10, 18:06
www.kfd.pl/atlas-cwiczen-profesjonalne-opracowanie-f92.html

Andrew_ace
27-03-10, 20:20
Zbliżaj do siebie hantle w końcowej fazie ruchu, bez stukania nimi tak abys poczuł mięśnie. Zastosuj wąski uchwyt przy wyciskaniu. Wyciskanie tłokowe, wąskie pompki. Wtedy pogadamy ;-) A jak układają się Twoje plecy przy wyciskaniu? Dociskasz je do ławki czy leżysz prosto?

Kunio
27-03-10, 20:30
Jak wygląda to wyciskanie tłokowe?
Wyciskanie wąskim uchwytem to nie będzie na triceps bardziej?
Co do pleców to leżą prosto, czasem je unoszę, ale biodra i górna partia pleców leżą na ławce

Andrew_ace
27-03-10, 20:34
Wąski uchwyt i wąskie pompki fakt, działają ostro na tricepsy ale i na wewnętrzne obszary klatki piersiowej. A przy wyciskaniu tłokowym dłonie masz zwrócone do siebie a hantle unosisz pionowo, bez ruchu okrężnego. Jak niejasno wytłumaczyłem musisz oglądnąć jakiś filmik.

Andrew_ace
27-03-10, 20:38
Spróbuj jak radziłem przytrzymywania ciężaru kiedy jest na górze ale na pracujących mięśniach. To też nie jest głupi pomysł.

A o co mi chodzi z tymi plecami. Czytałem, że przy niewłaściwym ustawieniu pracują kaptury, może one Cię bolą a nie klata?

Pioter1994
27-03-10, 21:00
Rób wyciskanie na plaskiej- 4 serie. na klatke. 2 pierwsze z szerokim rozstawem ( od ok. 60 - 70 cm - zależy jaką masz klatę bo możesz mieć więcej) - pracują mięśnie boczne klatki. 2 kolejne serie rob z rozstawem węższym ( od ok. 50 do 60 cm ) - pracują mięśnie środkowe.

Jeśli chodzi o rozpiętki to przy skosie dolnym pracuję dolne mięśnie klatki , przy skosie gornym zaś najbardziej angażują się mięśnie górne klatki.

hubi1910
27-03-10, 21:06
Z tego co widze to kazdy pisze co innego :P
najlepiej jak znajdziesz cos sam dla siebie http://www.kulturystyka.pl/atlas/klatka.asp
Lub probuj wszystkich cwiczen co ci doradzilismy moze jakies ci pomorze ;) .

Andrew_ace
27-03-10, 22:33
Każdy ma rację i zachęca do zmiany ćwiczeń. Zrób po dwie serie naszych nowości na jednym treningu i poczujesz różnice. Twój trening miał taką wadę, że był zbyt ubogi a im więcej ćwiczeń tym lepiej.

Kunio
27-03-10, 22:45
Ubogi w jakim sensie?
Ostatnio podzieliłem dól klatki i góre na dwa dni.
pon dól, czw góra
Sztanga, hantle, rozpiętki i przenoszenie sztangi - wszystko w zależności czy dol czy góra

Andrew_ace
27-03-10, 22:51
Mój trening na klatkę raz w tyg
wyciskanie sztangi na płasko
wyciskanie hantli na skosie
rozpiętki
przenoszenie hantli

Widziałem tylko tyle.

Pomyśl nad zmianą szerokości uchwytu. Przyznaj się może z jakim obciążeniem wykonujesz te ćwiczenia a z jakie dźwigasz przykładowo przy treningu rąk. Po ile serii?

Kunio
27-03-10, 22:58
Na plaskiej brałem do 80kg - 4 serie z progresją - i tak ze 4 cwiczenia
hantle biorę 34 na stronę
A biceps np na modlitewniku sztangą łamaną 30kg - 3 serie po 10-12 powt

Od zeszłego tygodnia robię tak:
pon - klatka dól
sztanga na płaskiej
hantle na płaskiej
rozpiętki na płaskiej
przenoszenie
i na dobicie pompki

czwartek - klatka góra
sztanga skos +
hantle skos +
rozpiętki skos +
przenoszenie
i na dobicie pompki

Poogladalem trochę filmików i widzę że jednak robilem blędy przy wyciskaniu
Po nast. treningu przekonam się czy bedą zakwasy na cyckach ;)

Andrew_ace
27-03-10, 23:08
Kombinuj, to klucz do sukcesu. Do tego mięśnie lubią nowości, albo właściwie nie lubią i o to chodzi.

hubi1910
28-03-10, 11:11
I zmieniaj co jakis czas cwiczenia zebys nie dostal stagnacji...