PDA

Zobacz pełną wersję : Trening dla 15latka!



Kuszon24
25-03-10, 20:58
Witam!
Mam 15lat, ćwiczę już od dawna jednak nie mam ułożonego treningu i ćwiczę sobie kiedy chcę, efekty widać ale małe.
Do ćwiczeń posiadam ławkę, na której można ćwiczyć na skosie, można robić rozpiętki i nogi, mam gryf lecz mój maksymalny ciężar to 25,5kg (razem z gryfem), posiadam też jedną hantle.
Chciałbym żeby były efekty, żebym fajnie wyglądał, był silny itp.
Ważę 52kg
Mam 168cm wzrostu

Mógłby mi ktoś ułożyć trening?

///M
25-03-10, 21:21
Chłopak...
Weź Ty się schowaj.
Od dawna czyli do kiedy? Od tygodnia?
Treningu nikt Ci nie będzie ukladał poczytaj trochę z podwieszonych tematów.

Kuszon24
25-03-10, 21:29
Od jakiś 3 miesięcy.

///M
25-03-10, 21:35
I kiedy chcesz taa?
Czyli pójdziesz se codziennie parę razy machniesz i chcesz odrazu Pudzianem być.
Poczytaj podwieszone splity.
Dieta jest?

wolnickee
25-03-10, 21:40
po co pytasz czy dieta jest? o ile pamietam to prosił o ulozenie planu ,a moze chce cwiczyc bez diety? ja osobiscie stosuje diete, ale uwazam lekko ze szkoda młodosci na takie cos - ukladac sobie zycie pod diete w tym wieku.

Kuszon24
25-03-10, 21:42
Czyli pójdziesz se codziennie parę razy machniesz i chcesz odrazu Pudzianem być.
Dlatego chcę ułożyć sobie trening i zacząć ćwiczyć systematycznie, a diety nie będę stosował, po prostu będę się dobrze odżywiał.

///M
25-03-10, 21:43
Ale za dużo też bez diety nie osiągnie w tak szybkim czasie jak chce (blisko lato bez koszulki się pochodzi).

marcinryfa
25-03-10, 22:12
z tym latem to kolega dowalił...

MASA MASA i jeszcze raz MASA!!!!!!!!!!!!!!

wolnickee
25-03-10, 22:38
ja wiem czy dowalił, chyba kazdy w naszym wieku chciałby fajnie wyglądac w wakacje i trenują tylko po to, ale sa tez tacy ktorzy chca wygladac dobrze cały czas i coraz fajniej.

marcinryfa
25-03-10, 22:43
no są są... niestety czasy mamy jakie mamy.

uwarzam ze podejscie do sprawy tez jest ważne...

///M
26-03-10, 07:27
ja wiem czy dowalił, chyba kazdy w naszym wieku chciałby fajnie wyglądac w wakacje i trenują tylko po to, ale sa tez tacy ktorzy chca wygladac dobrze cały czas i coraz fajniej.

Ale ten nie należy raczej do tych co cały czas ćwiczą.
Pisze ze chodzi kiedy chce,a jak tak bronisz kolegi to poleć mu koks jeszcze

wolnickee
26-03-10, 11:17
czy ja go bronie? po prostu wkurwiaja mnie ludzie którzy nie umieja czytac ze zrozumieniem.

///M
26-03-10, 11:21
To kurwa mu to mów.
Tempy jest taki czy ślepy ze nie widzi przyklejonych tematów

Karagel
26-03-10, 11:36
Pyta się o pomoc to zamiast mu pomóc to odrazu wyjezdzasz z dieta... a jak nie mas znic do powiedzenia to chociarz wklej mu link zeby sobie poczytał:]

Andrew_ace
26-03-10, 16:00
To kurwa mu to mów.
Tempy jest taki czy ślepy ze nie widzi przyklejonych tematów

Bany powinni dawać. Takich agentów tu nie potrzebujemy, żeby się naśmiewali z innych. Paker z Ciebie żaden a cwaniakujesz. Już ja jestem od Ciebie lepszy :-P

///M
26-03-10, 16:12
Ty kozaczek a ja się z niego naśmiewam,i mówię ze jestem od niego lepszy?

Andrew_ace
26-03-10, 16:13
To kurwa mu to mów.
Tempy jest taki czy ślepy ze nie widzi przyklejonych tematów
__________________________

Coristo
26-03-10, 17:46
Nie masz możliwości zapisania się na siłownie? Bo trochę mało tego sprzętu.

Poniedziałek:
plecy:
wiosłowanie sztangą w opadzie 12,10,10,8
Martwy ciąg (baaaardzo ostrożnie, a na początku samą sztangą żebyś się techniki nauczył - poczytaj http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13731) 10,10,10,8
wiosłowanie hantlą w opadzie 12,10,10,8

triceps:
wyciskanie francuskie 10,10,10,8
prostowanie ręki z hantlą za głową 10,10,10,8
prostowanie ręki z hantlą w opadzie 10,10,10,8

Środa:
Klatka:
Wyciskanie sztangi na płaskiej - 12, 12, 10, 8
Wyciskanie sztangi na skosie - 12, 12, 10, 8
Pompki 4x max

Biceps:
Uginanie rąk ze sztangą, stojąc - 12, 12, 10
Uginanie ręki z hantlą w siadzie - 12,10,10 (na każdą rękę)
Uginanie ręki z hantlą stojąc (młotkowo) - 10,10,10

Piątek:
Nogi:
przysiady ze sztangą 12,12,10,10,10,8 (znów ten sam artykuł http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13731)
więcej serii bo w przypadku nóg bez maszyn oprócz siadów nic nie zrobisz(a przynajmniej ja nie mam pomysłu)

Barki:
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia - 12, 10,10
Wyciskanie sztangielki siedząc - 12, 10, 10(oczywiście dla każdej ręki)
Wyciskanie sztangi stojąc - 12,10,8

Do tego po każdym treningu dorzuć coś na brzuch.
No i z tym obciążeniem świata nie zawojujesz, ale póki nie masz innej możliwości ćwicz chociaż tak ;)

Pioter1994
26-03-10, 18:52
Też mam 15 lat i rozumiem Cię bardzo dobrze :).

Napsze Ci plan podobny do mojego początkowego. Radzilbym ci też załozyc zeszyt i zapisywac wagę, wymiary, czas spedzony na silce, kiedy ćwiczyłes itp. Bedziesz mogł robić podsumowania treningów i zapisywac postępy. Radzilbym też porpacować nad dietą, jesli jednak nei chesz to nad ilosciami skladnikow spozywanych przed i po treningiem ( jesli nie chesz mieć diety).

Oto plan:
1. Klatka/ Triceps:

KLATKA:
- wycisaknie na ławce poziomej 10, 8, 8,

- rozpiętki na skosie 3 x10,

TRICEPS:
- wyciskanie francuskie leżąc 3 x 10,

- francuskie siedząc jednorącz 3x 10,

2. Nogi/brzuch:
NOGI:
- przysiady 3 x 20 - bez obciażenia( możesz dać więcej ja co tydzien dodawałem + 5 do wszytkich serii),

- wznosy na palcach ( bez obciążenia) 3 x 20,

BRZUCH:
- brzuszki na skosie w dół 3 x 20 ( jeśli nei masz przyrządu to mozesz robic z nogami na tapczanie połoznonymi na górze),

3. Plecy/Barki/ Biceps:
PLECY:
- podciąganie sztangielki w oparci o ławkę 10, 8 , 8:

- ściąganie szerkokiego drążka wyciągu za głowę 3 x12

BARKI:
-wyciskanie sztangi z za karku 3 x 8

unoszenie sztangielek na boki (siedząc) 3 x 8,

Biceps:
-naprzemiennie uginanie ramion siedząc na skośnej,

- modlitewnik 3 x 8 ( jesli nei masz mozesz zastapic na to samo co wyzej ale z chwytem młotkowym).

Na podbonym planie dostałem nieżle w klacie i w ramionach ( zwłaszcza na tricepsie).

Powodzenia !

Kuszon24
26-03-10, 19:03
Spokojnie koledzy!

Napisałem że chciałbym fajnie wyglądać itp, wiem że od razu nie ćwiczy się na rzeźbę tylko na masę, i najpierw idę w tym kierunku.
Jak już napisałem ćwiczyłem kiedy chciałem, efekty widać od listopada łapa urosła mi o 3cm (miałem 27,5 teraz mam 30,5cm), nie ćwiczyłem systematycznie, i dlatego zarejestrowałem się na tym forum żeby nauczyć się czegoś od was itp.
Po to założyłem ten temat żebyście ułożyli mi trening a nie "cwaniakowali" jak Daniel2s ponieważ zależy mi na tym żeby wyrobić sobie mięśnie stać się silniejszym itp.

Pioter1994 dziękuję za trening!
Pozdrawiam!

Coristo
27-03-10, 08:35
rozpiętek nie zrobi skoro ma jedną sztangielkę

Pioter1994
27-03-10, 20:09
To może robić wyciskanie na skosie ( sztangą), ale radziłbym dokupić jeszcze hantle ze zmiennym obciążeniem a także obciążenie do sztangi, bo siła przy masie ostro idzie ( miałem przypadek że kiedy zaczynałem ćwiczyć dolożylem przez 2 tygodnie 8 kg na klate). Do klatki może też dołożyć na koniec trenigu pompki 3 x 10. Ja po ostrym treningu klatki i bicepsa /tricepsa czasami nie jestem wstanie ich zrobić... Dzięki temu mogę określić czy trening był udany czy nie a do tego nieźle dopompowuje łapki.

Szkoda że nie może robić rozpiętek to jedno z najlepszych ćwiczeń według mnie na poszerzenie klatki

Aha jeśli nie masz wyciagu ( przy ćwiczeniach na plecy) możesz dodać martwy ciąg ( tu też przyda się dużo obciążenia). Naprawdę dobre ćwiczenie na dolne partie pleców.

Pozdrawiam!