PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podnosić?



Matys66
25-03-10, 18:04
Powiedzcie mi jak mam ćwiczyć? Chodzi mi o to,że np. podnoszę na klatę 45 kg i wykonuję sobie 5 serii 15x 28kg. Czy tak jest prawidłowo? Chcę podnosić więcej i nie wiem czy mam ćwiczyć np. 5x37kg czy 15x28kg?? czy jest jakiś przelicznik??

D3
25-03-10, 18:27
Jest taki kalkulator w windows'ie co podaje wartości jakie powinieneś wyciskać w seriach. Start -> Programy -> Akcesoria -> Kalkulator

Pioter1994
25-03-10, 18:42
Z tego co zrozumiałem zależy Ci na sile. Możesz na początek poćwiczyć na masę. Efekty są bardzo podobne co na sile ( pamiętaj im większa masa mięśniowa tym i większa siła).

Podstawy treningu na siłe: Karzdą grupę mięśniową trenujesz raz w tygodniu. Robisz od 4 - 8 ( + serie rozgrzewkowe na mniejszych ciężarach)serii. Powtórzenia 4 - 8 ( od 8 zaczyna się trening masowy). Przerwy między seriami od 2min 30 sek do nawet 4 min. Ciężary od 80 - 90 procent wagi maksymalnego ( czyli takiego któym jestes w stanie zrobic jedno powtórzenie, z nienaganną techniką).

To co robisz ("5 serii 15x 28kg") jest treningiem wytrzymałosciowym ( rzeźbiący) na którym rzeźbisz mięśnie nieznacznie zwiększając ich siłe ( poźniej możliwe ze nie bedziesz mogl jej wogóle zwiększyć).

Jęsli chesz więcej podnosci nie trenuj tylko klatki. Nie wiem czy wiesz ale w podnoszeniu na plaskiej pracuję wiele grup mięśniowych, m. in. : biceps, triceps, barki, kaptury, plecy, przedramiona.

Moim zdaniem warto byloby poćwiczyć na masę + stworzyć dobrą dieta a efekty będą.

Powodzenia !

fallenursus
25-03-10, 18:43
Powiedzcie mi jak mam ćwiczyć? Chodzi mi o to,że np. podnoszę na klatę 45 kg i wykonuję sobie 5 serii 15x 28kg. Czy tak jest prawidłowo? Chcę podnosić więcej i nie wiem czy mam ćwiczyć np. 5x37kg czy 15x28kg?? czy jest jakiś przelicznik??
jesli chodzi ci o trening na sile poczytaj o
5x5 i rippetoe trening

lub prosty hardkorowy trening na mase.

Matys66
25-03-10, 18:48
Na masie to mi raczej nie zależy. Mam 170 wzrostu a ważę 71kg xD.

Pioter1994
25-03-10, 18:55
Jeśli chcesz mieć sile musisz mieć i mase mięśniową. Jedno wynika z drugiego...

PS: Ja mam 173 wzrostu i waże coś koło 80 kg, więc się nie martw :P.