PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie odzywki przy atopowym zapaleniu skóry?



Adam20
21-03-10, 21:19
Witam!
Mam 20 lat zdiagnozowano u mnie atopowe zapalenie skóry. Proszę o poradę jakie odzywki mogę brać przy tej chorobie. Wiem ze białko raczej nie w chodzi w grę ale czy kreatyna mi może zaszkodzić?

KowalX
21-03-10, 21:52
Witam!
Mam 20 lat zdiagnozowano u mnie atopowe zapalenie skóry. Proszę o poradę jakie odzywki mogę brać przy tej chorobie. Wiem ze białko raczej nie w chodzi w grę ale czy kreatyna mi może zaszkodzić?
Jakie bierzesz leki?
Kreatyna nie powinna stanowić problemu,ale jeśli pojawi się swędzenie przerwij i spróbuj przyjmować odczulająco - zwiększając powoli dawki aż do właściwej.

Adam20
21-03-10, 22:21
Ogólnie to sprawa wygląda tak: jak pracowałem na wakacjach na budowie to pojawiło mi sie uczulenie na rekach, myslalem ze to jakas alergia na cement czy cos, powoli sie to wszystko goiło to za bardzo sie tym nie przejmowałem. W grudniu złamałem nogę na meczu siatkówki, żeby dojsc szybciej do formy spożywałem bardzo dużo składników zawierających białko, dużo mleka, ryb itp. Po jakimś miesiącu takiej kuracji uczulenie się bardzo nasiliło. Wtedy zacząłem szukać pomocy u dermatologa. Byłem u 3 lekarzy i od żadnego nie usłyszałem konkretnej odpowiedzi co mi jest (mowili ze jakies uczulenie dawali masci itp w koncu nic nie pomagalo). Dopiero trzeci dermatolog zajął się mną konkretnie zlecił mi dużo badań (główne to chyba: poziom testosteronu, Ige całkowite). Z wyników badań lekarz wywnioskował że mam atopowe zapalenie skóry oraz mocno podwyższony testosteron. Powiedział że z tego względu że mam złamaną nogę nie może mi przepisać żadnych antybiotyków poniewaz noga przestanie sie zrastać, przepisał mi różne maści i dużo witamin. Po miesiącu takiej kuracji uczulenie prawie znikło, pozostały tylko blizny na rekach. NIe długo zacznę rehabilitacje i chciałem szybciej wrócić do formy, rozmawiałem na ten temat z lekarzem ale on mi powiedział zeby nie brac nic w proszkach a o białku to zapomnieć, chyba ogolnie jest przeciwnkiem odzywek nie wiem nie wnikam. Ciagle sie zastanawiam jakie odżywki mogłyby mi pomóc a nie zaszkodzić, słabo sie orientuje w tym temacie ale chyba sa rozne odzywki i nie wszystkie są oparte na białku.

KowalX
21-03-10, 22:33
Czy to właśnie dermatolog zabronił Ci wszystkiego w proszku czy jakiś inny?Bym zapomniał rehabilitację masz w ośrodku czy na własną rękę?
Napisz mi z tych maści składniki aktywne i jakie witaminy Ci przepisał.

KowalX
21-03-10, 22:47
gdzie stwierdzili w badaniach ze to od bialka(o mleku to bym zapomnial bo to chemia i syf)
ale mieso np piers z kury czy wolowina to watpie by cie uczulala w ten sposob ze wywola egzeme
a ze masz wyzszy poziom testa to sie ciesz
osobiscie stawiam na mleko-zalatwilo cie na cacy
To nie mleko lecz białka uczulają,wszystkie.Pomaga np światło słoneczne.Nie można jeść również kilku innych produktów.Z teściem też nie jest tak wesoło jak jest nienaturalnie wysoko w naturalny sposób hehe ,ale zdanie :lol:

Adam20
21-03-10, 23:18
Tak, dermatolog zabronił mi wszystkiego w proszkach. Rehabilitacje będę mieć w ośrodku i też na własna rękę co będę mógł sam robić to będę ćwiczyć siłownia, basen itp, a zacznę za jakiś miesiąc jak wyciągną mi śruby z nogi, mam taki metalowy stabilizator przykręcony do kości piszczelowej. Przyjmuję witaminy: Cynk, witamina B6, PP, takie tabletki Merz Spezial(zbiór wielu witamin). Masci to: Metronidazol(metronidazol inne skladniki to: alkohol cetylowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, kwas stearynowy, olbrot syntetyczny, glicerol, sodu laurylosiarczan) Dalacin w żelu (fosforan klindamacyny. W aerozolu Neomecinum (siarczan neomecyny).

A gdzie to stwierdził że to od bialka to nie wiem po prostu tak mi powiedział, właśnie też mówił zeby odpuścić sobie mleko ale teraz ze wzgledu na złamaną noge jeść dużo produktów naturalnych zawierajacych bialko bo teraz jest mi to szczególnie potrzebne pamiętam ze wymienił również pierś z kurczaka.

Adam20
21-03-10, 23:25
A co do testosteronu to mowil zeby sie nie przejmowac ze niektorzy maja tak naturalnie. Tam jak był jakis wskaźnik od 3,00 do 10,6 to ja mialem poziom testa 9,9

KowalX
21-03-10, 23:26
Jak dla mnie to możesz jeść kreatynę więc pogadaj z nim,albo z innym.Co do rehabilitacji to pamiętaj ,że jak ją skończysz wcześniej niż masz planowaną ZUZ może nie chcieć wypłacić Ci odszkodowania więc podowiaduj się dokładnie z tym.
Co do białek chodzi o to,że pewna ilość ciebie uczula.
Więc teścia masz podwyższonego ,ale w normie to faktycznie powinieneś się cieszyć.

Adam20
21-03-10, 23:29
Dobrze wiedzieć z tym odszkodowaniem:) a oprócz kreatyny jeszcze jakies odzywki mógłbym brać?

KowalX
21-03-10, 23:34
Dobrze wiedzieć z tym odszkodowaniem:) a oprócz kreatyny jeszcze jakies odzywki mógłbym brać?

Myślę ,że spowolnij na razie z suplementami ,nie tylko ze względu na leczenie ;)