PDA

Zobacz pełną wersję : prosze o rade ;)



matszus
21-03-10, 13:18
Mam 17 Lat , i 185 wzrostu,waże 73 kg , chciał bym nabrać masy i siły , słyszałem że na nabranie masy i mieśni dobrze działa kreatyna i nie ma za dużych skutków ubocznych , co o tym sądzicie ? , jeśli możecie prosze podawać specyfiki pełną nazwą lub link do sklepu z nim ;)

Lukaszr0
21-03-10, 13:27
A ile już ćwiczysz ? Jeżeli mniej niż pół roku to nie ma co kreatyny, bo na pewno nie wykorzystałeś swojego potencjału. I tu lepiej by było zainwestować w dobrą dietę + do tego jakiś gainer żeby uzupełnić ewentualne braki diety.

matszus
21-03-10, 13:40
stwierdzam ze cwicze 3 miesiące wiec odp jest prosta ;)

czym sie różnia gainery ? czym sie sugerowac ?

KowalX
21-03-10, 14:13
A ile już ćwiczysz ? Jeżeli mniej niż pół roku to nie ma co kreatyny, bo na pewno nie wykorzystałeś swojego potencjału.
Jakiego znowu potencjału?

chciał bym nabrać masy i siły , słyszałem że na nabranie masy i mieśni dobrze działa kreatyna

Dobrze słyszałeś choć raczej nie masy i mięśni ,a masy mięśniowej .Wybieraj kreatynę mono/creapure.


I tu lepiej by było zainwestować w dobrą dietę + do tego jakiś gainer żeby uzupełnić ewentualne braki diety.

Nie ma większej straty kasy niż gainer.Co to znaczy uzupełnić braki diety,to albo ona jest ,albo jej nie ma.Można co najwyżej zastąpić jakiś posiłek nie mając np czasu na przygotowanie.Braki w diecie to można uzupełniać np suplementami witaminowymi,ale wcześniej też należy się zorientować ile mniej więcej czego spożywamy.

Lukaszr0
21-03-10, 14:18
Jakiego znowu potencjału?


Może źle napisałem, chodzi mi o naturalne możliwości rozwoju mięśni bez żadnych wspomagaczy. Jak wiadomo podczas pierwszych kontaktów z siłownią "idzie" najlepiej, na sile, masie. Więc dobra dieta na początku wystarczy.

KowalX
21-03-10, 14:25
Może źle napisałem, chodzi mi o naturalne możliwości rozwoju mięśni bez żadnych wspomagaczy. Jak wiadomo podczas pierwszych kontaktów z siłownią "idzie" najlepiej, na sile, masie. Więc dobra dieta na początku wystarczy.
Osobiście uważam ,że jak weźmiemy od razu to te przyrosty/możliwości będą jeszcze większe.Nie brałbym tylko z jednego powody,a mianowicie by poznać własne reakcję organizmu na trening.To samo z odżywkami tym razem w odpowiedzi na dietę,warto najpierw zobaczyć reakcję organizmu czy spożywane posiłki przyczyniają się do wzrostów i ewentualnie modyfikować je według potrzeb,a nie wszystkie 5posiłków na 6 kurczak z ryżem ,a na wieczór biały ser,wszystko zalewając oliwą z oliwek.

Do autora postu:
przeanalizuj czy odpowiednio się odżywiasz wraz z przyrostami czy dodajesz z nimi odpowiedniej ilości kcal,pijesz odpowiednią ilość płynów.Jak będzie ok z odżywianiem i treningiem zacznij rozglądać się za kreatyną.

najt
21-03-10, 14:33
Tak , wtrące się ale juz z samej czystej ciekawości do poszerzenia wiedzy - kowalx , czemu gainery Twoim zdaniem to strata kasy ?

burn
21-03-10, 14:36
Gainer, to prawie same węglowodany, które najłatwiej dostarczyć z diety.

KowalX
21-03-10, 14:55
Tak , wtrące się ale juz z samej czystej ciekawości do poszerzenia wiedzy - kowalx , czemu gainery Twoim zdaniem to strata kasy ?
Sprzedaż cukru ,który kosztuję grosze to dla mnie zajebisty biznes na niczym specjalnym biorąc pod uwagę ,że jest tani i w niemal każdym produkcie.Niektórzy producenci idą jeszcze dalej dodając 1g kreatyny ,coś tam witamin i podbijając ceny do naprawdę wysokich.

fallenursus
21-03-10, 16:05
Osobiście uważam ,że jak weźmiemy od razu to te przyrosty/możliwości będą jeszcze większe.


no to teraz w PL zabraknie kreatyny:)

KowalX
21-03-10, 17:37
no to teraz w PL zabraknie kreatyny:)
hehe :)

matszus
21-03-10, 18:08
moze być taka ?:
http://www.kulturystyka.sklep.pl/product_info.php/cPath/46/products_id/2484/products_name/trec-cm3-jablczan-kreatyny-tcm-360-kaps1250mg.html

Lukaszr0
21-03-10, 19:09
Jabłczan za mocny na początek, jak już chcesz tak wcześnie kreatyne brać to kup jakiś monohydrant, polecam z vitalmaxa.

KowalX
21-03-10, 19:27
Jabłczan za mocny na początek, jak już chcesz tak wcześnie kreatyne brać to kup jakiś monohydrant, polecam z vitalmaxa.

No fakt jabłczan może go zabić :rockon:

Lukaszr0
21-03-10, 19:46
Eh... Chodzi mi o to że nie ma sensu zaczynać od jabłczanu, bo na mono będzie miał nawet lepsze efekty na początku. Po za tym jak zacznie od jabłczanu to potem będzie na niego słabiej działał. Może od razu napisz mu niech kupi sobie ze 150 mety...

fallenursus
21-03-10, 19:48
Eh... Chodzi mi o to że nie ma sensu zaczynać od jabłczanu, bo na mono będzie miał nawet lepsze efekty na początku. Po za tym jak zacznie od jabłczanu to potem będzie na niego słabiej działał. ..

to wymysl przemyslu zajmujacego sie produkcja suplementow:) widac niektorzy jeszcze w to wierza

Lukaszr0
21-03-10, 19:59
Skoro producenci tak zalecają to pewnie trochę prawdy w tym jest :) Ale to tylko moje zdanie i oczywiście mogę się mylić.

KowalX
21-03-10, 20:06
Skoro producenci tak zalecają to pewnie trochę prawdy w tym jest :) Ale to tylko moje zdanie i oczywiście mogę się mylić.
Po pierwsze to ,że weźmie od razu jabłczan nie spowoduję to jego mniejszego działania w przyszłości.
Po drugie mono jest lepsze,tańsze.
Kwas jabłkowy wychodzi tanio ,a jabłczan kreatyny sprzedają drogo.

matszus
22-03-10, 20:57
mógł byś podać jakiś link do mono ?

KowalX
22-03-10, 21:11
mógł byś podać jakiś link do mono ?

http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=monohydrat&from_showcat=1&category=0