PDA

Zobacz pełną wersję : siemie lniane



BoloYeung
20-03-10, 17:24
siemie lniane chce znać wartość tego produktu kiedy je pić i dlaczego warto korzystać z niego

fallenursus
20-03-10, 17:57
lepiej w kapsach, bo w ziarnach malo strawne(chyba ze zmielone). na bombie szamie tego z 8gr dziennie a tak to pol z tego. ,wliczane w bilans tluszczowy. jeden z najzdrowszych o ile nie najzdrowszy olej. zbyt duzo plusow, nie chce mi sie pisac, znajdziesz w guglach:)

jaca666
20-03-10, 18:09
Zmielone siemię i odtłuszczone kupisz w aptece lub zielarskim za 8zł 400g a ma to białka 31g, a tłuszczu 14g.
Ja właśnie takie polecam.Jem w posiłku przed snem około 20g.

burn
20-03-10, 18:21
Super sprawa, pobudza układ trawienny - ma sporo błonnika, łagodzi problemy układu pokarmowego. Obniża "zły" cholesterol.
Poza tym jest źródłem : żelaza, cynku, magnezu i witamin B1, B6.
Ja podgrzewam z kubkiem mleka 20g siemienia lnianego i mieszam z 30-50g owsianki. Do tego kilka orzechów zmielonych i można pić jako posiłek.

seras666
20-03-10, 19:24
Super sprawa, pobudza układ trawienny - ma sporo błonnika, łagodzi problemy układu pokarmowego. Obniża "zły" cholesterol.
Poza tym jest źródłem : żelaza, cynku, magnezu i witamin B1, B6.
Ja podgrzewam z kubkiem mleka 20g siemienia lnianego i mieszam z 30-50g owsianki. Do tego kilka orzechów zmielonych i można pić jako posiłek.

hmm fajna sprawa musze sprobowac^^

bibski
20-03-10, 20:18
ja jak już mam jeść chleb to tylko z siemię lnianym drogi skubany ale co tam

slim shady
21-03-10, 01:20
Nie chce mi się rozpisywać więc tylko skopiuje

Siemię lniane posiada silne działanie osłonowe oraz stabilizujące, bo zawiera bardzo dużo substancji śluzowych i oleistych. Po zalaniu wodą siemię lniane kilkakrotnie powiększa swoją objętość, otaczając sie grubą warstwą śluzu. W układzie pokarmowym działa łagodząco przy bardzo wielu objawach, czasem nawet przeciwstawnych. Łagodzi dolegliwości układu oddechowego, jest pomocne przy zapaleniach gardła, suchym kaszlu. Ma zbawiennie działanie przy wszelkiego rodzaju problemach gastralnych. Dostarcza organizmowi wielu cennych substancji, jak mikroelementy (szczególnie cynk), czy lecytynę. Zawiera sporo białka w bardzo korzystnym zestawie aminokwasów oraz dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, które usuwają nadmiar tzw. złego cholesterolu z organizmu. Ponadto jest wyjątkowo bogate w tzw. fitohormony, a przez to zalecane jako środek wspomagający w profilaktyce nowotworowej. Z nasion lnu tłoczony jest olej lniany, kiedyś ważny składnik naszej kuchni, obecnie prawie zapomniany. Szkoda bo posiada on cudowne właściwości siemienia lnianego i może z powodzeniem zastąpić oliwę z oliwek.

źródło http://amigdalina.com.pl/?p=481

KowalX
21-03-10, 11:50
Albo kup sobie olej lniany.