PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytan od laika do PRO



Nikos
20-03-10, 15:05
Witam. Cwicze od niedawna ok 2 tygodnie , wystartowalem odrazu z odzywkami gainer xxl oraz kreatyna po okolo 6 dniach po braniu gainera ,moze spotkam sie z krytyka ale nie oto chodzi...... Chce uzyskac dozy przyrost masy najlepiej 80 KG ale to raczej kwestia roku lub wiecej.........Mam do was kilka pytan

moja waga okolo 60 kilo + - 3 kg
wzrost 176 cm
wiek.22
Wiec zaliczam sie do szkieletorow

Cwicze w domu posiadam narzedzia takie jak ;
http://allegro.pl/item951263099_gratis_kelton_heavy_zestaw_tryton_ii i.html
Hantle szt 2
gryf prosty
gryf lamany
obciazenia
planuje zakup wyciagu..

Oczywiscie stosuje diete i mam kilka pytan :

1.Dieta ma byc codziennie taka sama jak na kartce ? bo jesc codziennie rano platki przez miesiac to nieporozumienie i czy mozna posilki zamieniac miejscami w ciagu dnia np rano kasza a nastepnego dnia kasza na obiad itd z kazdym posilkiem ?

2.Obecnie wykonuje cwiczenia w systemie 4 Serie po 10 powtorzen , czy lepszy bedzie split 12-10-8-6 ?????
czy po powrocie sil z pierwszej seri moge robic kolejne na dana partie miesni ? np w danym treningu 8 seri po 10 powtorzen ??

3.Cwicze wszystkie miesnie podczas treningu np klatka bic,triceps,brzuch.plecy itd czy lepiej to rozdzielic kazda cwiczana partie na inny dzien tygodnia ?

4.robie serie 4X10 sztanga ciezarem 37 kg czy to nie za malo jak na moj wiek ?? moze poprostu jestem strasnie slaby

PO 2 tyg amatorskich jak narazie cwiczen widze efekty glownie w bicepsie i tricepsie a jesli chodzi o mase narazie niemozna nic konkretnie powiedziec jakie sa przyrosty lub ich niema...

///M
20-03-10, 15:13
Jak dopiero zacząłeś to weź się za ACT.
A efekty na bicepsie i tricepsie widzisz bo to początki i temu coś widać potem już będzie gorzej.

szycha77
20-03-10, 15:51
1. Zmieniaj śnadanko bo się zniechęcisz, no! Łosoś, twaróg, jajca na twardo, omlet. Kombinuj chłopie. Na obiadek lepszy ryż.
2. Lepsza progesja ciężaru, np: 12, 10, 10, 8 lub tak jak napisałeś. 8 serii po 10 nie ma sensu.
3. Lepszy system 3 lub 4 dniowy, np: pn- klata+bic, wt- nogi, czw- barki, pt- plecy+tric. Brzucho możesz ćwiczyć co 2-3 razy w tyg.
4. Nie ciężar ważny a poprawna technika, no!

Szybko się wziąłeś za suple, no no... Jak po roku dwóch przestanie ci iśc, to sięgniesz po koks, przemyśl to...

burn
20-03-10, 16:55
4. Nie ciężar ważny a poprawna technika, no!
Najwięcej siły się nabiera machając byczymi ciężarami - kosztem techniki.

Nikos
20-03-10, 20:39
a co z moim wyposazeniem domowej silowni ? ławka przejdzie czy kapa ? co warto dokupic do zestawu ??
jesli robie 4 serie po 12-10-8-6 to jesli odzyskam sily moge robic wiecej czy tylko zaszkodzi ??
Mozna cos jeszcze dozucic cos do supli wspomagajacego nabieranie masy itd ?
Czytalem ze kreatyna nie dziala na poczadkujacego to prawda ?

szycha77
21-03-10, 01:23
Najwięcej siły się nabiera machając byczymi ciężarami - kosztem techniki.
Taa... w szczególności idealna rada dla początkujących, po co uczyć się techniki skoro ciężar najważniejszy...

szycha77
21-03-10, 01:38
a co z moim wyposazeniem domowej silowni ? ławka przejdzie czy kapa ? co warto dokupic do zestawu ??
jesli robie 4 serie po 12-10-8-6 to jesli odzyskam sily moge robic wiecej czy tylko zaszkodzi ??
Mozna cos jeszcze dozucic cos do supli wspomagajacego nabieranie masy itd ?
Czytalem ze kreatyna nie dziala na poczadkujacego to prawda ?

Maszyneria wydaję się oka :) Przydałoby się do nóg.
Po co ci więcej? W tym sporcie jest tak, że WIĘCEJ NIE ZNACZY LEPIEJ!!!
Kreta zadziała ale po co ci to wszystko? Na pocżątku i tak IDZIE BEZ SUPLI!!! Zrobisz jak zechcesz.

D3
21-03-10, 09:49
4. Nie ciężar ważny a poprawna technika, no!

Jasne. To machaj wszystko 10kg sztangielkami, skoro ciężar nie jest ważny. Cya in 2 years, nie zapomnij zamieścić fotek. Nie pisz takich głupot proszę Cię.

Nikos
21-03-10, 10:15
ciezar dobiera sie tak aby zrobic serie 4X12-10-8-6 przynajmniej tak mi sie wydaje ;) ma byc ciezko ale z zachowaniem rozsadku tak mi sie zdaje ;)

moge robic serie 4X10-10-8-6 a po odzyskaniu sil zrobic jeszcze raz serie ????????? czyli w czasie traningu 8 seri po 12-10-8-6

znieczulica
21-03-10, 10:35
1- nie musisz codziennie jeść to samo o danej porze, ale warto by było żebyś zamieniając produkty na inne zwracał uwagę na to aby miały podobne wartości odżywcze. ( chodzi o to aby np. przed treningiem jeść to co ma dużo węglowodanów czyli dostarczy energii na trening, a po treningu to co zawiera biało itp. subst. odżywcze. Jeżeli pozamieniasz to na treningu będziesz miał mniej siły,a po naładujesz się żarciem którego nie spalisz tylko zamienisz w tłuszcz)
2-Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Robisz wszystkie serie po kolei, robiąc 1-2 max minutowe przerwy. 8 serii to za dużo lepiej zrobić 4 i zacząć nowe ćwiczenie na tą samą grupę mieśniową
3-lepiej jest podzielić, np.4 razy w tygodniu. Ja obecnie robię 1-bic+tric+przedramię 2-nogi 3-klata+barki 4-plecy+kaptur
4- każdy ma inne warunki, ciężar masz sobie dobrać według własnych możliwości a nie według kolegów. Powyżej ktoś pisał że najważniejsza jest technika, ktoś inny że ciężar, a ja powiem że obie te rzeczy tak samo. Zależy które mięśnie ćwiczysz. Duże partie jak klatka,plecy, uda wymagają 4-6 różnych ćwiczeń dużymi ciężarami tak żebyś dał radę przy zaciśniętych zębach zrobić tylko 4-8 powtórzeń. Triceps podobnie max ciężar i 4-8 powtórzeń. To samo kaptur. Bic, przedramię, barki średni ciężar i 12-20 powtórzeń.

A z tą kreatyna to spartoliłeś, bo to wcale nie sprawi że od razu ruszysz z kopyta , a jedynie potem jak kiedyś naprawdę by się przydała to już nie będzie tak skutecznie działać bo się organizm z czasem przyzwyczaja...

Nikos
21-03-10, 22:15
czy kreatyna lub gainer ma wplyw na dlugosc albo intensywnosc stosonkow ? z kobieta oczywiscie ;d

D3
22-03-10, 00:12
czy kreatyna lub gainer ma wplyw na dlugosc albo intensywnosc stosonkow ? z kobieta oczywiscie ;d

Wyjdź...

szycha77
22-03-10, 00:18
Jasne. To machaj wszystko 10kg sztangielkami, skoro ciężar nie jest ważny. Cya in 2 years, nie zapomnij zamieścić fotek. Nie pisz takich głupot proszę Cię.

Bardzo mądre rady dajecie początkującym. Zapie@dalac byle jak, w pi#du z techniką skoro w mc i wiosłowaniu krzywe plecy, przy przysiadach też. Na modlitewniku rozjechane na maksa łokcie itd. Zajebiste rady, nie ma co.

fallenursus
22-03-10, 00:20
z jednym sie nie zgodze. jak mozna na modlitewniku rozwalic lokcie?:)

szycha77
22-03-10, 00:24
z jednym sie nie zgodze. jak mozna na modlitewniku rozwalic lokcie?:)
Nigdy nie widziałeś? Na każdej siłce są tacy.

D3
22-03-10, 00:31
Bardzo mądre rady dajecie początkującym. Zapie@dalac byle jak, w pi#du z techniką skoro w mc i wiosłowaniu krzywe plecy, przy przysiadach też. Na modlitewniku rozjechane na maksa łokcie itd. Zajebiste rady, nie ma co.

Gdzie coś takiego napisałem? Nie wypisuj głupot.
Temat był wielokrotnie wałkowany, a jak dalej jesteś 100 lat za murzynami i nie rozumiesz, że bez dużych ciężarów nie ma masy no to bardzo mi przykro.

Micek185
22-03-10, 10:31
chłopaki wydaje mi sie czy w każdymmacie udowadniacie sobie racje,hm?(narg i szycha) dajcie na luz:)po pierwsze prawda musisz miec progres ciężaru zeby mięcha nabrac a po drugie na początku przygody z siłka nawet jak machasz workami z gównem to mięśnie ci rosna dopiero później zacvzynaja się schody.i teraz przyznam szysze(chyba dobrze napisałem hehe)najpierw technika później duze ciężary.

D3
22-03-10, 10:44
micek,

nie chodzi mi o to, że chłopak ma wskakiwać od razu na super-duże ciężary, ale żeby wiedział, że bez dużych ciężarów nie ma dużej masy. Jest tutaj wiele osób, które np. trzymają się sztywnych schematów 12-10-8 itp i pewnie nie wezmą większego ciężaru, jeśli nie zrobią 8 powtórzeń z tymże ciężarem z techniczne na 110%. Jest to głupota, bo wiadomo, że nie da się utrzymać i musi się to odbyć kosztem liczby powtórzeń i techniki chyba, że chcemy robić progres po 5kg rocznie na poszczególnych ćwiczeniach. Na swojej siłowni mam takiego młodego ziomka-trenera, który właśnie trochę w takich schematach żyje i np. wiosłowanie robi 40kg sztangą wolniutko i z super techniką, ale ch**a z tego, bo jego plecy są małe i tak pozostanie. Ludzie wokół niego będą rosnąć, a on dalej będzie za 5lat machał sztangą 40kilową.

Micek185
22-03-10, 10:47
przecież ci przyznałem racje:)sam wiosłuje sztangą 105kg i nigdy juz nie bede wioslował mniejszym bo widze ze daje rezultaty lepsze,z tym ze chłopak zaczyna jak złapie technike zeby sobie nie zjechac stawoów to niech ładuje na gryf ile wlezie :)

szycha77
22-03-10, 13:18
I po bólu, he he. Obaj mamy rację :)