PDA

Zobacz pełną wersję : Świeżak x2 :D



Matys66
18-03-10, 20:11
Cześć, jestem tu nowy. Mam 15 lat, 170 cm wzrostu(w kapeluszu), i 70 kg wagi własnej. Chcę zacząć ćwiczyć od zaraz. Dajcie mi na początek jakiś rozkład ćwiczeń. Obecnie podnoszę na klatę 43 kg. Chcę wzmocnić swoją siłę głównie w rękach. Jak sądzicie 43 kg na 15 latka to mało? Mam swoją siłownię w domu m.in. bieżnia, atlas, rowerek, ławeczka, dwa gryfy, ławeczka skośna na brzuszki, steper, worek itp. Dajcie mi jakieś rady na początek.

Essen
18-03-10, 20:16
Po pierwsze zacznij od treningu ogolno rozwojowego znajdziesz go w dziale trening. A co do wyciskania na klate nikt ci nie powie czy dobrze czt nie. To zalezy od wielu czynnikow, sa ludzie w wieku 20 lat co tyle wyciskaja....

Andrew_ace
18-03-10, 20:30
Pamiętam jak zaczynałem to wyciskałem 20, potem 30, 40kg ale to było na serie a nie jednorazowo. Byłem straszny przecinak także mocarny nie byłem. A rady... Ważyłem 55, teraz 80kg. Grunt to się nie poddawać i krytycznie odbierać to co mówią inni, patrzeć realistycznie. Inaczej jesteś skazany na porażkę albo na sterydy. Jak zaczniesz, nie możesz tego rzucić. Trening to 1/3 sukcesu, reszta to dieta i życie z głową. Jak chcesz jakoś wyglądać licz się z tym, że cel możesz osiągnąć dopiero za kilka lat.