PDA

Zobacz pełną wersję : Kombinacje ciosów dla osób niskich



YoDa
18-03-10, 18:58
Od jakiegoś czasu trenuje mieszane sztuki walki i wiem, że jako osoba niska (164cm) mam przewagę w parterze, ale czasami trzeba też w stójce powalczyć. W końcu w stójce się zaczyna. Stąd moje pytanko: Znacie jakieś ciekawe kombinacje ciosów specjalnie dla kurdupli?
:knockout:

Sosna91
18-03-10, 21:07
nie pomoge Ci ale jeszcze mam pytanie dlaczego uważasz że jako osoba niska masz przewage w parterze? mnie sie wydawało zawsze ze w parterze to właśnei waga sie liczy a zwykle wiekszy jest cięższy (tak zakładając) wiecej siły itp i haki bloki jest mu cięzej założyć, ?

BoloYeung
19-03-10, 16:08
ale jako osoba nizsza ma krótsze ręce i nogi w parterze krótszymi rękami lepiej celniej i mocniej zadasz coś bo jest mniejszy kąt zamachu i rozmachu , niziołką łatwiej się tez walczy w klinczu jak i kolega wspomniał parterze osoba wyzsza za to ma większe szanse w półdystansie .

BoloYeung
19-03-10, 16:10
jeśli chodzi o stujke to przeglądnij kombinacje ciosów Muay Thai ale przez internet ich sie nie nauczysz

burn
19-03-10, 17:00
Opanuj półdystans. W parterze wątpię, żebyś miał tyle siły, żeby byczka 100kg obracać jak chcesz.

pablo28
19-03-10, 18:06
moze nie jestem expertwm ale moim zdaniem w mma liczy sie siła i umiejetnisci
co do tematu to wezcie sobie zawodnika o pseudonimie Spider-brazylijczyk chyba Silva sie nazywał. jest wysoki ma bardzo długie nogi, z łatwoscią w parterze zakłada dzwignie itp, to ze jest wysoki nie przeszkadza mu w parterze.
Podobnie z Yoda to ze jestes niski to nic nie znaczy, wyrabias zsobie technike i napier*alasz łebków po 2 m :D

YoDa
19-03-10, 18:17
ale przez internet ich sie nie nauczysz
...ale trener ma 6 khan to coś tam umie, a on jest taki, że wystarczy zapytać. Pokazywał mi już różne ciekawe techniki gdzie można wykożystać różnicę wzrostu, wagi itp, ale może ktoś z forum zna jakąś fajną akcje.

burn
19-03-10, 18:30
Podbiegasz, kopiesz w jaja i uciekasz.

YoDa
19-03-10, 18:34
bez przesady

BoloYeung
20-03-10, 18:29
...ale trener ma 6 khan to coś tam umie, a on jest taki, że wystarczy zapytać. Pokazywał mi już różne ciekawe techniki gdzie można wykożystać różnicę wzrostu, wagi itp, ale może ktoś z forum zna jakąś fajną akcje.
fajna akcja hmmn wszystko zalerzy od sytuacji internet nie jest dobrym miejscem do nauki tu mozesz tylko dostać odpowiedz na pytanie , praktyk zero

BoloYeung
20-03-10, 18:30
Opanuj półdystans. W parterze wątpię, żebyś miał tyle siły, żeby byczka 100kg obracać jak chcesz.
zobacz sobie walki Rendyego Couture legendy MMA i zapasów waży 93 kg a w parterze pokonał nie jednego byczka po 120kg no i parter to jego najmocniejsza strona

burn
20-03-10, 19:15
On nie waży 93kg :) No i nie jest zawodowcem.

KowalX
20-03-10, 21:34
Od jakiegoś czasu trenuje mieszane sztuki walki i wiem, że jako osoba niska (164cm) mam przewagę w parterze, ale czasami trzeba też w stójce powalczyć. W końcu w stójce się zaczyna. Stąd moje pytanko: Znacie jakieś ciekawe kombinacje ciosów specjalnie dla kurdupli?
:knockout:

Bliski kontakt,masz krótsze ręce więc je wykorzystaj.

BoloYeung
21-03-10, 00:39
On nie waży 93kg :) No i nie jest zawodowcem.
no a kim jest jeśli nie zawodowym faiterem MMA walczącym w UFC , waży 93 bywały czasy ze 100 wazył ale to tylko w kilku walkach , jego obecna waga to 93 kg

burn
21-03-10, 00:46
Mowa o założycielu tematu.
Couture jest niski ? 185cm to całkiem normalny wzrost. YoDa ma 164cm.

KowalX
21-03-10, 00:48
Mowa o założycielu tematu.
Couture jest niski ? 185cm to całkiem normalny wzrost. YoDa ma 164cm.
Miałem to napisać ,że chodziło o autora i nie wiem co Couture w ogóle robi w tym poście.

BoloYeung
21-03-10, 01:04
dobra ale mi chodziło o to zeby nie przeceniac wagi nad umiejętnosci bo napisałeś wczesniej ze ważac tylko tyle i tyle ... nie poradzi sobie w parterze z byczkiem a ja podałem przykład Rendyego ze waga nie zawsze jest ważna w parterze

YoDa
21-03-10, 10:33
Zakładając temat nie miałem zamiaru dyskutować o parterze, tylko o stójce...
Jak na razie to w sumie niczego nowego się nie dowiedziałem

burn
21-03-10, 11:30
Odpowiedź dostałeś - kombinacje w półdystansie.
Pytaj trenera jakie, chodząc na treningi powinieneś wiedzieć, że sam to się gówno poprawnie nauczysz.

KowalX
21-03-10, 12:30
Zakładając temat nie miałem zamiaru dyskutować o parterze, tylko o stójce...
Jak na razie to w sumie niczego nowego się nie dowiedziałem
Bo to żadna magia ,bliski kontakt jest dla Ciebie idealny.

BoloYeung
21-03-10, 13:15
dokładnie , klincze a jesli chodzi o kombinacje tak jak Ci pisałem celuj w muay thai , tu masz tego troche http://www.fight-club.pl/muaythai/techniki/

najt
21-03-10, 13:46
Ja polecam:

LP + LP + LK + LP + HK + HK + HP + HP + BL + HP + BL + HK

KowalX
21-03-10, 14:04
dokładnie , klincze a jesli chodzi o kombinacje tak jak Ci pisałem celuj w muay thai , tu masz tego troche http://www.fight-club.pl/muaythai/techniki/

Teoretyzowanie.

sl4by
21-03-10, 14:59
W stojce mial bys lepiej w poldystansie i w klinczu, popytaj trenera o walke lokciami w klinczu do tego z boksu sierpy dodaj i mysle ze wiecej tu nic nie poradzimy... ewentualnie jakies kolana na udo czy zebra i unikaj walki w dystansie bo beda Cie pukntowac ;) Jak cos jeszcze wymysle to dam Ci znac ;)

Bulcyngier
01-04-10, 14:51
jezeli masz silny cios to bez zastanowienia podbiegasz i z calej sily w ryj(jak dobrze trafisz to gosciu jest twoj), jezeli jestes ciezszy od goscia to lecisz calym cialem na niego i na glebe( w parterze pisales ze jestes dobry), a tak wogóle to musisz skracac dystans bo bez tego nie masz szans. Takie moje rady z moich fajtow(mam 172cm) u mnie sie sprawdzaja poki co. Ale to i tak zelezy wszystko od sytuacji. Powodzenia:)